Setari Cookie-uri

sunt foarte trista

ma lupt mai bine de 3 ani sa ramin insarcinata dar nici o sansa....eu locuiescin italia de mai bine de 8 ani...aici am fost la doctor si mi-au zis ca e foarte greu sa famin insarcinata pt ca sint operata de chist...........sint disperata..ce asi putea face?????????????????????

Postat pe 12 Iunie 2009 01:27
In cazuri de acest gen numai credinta imensa te pot ajuta.Spun asta pentru ca am vazut minuni cu ochii mei. Am fost la un Preot undeva langa Deva cu un coleg de servciu si sotia acestuia...cu aceeasi problema ca tine.....destul de recent ...in februarie 2009...iar acum cei doi asteapata un copil...ea este insarcinata....
Daca exista credinta minunile se implinesc!
sper sa iei legatura cu mine pe mail...nimic nu e intamplator in lumea asta...numai ca noi refuzam sa vedem semnele trimise...
getutza1975
Postat pe 12 Iunie 2009 06:10
EU STIU REMEDIU, DAR COSTA. TREBUIE VERIFICAT BIOENERGETIC DACA SUNTETI VOI 2 COMPATIBILI. ASTA E PRIMUL PAS. SE POATE FACE SI LA DISTANTA. DACA SUNTETI COMPATIBILI, SE POATE FACE TRATAMENT BIOENERGETIC. PLUS UN SUC DIN SUA , NONI, TIMP DE 3 LUNI SI ALOE PUR, SUC.

DACA SUNTETI COMPATIBILI, AMANDOI TREBUIE SA LUATI 3 LUNI SUCUL NONI CARE ESTE DIFERIT , UNUL ESTE PT FEMEI SI ALTUL PT BARBATI.

DACA VRETI SA VA AJUT, VA TREBUI SA VORBIM LA TELEFON CAM MULT, CA SA IMI RASPUNDETI, PE RAND LA UNELE INTREBARI.

ESTE VORBA DE BIOENERGIE, DE CREAREA UNOR CELULE CARE NU MAI EXISTA, DIN CAUZA OPERATIEI.

EXISTA SI TELEFONIA NECC PE CARE PUTEM VORBI NELIMITAT, DACA VI-L PUNETI, NU NUMAI CU MINE PUTETI VORBI, CI CU TOT GLOBUL, CA ESTE TELEFONIE GLOBALA,
ABONAMENTUL ESTE DE NUMAI 10 EURO/LUNA SI VOR
TRATAMENTUL ESTE DE DURATA, CAM 3 LUNI (MINIM). eMAIL MEU: PRICRODICA@YAHOO.COM , MA SUNATI DACA VRETI, RODICA
healthy002409
Postat pe 15 Iulie 2009 11:28
incearca ceai de branca ursului si rugaciune
bmon2005
Postat pe 12 August 2009 08:33
nu te lua dupa prostiile cu bioenergia. am intilnit un caz anul trecut cind o prietena de amea a apelat la bioenergie la distanta si era sa moara. rugaciunea postul si curatenia trupeasca, sufleteasca te vor ajuta. roagate la maica domnului si nu te va lasa.
kudika098645
Postat pe 12 August 2009 21:58
De la: , la data 2009-06-12 01:27:25ma lupt mai bine de 3 ani sa ramin insarcinata dar nici o sansa....eu locuiescin italia de mai bine de 8 ani...aici am fost la doctor si mi-au zis ca e foarte greu sa famin insarcinata pt ca sint operata de chist...........sint disperata..ce asi putea face?????????????????????


Aceeasi problema o am si eu, nu pot ramane insarcinata, nu sunt operata de chist, teoretic sunt ok, dar....
Intai trebuie sa faci o HISTEROSALPHINOGRAFIE (daca nu ai facut-o ) sa vezi in ce stare sunt trompele uterine, daca sunt permeabile adica) abea atunci un ginecolog bun iti poate prescrie un tratament. MULT SUCCES ITI DORESC !
kukla
Postat pe 12 August 2009 22:36
De la: , la data 2009-06-12 01:27:25ma lupt mai bine de 3 ani sa ramin insarcinata dar nici o sansa....eu locuiescin italia de mai bine de 8 ani...aici am fost la doctor si mi-au zis ca e foarte greu sa famin insarcinata pt ca sint operata de chist...........sint disperata..ce asi putea face?????????????????????


