Setari Cookie-uri

Alli

Buna!!!
Asa dupa cum stiti acum se face multa reclama la alli....Ce parere aveti?
Eu am citit pe net despre el ca eram curioasa..si binenteles parerile sunt impartite...dar dupa tot ce am citit sincer nu ma tenteaza deloc
Dea03
Postat pe 11 Iunie 2009 00:09
De ce nu te tenteaza?
jaqueline29
Postat pe 20 Iunie 2009 09:19
Am citit pe cutia ac produs un tabel cu kg si inaltimea care tb sa o ai pt a lua aceste pastile altfel cred ca este o pierdered de bani ....sunt pt persoanele f ponderate....ex. la 1,70 - 81kg daca ai mai putin cu siguranta cele de la farmacie vor spune ca este bun si in cazul cind esti mai slab....costul e destul de mare in jur de 70ron.....succes
fifi_healthy
Postat pe 21 Iunie 2009 15:27
http://www.ziua.ro/display.php?data=2009-05-30&id=253877
eu am citit aici...asa cum am spus parerile sunt impartite si banuiesc ca difera de la organism la organisam
Dea03
Postat pe 22 Iunie 2009 13:05
este un produs rezulat al unei campanii foarte agresive de marketing !!! sunt produse cu mult mai bune si mai eficiente decat alli asta dar nu sunt asa de mult mediatizate !!! cele mai eficiente si cu cele mai bune reziltate sunt cele care acctioneaza ca si inhibitori ai enzimelor ce ajuta la digestia carbohidratilor si ai grasimilor...
4Life
Postat pe 25 Iunie 2009 11:32
Cu siguranta unul dintre cele mai bune produse :http://www.youtube.com/watch?v=HyIP3-SDNT0&feature=channel_page
enemgabriel
Postat pe 25 Iunie 2009 14:52
De la: enemgabriel, la data 2009-06-25 14:52:18Cu siguranta unul dintre cele mai bune produse :http://www.youtube.com/watch?v=HyIP3-SDNT0&feature=channel_page
serios ?? pai ce faci neica,apelezi la internet? parca tu nu faceai asta...cine spune ca este printre cele mai bune produse ??
4Life
Postat pe 25 Iunie 2009 22:06
Dar cum se numesc ac pastile? Si as dori sa stiu daca cineva a luat GR2 si ce efecte au? V a multumesc pt ajutor.
fifi_healthy
Postat pe 26 Iunie 2009 14:02
eu am inceput de azi sa iau pilula alli, bineinteles ca tre sa ti si o dieta, sunt foarte curioasa, specific ..eu am cumparat ieri pilula alli de aici din franta si ma costat 60 euro, am 72 kg si 1,60 , deci astept sa vad efectul cam peste o saptamana ma mai cantaresc
mihaelatrincu
Postat pe 29 Septembrie 2009 13:45
din punctul meu de vedere, as prefera o dieta echilibrata in prima faza,ceva miscare, dupa care, atunci cand as avea greutatea pe care mi-o doresc ar ramane doar sa pastrez masura in tot ceea ce mananc....mai simplu si mai eficient decat sa iti agresezi organismul cu tot felul de pastile ....ramane la latitudinea fiecaruia ce alege.....
sagara_laksami
Postat pe 29 Septembrie 2009 14:25
De la: sagara_laksami, la data 2009-09-29 14:25:11din punctul meu de vedere, as prefera o dieta echilibrata in prima faza,ceva miscare, dupa care, atunci cand as avea greutatea pe care mi-o doresc ar ramane doar sa pastrez masura in tot ceea ce mananc....mai simplu si mai eficient decat sa iti agresezi organismul cu tot felul de pastile ....ramane la latitudinea fiecaruia ce alege.....
depinde cat de mult stii despre pilula alli; de exemplu are o brosura cu dieta , si spune destul de clar ca pe langa cele 2 kg care le dai jos cu ajutorul dietei pilula alli te ajuta sa mai dai inca 1 kg jos, si plus de asta elimini si acea grasime stocata pe corpul tau, eu cred ca mai periculoasa e capsula de slabit sau super slim , fabricat in china, dar fiecare cu parerea ei
mihaelatrincu
Postat pe 29 Septembrie 2009 14:32
alli blcocheaza o parte a enzimelor ce ajuta la digestia grasimilor,acestea eliminandu-se din organism prin fecale.Cine consuma aceasta pilula,poate avea mari surprize privind consistenta scaunelor si ritmicitatea lor.Este bine de stiut ca pe langa acest alli,trebuie sa consumam si niste multivitamine si minerale.
Mai eficient decat alli este CARB BLX de la 4 Life research,deoarece are capacitatea de a actiona si asupra enzimelor ce ajuta la digestia carbohidratilor si asupra celor care ajuta la digestia grasimilor !!!

http://www.4life.com/shopping/productdetail.aspx?mode=0&iid=253&cid=72
4Life
Postat pe 29 Septembrie 2009 19:33
Cofeina din cafea este un drog care duce la dependenta.

