Setari Cookie-uri

PAR GRAS

mi se ingrasa parul groaznic de des ce as putea face , ma spal o zi da una nu am folosit produse de la favisan pina s-a obisnuit parul si iar se ingrasa sunt disperata
kudika032207
Postat pe 12 Iulie 2009 16:54
si eu am avut aceeasi problema dupa 3 zile parul era deja gras iar o coafeza m-a invatat sa-l spal de 4-5 chiar 6 ori cu sampon pana scartiie parul si a dat rezultate.
mult succes !
Albertina_healthy
Postat pe 6 August 2009 12:46
a, uitasem inca ceva, samponul trebuie schimbat la 3 luni
Albertina_healthy
Postat pe 6 August 2009 12:48
deci de 6 ori sa-l samponezi la o spalare? Dar la cite zile sa te speli? Te rog! mersi mult
Tuzel
Postat pe 6 August 2009 13:32
pai daca am zis ca ma spal pe cap o zi da una nu tu de cite ori zici ca ma spal ??? inseamna ca nu ti se ingrasa parul si nu stii cum este nu ???
kudika032207
Postat pe 6 August 2009 21:55
Pai si mie mi se ingrasa parul dar mia trecut de la sine.Cel mai bine ar fi sati cauti samponul potrivit si sa te speli regulat.Te pup.Pa pa
healthy005154
Postat pe 7 August 2009 17:22
bine, multumesc
Tuzel
Postat pe 10 August 2009 09:11
De la: healthy003524, la data 2009-07-12 16:54:12mi se ingrasa parul groaznic de des ce as putea face , ma spal o zi da una nu am folosit produse de la favisan pina s-a obisnuit parul si iar se ingrasa sunt disperata


Iti recomand samponul cu urzica de la Bio Krauter:BeneficiiMod de utilizareIngrediente
Este recomandat pentru toate tipurile de par, ajuta la tratarea iritatilor scalpului, curata parul de depuneri grase, normalizeaza actiunea glandelor sebacee si previne de asemenea ingrasarea parului. Are proprietati antiseptice si antiseboreice.
Se aplica pe parul umed, se maseaza, dupa care se clateste cu apa din abundenta.
apa ,sodium lauril sulfat, cocamidopropilbetaina, clorura de sodium, glicerina, urzica, propel glycol, parfum, limonene, poliquaternium- 7, dimeticone propil PG- betaina, acid citric, polisorbat 20, etoxidiglicol, butilglicol, fenoxietanol, metildibr.
Daca doresti il poti folosi impreuna cu
Cu o formula bogata in extracte vegetale si substante gresante Balsamul 7 Plantepentru toate tipurile de par este recomandat pentru regenerarea si revitalizarea firului de par.Parul devine matasos,suplu si usor de pieptanat.Reda parului stralucirea prospetimea sa naturala calitati asigurate de efectele de exceptie ale complexului vegetal.
Produsele sunt nemtesti, de foarte buna calitate si nu sunt scumpe.
Daca esti interesata: pronatural@email.com si iti dau toate detaliile
kudika028076
Postat pe 27 August 2009 18:26
eu am incercat balsamul satinique si samponul. mi am nu stiu ce spray colour ahn heat protection. nu sunt bune, au parfum bun dar nu ingrijesc, nu fac nimic. poate masca e mai buna.
eleain
Postat pe 28 August 2009 09:35
Bunã! Pentru pãr gras încearcã dupã spãlare sã pui în apa de limpezit 1 lingurã oþet de mere, este testat de mine ºi are efect minunat.
daria74
Postat pe 27 Septembrie 2009 16:27
pentru parul gras folosesc de ceva vreme niste produse profesionale pe care le-am incercat prima data cand am fost la londra la sora mea si au efect super.sunt de la label.m nu stiu daca ati auzit de ele dar cert este ca pentru mine au avut rezultate excelente.am parul curat mai mult timp plus CA ARE VOLUMUL ALA PE CARE TOATE NI-L DORIM .si miroase asa bine.va PUP
beatrice88
Postat pe 26 Octombrie 2009 15:14
BUNA DRAGUTO! IN PRIMU RAND EU AM CONSULTAT UN DERMATOLOG, CARE MI-A ZIS CLAR: CU CAT TE SPELI MAI DES CU ATAT SE INGRASA MAI REPEDE! INCEARCA SA NU-TI PUI NIMIK IN EL.EU ACUM FOLOSESC SAMPONUL LOGONA DE LA LIFE CARE CA AM SI MATREATA.SA NU TI TRECI DEGETELE PRIN CAP, EVITA.CU CAT IL SPELI MAI DES CU ATAT II SLABESTI REZISTENTA! INCEARCA OTETUL DE MERE.F PUTIN IN APAP DE CLATIRE IN CAZ CA NU TIE VOPSIT PARU.SPALAREA ESTE SAMPONAREA NORMALA O SINGURA DATA NU DE 6 ORI! AST RASPUNS DUPA O SAPT CU REZULTATE CAT MAI BUNE D LA TINE!
alexia24
Postat pe 8 Noiembrie 2009 10:37
Asa-i, cu cat te speli mai des, cu atat se ingrasa mai repede. La fel, daca folosesti sampon pentru par gras, o sa se produca mai mult sebum. Eu am aceeasi probleme, si e nasol, mai ales ca am parul lung, si dupa 2 zile la radacina e f. gras, iar la varfuri, uscat. Ma spal cu sampon pt par normal iar la varfuri pun balsam pentru par degradat....
Si eu caut o solutie.....
Momentan ma spal o zi da, 2 nu, dar ultima zi mi-l tin doar prins in coc...
Asta este natura..... Maica-mea are parul mult mai des si se spala numai la o saptamana pentru ca simte nevoia, pentru ca gras nu arata deloc....
Am citi undeva ca e importanta si alimentatia, fara grasimi, ca astea ar contribui la producerea sebumului.... Nu stiu ce sa zic.....
ciocotoff
Postat pe 16 Decembrie 2009 13:18
pentru ca simte nevoia sau pentru ca are parul murdar? aveam o colega care tot asa se spala rar pentru ca "nu i se ingrasa parul" dupa cateva zile trebuia sa stai ceva mai departe ca-i mirosea scalpul si era si fumatoare.

