Setari Cookie-uri

Sarcina si semipareza faciala bell's palsy

Buna ziua,
Ma numesc Mimi sunt insarcinata in 37 de saptamani iar acum 1 luna m-am trezit intr-o dimineata cu partea stanga a fetei cazuta...pur si simplu nu puteam sa o folosesc ochiul nu mi se inchidea bine,de vorbit nu puteam sa vorbesc normal ,nu puteam sa rad si am avut dureri in spatele urechiifoarte ciudat nu am patit asa ceva niciodata credeam ca am avut un accident vascular!!
Am mers la medic si am primit tratament cu aciclovir si predinson pentru cateva zile dar situatia s-a inrautatit si nu am vazut nici o schimbare pana nu am implinit aprox 3 saptamani cand am inceput sa-mi misc spranceana si sa vad unele miscari slabe ale muschilor de pe partea afectata,mi-a revenit gustul si cam atat!
S-a mai confruntat cineva cu problema asta si cum a scapat de ea ...eu sunt tare speriata si suparata ca acus o sa nasc si nu o sa pot sa-mi arat fericirea,imi tot fac masaje si exercitii in fiecare zi in speranta ca o sa-mi treaca mai repede si nu o sa raman cu sechele,dar vad ca dureaza!1
Poate aveti voi alte solutii daca i s-a mai intamplat cuiva va rog sa imi spuneti ca sunt distrusa!!
Va multumesc!
mimi_gras
Postat pe 10 Octombrie 2011 20:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Problema -mare problema... 95 De la: RoxyRoxx 13 Ianuarie 2012 01:06
sarcina 27 De la: irisey 16 August 2010 22:40
teste in timpul sarcinii (primul trimestru) 7 De la: infacol 7 Noiembrie 2009 21:14
Un sfat...O parere...Orice! 8 De la: Barbie30 20 Iulie 2010 15:45
infertilitatea - vreau sa am un copil 76 De la: dibu_iulia 30 Mai 2019 15:30