mergi la doctor si cere sa iti faca radiografie pentru a vedea daca ai trompele infundate,nui usor ti se introduce o solutie pe trompe si se face radiografia ,altfel nu se vede eu am facut cu multi ani in urma asea erea procedura in 1988 ,aveam o trompa infundata si un putin permeabila, am stat in spital 2 saptamini,tratamentul nui usor este dureros ca ti se introduce antibiotic pe trompe dar dupa 4 luni am ramas insarcinata,am acum un baiat de 20 de ani ,o fata de 18 si cind ma-m hotari sa mai fac un copil iar nu mai ramineam insarcinata(si fiind si eu afara din tara ca si tine )nu mi sa mai dat nici o sansa ,mi sa spus ca daca dumnezeu vrea o sa mai ramin aveam 37 de ani,revenind in tara m-am reintors la doctorita care m-a tratat si i-am spus ca mai vrau un copi,si nu mi-a spus decit atit nu ai nimic a 13 zi dupa ciclu sa ai contact si vei ramine gravida ,cuvintele dinsei au fost magice am acum o fetita de 11 ani ,ai sa ma intrebi cinei doctora nu mai lucreaza a iesit la pensie,dar pentru mine a insemnat mult daca nu erea dins nu aveam copii ,si cum voi veni in tara am sa merg sa o vizitez sigur .
kudika078676
Postat pe 14 August 2009 06:31
dupa aproape 3 ani cand nu am ramas insarcinata, am citit in Formula As despre Branca ursului. am luat nicio luna de zile, dupa care am ramas insarcinata.am o fetita de aproape 4 ani, care este sanatoasa si perfecta. Branca ursului se gaseste la orice plafar. aceasta trebuie sa fie din flori, nu din radacina. incearca si nu vei regreta. multa sanatate.
giselaq
Postat pe 14 August 2009 08:18
Buna. Eu iti recomand sa incerci un tratament ginecologic cu namol la Techirghiol. Nu-ti pot garanta nimic, fiecare organism reactioneaza diferit, insa sunt convinsa ca merita sa incerci!Am cunostinte care au avut aceleasi probleme si care acum au copii si sunt fericiti! Tratamentul se face prin pansamente cu namol, nu este nociv, nu are efecte adverse si nu doare. Nu este scump, poti lua bilete la cu trimitere de la medicul de familie si costa in jur de 70 RON pe zi in corpul nemodernizat si 100 RON pe zi in cel nou, in care sunt incluse 3 mese, cazare, tratament si acces la ghiol.Eu m-am tratat astfel de chisturi ovariene. Stiu ca este ceva temporar, deoarece se pot face oricand altele intrucat nu iau anticonceptionale si nici alt tratament, insa acum ma simt bine, nu mai am aceleasi dureri groaznice la menstruatie. In plus, este locul ideal unde te poti relaxa, citi, plimba, uita de grijile cotidiene, pentru ca oraselul este mic, curat, linistit si plin de flori vara. Este si o manastire foarte frumosa unde te poti ruga. Iti doresc tot binele, sa dea Dumnezeu sa reusesti pentru ca nimic nu e mai minunat in lume decat a da viata unui suflet! Sanatate multa si succes!
badea_adelina19
Postat pe 14 August 2009 10:02
Buna, cred ca ar fii bine sa incerci ceva naturist pentru intarirea sistemului imunitar, curatire si reglarea balantei hormonale . Iti pot recomanda un produs care in viata mea a facut adevarate minuni .Cauta-mma daca vrei pe mess la raduotilia@yahoo.com. Eu locuiesc in Melbourne, Australia.Te imbratisez.O.R.
Naturista
Postat pe 19 Noiembrie 2009 10:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concert Mozart Rock la Sala Palatului Exceptional! 1 De la: deliapetrescu@yahoo.com 9 Iunie 2009 18:27
Serul anticelulitic Adonia LegTone 2 De la: enemgabriel 29 Iulie 2009 16:06
Bani in plus la medic 1 De la: danielatontsch 27 Octombrie 2009 14:21
HISTEROSAPLINGOGRAFIE 4 De la: Dianne_t8 13 Octombrie 2009 11:54
Despre sarcina 8 De la: healthy003913_maria 4 Februarie 2010 20:29