mie mi se pare normal sa-l speli la doua zile. pielea de ce-o speli in fiecare zi? aia nu se strica de-atata spalat?
eleain
Postat pe 16 Decembrie 2009 15:20
Pentru tratarea parului citeste pe www.duetcosmetics.ro si ai sa vezi ca sunt produse cosmetice si samponuri de par deosebite din Israel,sunt produse profesioniste folosite in saloane de cosmetica de lux si nu numai.In Romania acum sunt intrate si nu sunt prea scumpe dar efectul este deosebit practic iti trateaza parul si radacina parului si te scapa de necaz.Daca doresti sa comanzi am nr de inregistrare 73 si poti sa comanzi produsul sau poti sa te inscrii si ai reducere de 30% poti sa comercializezi acest produs sau poti sa il folsest.Cu aceasta ocazie iti doresc sarbatori fericite si la multi anu am nr. de telefon 0758643478 sunt din Timisoara.
epopescu58
Postat pe 17 Decembrie 2009 16:03
De la: eleain, la data 2009-12-16 15:20:11pentru ca simte nevoia sau pentru ca are parul murdar? aveam o colega care tot asa se spala rar pentru ca "nu i se ingrasa parul" dupa cateva zile trebuia sa stai ceva mai departe ca-i mirosea scalpul si era si fumatoare.

mie mi se pare normal sa-l speli la doua zile. pielea de ce-o speli in fiecare zi? aia nu se strica de-atata spalat?


Nu este fumatoare, iar cand se spala pe cap dupa o saptamana parul nu-i miroase si nu este deloc gras nici macar acolo la radacina. Probabil pentru ca nu a folosit niciodata pe par nimic in afara de sampon si.... apa...
ciocotoff
Postat pe 18 Decembrie 2009 15:41
Va recomand samponul Onescalp de la Nanogen. Mie mi se ingrasa cam la o zi doua si acum ma spal cam la 4 zile si nu mai am probleme (am scapat chiar si de matreata) . Va las id-ul meu pentru mai multe detalii: oana_eu2009
Pupici
scumpica20
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:51
De la: katerina, la data 2009-12-16 13:18:09Asa-i, cu cat te speli mai des, cu atat se ingrasa mai repede. La fel, daca folosesti sampon pentru par gras, o sa se produca mai mult sebum. Eu am aceeasi probleme, si e nasol, mai ales ca am parul lung, si dupa 2 zile la radacina e f. gras, iar la varfuri, uscat. Ma spal cu sampon pt par normal iar la varfuri pun balsam pentru par degradat....
Si eu caut o solutie.....
Momentan ma spal o zi da, 2 nu, dar ultima zi mi-l tin doar prins in coc...
Asta este natura.....