Cafeaua decofeinizata este si mai nerecomandata, deoarece contine un solvent chimic foarte caustic.

• Cafeaua naturala prajita contine un element toxic foarte complex, numit cafeotoxina. Pe langa aceasta, principalii componenti ai acesteia sunt : vitamina PP, oligoelemente si cafeina (o toxina foarte puternica). Mai are prostul obicei de a bloca circulatia energiilor intre principalii centri energetici ai corpului.
• In cafeaua preparata nu se gasesc aproape deloc lipide, protidele si glucidele fiind in proportie infima, deci ca valoare nutritiva este egala cu zero.
• Adevarata cafea tare de tot, tip “Ness”, cu o doza mare de cofeina, trebuie eliminata din consumul dumneavoastra.
• Cofeina nu este o glucida si totusi pune in pericol sanatatea dumneavoastra, intrucat stimuleaza pancreasul si genereaza o secretie de insulina.
• Marii bautori de cafea (cu sau fara cofeina) se expun unui risc suplimentar : cresterea procentului de colesterol in sange. In plus, si nu in ultimul rand, consumul permanent de cafea instaleaza, in timp, asa-numita vascozitate mentala, ajungandu-se la diminuarea puterii mentale si aparitia unor crize dese de confuzie a ideilor. Se instaleaza incoerenta musculara, tulburari ale simtirilor si stari de agitatie (betie cafeica). Imaginati-va creierul unui individ in urma consumului exagerat de alcool, “dres” cu o ceasca de cafea tare ! In timp, cafeotoxina acumulandu-se in organismul uman provoaca, la nivelul sistemului nervos central, o actiune depresiva, influentand toti centrii nervosi.
• Teina din ceai are acelasi efect ca si cofeina si, in plus, afecteaza absorbtia fierului.
• Cafelei si ceaiului le trebuie 24 ore sa treaca prin rinichi. Mai mult de o ceasca de cafea sau de ceai pe zi reprezinta o sarcina dificila pentru rinichi.
• Cafeaua este periculoasa si pentru ca formeaza acid in stomac. Consumata dupa masa, forteaza mancarea sa paraseasca prematur stomacul si incetineste miscarea intestinelor. Extrema importanta a evitarii mancarurilor care cauzeaza aciditate a fost subliniata deja in aceasta lucrare. Sangele este usor alcalin. Cafeaua si ceaiul sunt acid curat in corpul dumneavoastra. Mai mult acid in sange duce la retinerea unei cantitati sporite de apa pentru a-l neutraliza, adaugand o greutate in plus corpului dumneavoastra.

Desigur, o ceasca de cafea (fara zahar rafinat de sfecla), bauta in a doua parte a zilei, nu o sa fie o nenorocire foarte mare. In locul ceaiului chinezesc si al cafelei, va recomand ceaiurile de plante, iar pentru cei care intr-adevar nu se pot abtine, la capitolul “Retete speciale” le recomand un preparat care, deloc nociv, poate inlocui cu succes cafeaua.
ene_m_gabriel
Postat pe 29 Septembrie 2009 20:02
De la: yanyacharberet, la data 2009-09-29 14:32:06
De la: sagara_laksami, la data 2009-09-29 14:25:11din punctul meu de vedere, as prefera o dieta echilibrata in prima faza,ceva miscare, dupa care, atunci cand as avea greutatea pe care mi-o doresc ar ramane doar sa pastrez masura in tot ceea ce mananc....mai simplu si mai eficient decat sa iti agresezi organismul cu tot felul de pastile ....ramane la latitudinea fiecaruia ce alege.....
depinde cat de mult stii despre pilula alli; de exemplu are o brosura cu dieta , si spune destul de clar ca pe langa cele 2 kg care le dai jos cu ajutorul dietei pilula alli te ajuta sa mai dai inca 1 kg jos, si plus de asta elimini si acea grasime stocata pe corpul tau, eu cred ca mai periculoasa e capsula de slabit sau super slim , fabricat in china, dar fiecare cu parerea ei



daca tu consideri ca este buna , ok , nu te contrazic, spun doar ce prefer eu ,nu ce trebuie sa faca ceilalti....


sagara_laksami
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:24
De la: sagara_laksami, la data 2009-09-30 11:24:24
De la: yanyacharberet, la data 2009-09-29 14:32:06
De la: sagara_laksami, la data 2009-09-29 14:25:11din punctul meu de vedere, as prefera o dieta echilibrata in prima faza,ceva miscare, dupa care, atunci cand as avea greutatea pe care mi-o doresc ar ramane doar sa pastrez masura in tot ceea ce mananc....mai simplu si mai eficient decat sa iti agresezi organismul cu tot felul de pastile ....ramane la latitudinea fiecaruia ce alege.....
depinde cat de mult stii despre pilula alli; de exemplu are o brosura cu dieta , si spune destul de clar ca pe langa cele 2 kg care le dai jos cu ajutorul dietei pilula alli te ajuta sa mai dai inca 1 kg jos, si plus de asta elimini si acea grasime stocata pe corpul tau, eu cred ca mai periculoasa e capsula de slabit sau super slim , fabricat in china, dar fiecare cu parerea ei



daca tu consideri ca este buna , ok , nu te contrazic, spun doar ce prefer eu ,nu ce trebuie sa faca ceilalti....


asta spuneam si eu fiecare are parerea ei
mihaelatrincu
Postat pe 30 Septembrie 2009 16:47
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-09-29 20:02:16Cofeina din cafea este un drog care duce la dependenta.

