Setari Cookie-uri

Buna ziua!

Buna ziua as dori niste informattzii despre un remediu minule al parului!

Stiti de gazul care se dadea mamaia pe vremuri pe cap? Se mai numea si gaz de lampa! Cind eram adolescenta, pot sa va spun ca aveam un par oribil: firele subtziri, imi si cadea mult, de aceea aveam un par foarte rar, fara pic de stralucire si vitalitate, in plus imi crestea si foarte greu! Dar am inceput sa ma dau cu gazul asta natural pe par, il aplicam in cantitate mica, deoarece sa nu se scurga pe alaturi, ca altefel imi facea rani, dupa care imi acopeream capul, cu un batic si stateam cu gazu pina a-2-a zi, dupa care ma spalam cu sampon de urzica (se numea Zefir)!
Pot spune ca dupa un timp, cind facusem aceasta cura cu gaz, mi-a facut un par atit de frumos, ku toate ca are un miros puternik gazul asta natural, sau gaz de lampa cum ii mai spune, am avut un par de invidiat, toata lumea care m-au stiut cu un par nasol, s-au mirat ce i-am facut parului meu de arata asa de bine si, ca de ce e atit de frumos, pina si frizeritzele de la coafor se minunau si se mirau de parul meu cit de frumos il aveam si tot ma sfatuiau ca nu merita sa mi-l tund ca e prea frumos!
Am incercat sa mai caut gazul acesta minune, dar spre nefericirea mea nu mai exista, pur si simplu nu stiu de la cine sa-l mai cumpar, la fel si acest sampon, tot minune de urzica Zefir se numea! Unde oare l-as mai putea gasi oare?
Am intzeles ca se gaseste la unele benzinarii gaz, dar nu mai are aceleasi proprietatzi, aceeasi calitate ca pe vremuri, i-au adaugat tot felu de chimicale in el!
Daca stitzi de unde pot gasi acest gaz, va rog din suflet sa ma anuntzatzi, kiar sunt dornika sa-l cumpar, kiar si-n cantitatzi mari!
Multzi pupici, va doresc o zi frumoasa si astept cu nerabdare concluziile / parerile D-STRA, numai bine!
kamyvaly
Postat pe 12 Iunie 2009 07:40
Mda...sa sti ca si eu m-am dat cu caz pe par si intadevar este foarte bun ,iti recomand berea,da-ti cu ea pe par dupa fiecare spalare..este foarte eficienta,vei avea un par de nota 10
Ema95
Postat pe 25 Iunie 2009 16:11
tarot_healthy
Postat pe 9 Iulie 2009 11:54
Dragele mele doresc sa va ofer cateva detalii despre absorbantele active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.
Este un produs , cu actiune imediata si eficace,acesti Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc.
Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.
In plus, elimina mirosurile.
Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc.
In Romania aceste produse abia incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani.
Produsele au certificate FDA-USA si UE.
Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa.
O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON :
De acum inainte veti putea beneficia nu numai de
absorbantele pentru ciclu normal,
ciclu abundent sau
pentru uz zilnic,
ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini,
Talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau
Seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu
(ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal,
eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal
pentru intretinerea ovarelor sau
ingrijirea dupa avort.
Nu trenuie sa devii DISTRIBUITOR daca nu vrei dar poti cumpara aceste produse cu reducere de 25% in calitate de CLIENT PREFERENTIAL.Ce zici ,VREI ?
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96

…..atunci te rog citeste in continuare..









ACUM !
AICI (local ) !
ACOLO(distal) !
Pentru dumneavoastra
LIGHT& LEAVING WATER THERAPY
ENGLEZA & ROMANA & EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE & LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA , RAZE INFRAROSII SI HELIU.
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI & TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu “IUBIRE SI RECUNOSTINTA
”LEAVING WATER THERAPY”
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 18 Noiembrie 2009 21:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
reprezentanti cosmetice ladys 1 De la: kudika458066 14 Noiembrie 2011 17:59
ce parere aveti? 2 De la: office_salinasusesi_ro 24 Martie 2010 08:57
Un site foarte util pentru perioada asta de criza in care traim 4 De la: Ionyssa 1 Decembrie 2011 18:50
ce parere aveti despre plasturele pentru herpesul bucal? 49 De la: criss84 2 Octombrie 2010 14:54
Ati auzit ca se lanseaza Mario Badescu Skin Care in Romania! 1 De la: kudika411367 4 Iulie 2011 23:55