Pana aici complet de acord...

Si eu sufar de aceasta problema,imi iubesc parul si am grija de el dar aceasta problema cred ca o au 95% din toate fetele care le cunosc...in special cele cu parul lung
Ada016
Postat pe 1 Ianuarie 2010 19:34
Buna, si la multi ani pe noul an, am vazut problema voastra cu ingrasarea parului si aceiasi am avut-o si eu, dar o doamna m-ia sp sa incerc sa ma spal cu sapun de casa si sa ma clatesc cu otet, si intradevar a inceput sa dea rezultate, dar la inceput o sa vi se para foarte aspru din cauza vopselei, dar dupa o luna o sa vede-ti ca este bine. Eu asta am folosit si asta vam spus si voua, acum va urez succes si va pup.
mikydutza_healthy
Postat pe 4 Ianuarie 2010 09:16
Incercati samponul uscat Batiste. Este solutia cea mai la indemana pentru parul gras. Este un spray care se pulverizeaza pe suprafat parului si maseaza si apoi se piaptana iar parul scapa de efectul de ingrasare. Batiste Dry Shampoo este cel mai bine vandut sampon uscat din Marea Britanie si are rezultate 100% pozitive! Pentru mai multe detalii www.samponuscat.ro sau 0740.90.91.92
CristinaLivia
Postat pe 8 Ianuarie 2010 18:28
incearca si tinctura de ardei iute. se dilueaza cu apa si se frectioneaza scalpul. in principal e pentru caderea parului, dar are efect si pentru ingrasare. foloseste un sampon delicat pentru uz frecvent si incearca si un sampon uscat (iti recomand klorane)pentru radacini ca sa mai amani spalatul o zi. eu in doua luni am rezolvat problema. si renunta pe cat posibili la produse de coafat, foloseste doar sampon si eventual un balsam leave-in care il aplici doar la varfuri, succes
elena5
Postat pe 18 Ianuarie 2010 10:20
Eu imi clatesc parul cu o infuzie concentrata de musetel.E bun si pt matreata,cicatrizeaza ranile(daca ai si problemele astea)Iar daca ai parul deschis la culoare ii da si o nuanta aurie :)
t_raluk7
Postat pe 18 Ianuarie 2010 14:57
buna
eu folosesc sampon kerastase (in func de tipul parului), la recomandarea stilistului si vreau sa-ti spun ca e super, si mie mi se ingrasa parul, dar nu asa repede, mi-a recomandat un spray cu pudra, dar nu mai stiu exact de la ce marca e (parca joico), oricum spunea ca regleaza sebumul, se aplica atunci cand parul s-a ingrasat, poti sa mai stai 2 zile pt ca nu se mai vede si apoi te speli.In timp scalpul isi revine la normal.
PS: sunt multe lucruri bune pe care te poate invata un stilist bun, cum ar fi sa nu aplici conditionerul de la radacina, pt ca se ingrasa parul
gia87
Postat pe 19 Ianuarie 2010 11:07
De la: healthy003524, la data 2009-07-12 16:54:12mi se ingrasa parul groaznic de des ce as putea face , ma spal o zi da una nu am folosit produse de la favisan pina s-a obisnuit parul si iar se ingrasa sunt disperata

Eu te sfatuiesc sa incerci samponul Onescalp de la Nanogen. Am avut aceeasi problema ca tine si dupa o luna si ceva de folosire a samponului Onecsalp am ajuns sa ma spal pe cap o data la 3 zile, ceea ce e un record pentru mine. Merita incercat! Id-ul meu e xsoquite daca vrei sa vorbim.
kudika133510
Postat pe 12 Februarie 2010 14:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aplic unghii false profesionale,gel pe unghii -Timisoara 2 De la: aandaa 20 Noiembrie 2010 12:17
De la blond inchis la blond deschis 5 De la: geo_resuscitat 7 Ianuarie 2011 22:49
Unghii ingrosate la picioare, ciuperca sa ce?! Cum se poate scapa de asa ceva, sunt inestetice rau 43 De la: kudika_1042304 17 Iulie 2021 18:58
ce parere aveti despre rinoplastie? 64 De la: 31 Octombrie 2016 14:22
curs machiaj semipermanent 1 De la: cursuriestetika 2 Martie 2012 14:35