Cafeaua decofeinizata este si mai nerecomandata, deoarece contine un solvent chimic foarte caustic.

• Cafeaua naturala prajita contine un element toxic foarte complex, numit cafeotoxina. Pe langa aceasta, principalii componenti ai acesteia sunt : vitamina PP, oligoelemente si cafeina (o toxina foarte puternica). Mai are prostul obicei de a bloca circulatia energiilor intre principalii centri energetici ai corpului.
• In cafeaua preparata nu se gasesc aproape deloc lipide, protidele si glucidele fiind in proportie infima, deci ca valoare nutritiva este egala cu zero.
• Adevarata cafea tare de tot, tip “Ness”, cu o doza mare de cofeina, trebuie eliminata din consumul dumneavoastra.
• Cofeina nu este o glucida si totusi pune in pericol sanatatea dumneavoastra, intrucat stimuleaza pancreasul si genereaza o secretie de insulina.
• Marii bautori de cafea (cu sau fara cofeina) se expun unui risc suplimentar : cresterea procentului de colesterol in sange. In plus, si nu in ultimul rand, consumul permanent de cafea instaleaza, in timp, asa-numita vascozitate mentala, ajungandu-se la diminuarea puterii mentale si aparitia unor crize dese de confuzie a ideilor. Se instaleaza incoerenta musculara, tulburari ale simtirilor si stari de agitatie (betie cafeica). Imaginati-va creierul unui individ in urma consumului exagerat de alcool, “dres” cu o ceasca de cafea tare ! In timp, cafeotoxina acumulandu-se in organismul uman provoaca, la nivelul sistemului nervos central, o actiune depresiva, influentand toti centrii nervosi.
• Teina din ceai are acelasi efect ca si cofeina si, in plus, afecteaza absorbtia fierului.
• Cafelei si ceaiului le trebuie 24 ore sa treaca prin rinichi. Mai mult de o ceasca de cafea sau de ceai pe zi reprezinta o sarcina dificila pentru rinichi.
• Cafeaua este periculoasa si pentru ca formeaza acid in stomac. Consumata dupa masa, forteaza mancarea sa paraseasca prematur stomacul si incetineste miscarea intestinelor. Extrema importanta a evitarii mancarurilor care cauzeaza aciditate a fost subliniata deja in aceasta lucrare. Sangele este usor alcalin. Cafeaua si ceaiul sunt acid curat in corpul dumneavoastra. Mai mult acid in sange duce la retinerea unei cantitati sporite de apa pentru a-l neutraliza, adaugand o greutate in plus corpului dumneavoastra.

Desigur, o ceasca de cafea (fara zahar rafinat de sfecla), bauta in a doua parte a zilei, nu o sa fie o nenorocire foarte mare. In locul ceaiului chinezesc si al cafelei, va recomand ceaiurile de plante, iar pentru cei care intr-adevar nu se pot abtine, la capitolul “Retete speciale” le recomand un preparat care, deloc nociv, poate inlocui cu succes cafeaua.
daca citesc bine , nici nu era vorba despre cafea, cred ca batii campi aici, ca si pe alte topicuri, exemplu e topicul DIETEE
mihaelatrincu
Postat pe 30 Septembrie 2009 22:36
nu stiu ce rezultate a dat la alte persoane dar la mine nu a dat deloc.am folosit aproape 2 luni si nici un efect si pe parcursul acestora nu am consumat dulciuri si prajeli.iar efectele secundare nu sunt deloc de neglijat unele chiar iti provoaca un disconfort destul de mare.acum depinde de persoana poate dar am folosit cu ceva timp in urma reductil o luna in combinatie cu regimul scarlsday (nu stiu daca e bine scris)si am dat jos 7 kg in 2 saptamani .dar e foarte greu de tinut,cel putin pentru mine asa a fost
monell_healthy
Postat pe 9 Octombrie 2009 22:39

AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru dumneavoastra
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96





IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 09:33

AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru dumneavoastra
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96





IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 09:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Activatorul de apa Aquarion, dispozitiv ultramodern pentru purificarea, ionizarea, oxigenarea si recompunerea moleculara a apei 1 De la: CosminAvram 16 Noiembrie 2009 16:55
picior rupt la porumbei 2 De la: kudika_971822 1 August 2014 13:43
abdominoplastie? 1 De la: healthy010854 2 Ianuarie 2011 13:53
Vreau niste sfaturi sunt disperata.. 11 De la: card 10 Aprilie 2010 23:40
Dieta Dukan 4 De la: kudika_9330 6 Iulie 2012 21:23