PAR GRAS

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent PAR GRAS : (2.3 din 3 voturi)

kudika032207 Avatarul lui kudika032207

46 mesaje

mi se ingrasa parul groaznic de des ce as putea face , ma spal o zi da una nu am folosit produse de la favisan pina s-a obisnuit parul si iar se ingrasa sunt disperata
Albertina_healthy Avatarul lui Albertina_healthy

2 mesaje

si eu am avut aceeasi problema dupa 3 zile parul era deja gras iar o coafeza m-a invatat sa-l spal de 4-5 chiar 6 ori cu sampon pana scartiie parul si a dat rezultate.
mult succes !
Albertina_healthy Avatarul lui Albertina_healthy

2 mesaje

a, uitasem inca ceva, samponul trebuie schimbat la 3 luni
Raporteaza abuz de limbaj
Tuzel Avatarul lui Tuzel

8 mesaje

deci de 6 ori sa-l samponezi la o spalare? Dar la cite zile sa te speli? Te rog! mersi mult
kudika032207 Avatarul lui kudika032207

46 mesaje

pai daca am zis ca ma spal pe cap o zi da una nu tu de cite ori zici ca ma spal ??? inseamna ca nu ti se ingrasa parul si nu stii cum este nu ???
healthy005154 Avatarul lui healthy005154

1 mesaj

Pai si mie mi se ingrasa parul dar mia trecut de la sine.Cel mai bine ar fi sati cauti samponul potrivit si sa te speli regulat.Te pup.Pa pa
Tuzel Avatarul lui Tuzel

8 mesaje

bine, multumesc
kudika028076 Avatarul lui kudika028076

160 mesaje
Oras: bucuresti

De la: healthy003524, la data 2009-07-12 16:54:12mi se ingrasa parul groaznic de des ce as putea face , ma spal o zi da una nu am folosit produse de la favisan pina s-a obisnuit parul si iar se ingrasa sunt disperata

Iti recomand samponul cu urzica de la Bio Krauter:BeneficiiMod de utilizareIngrediente
Este recomandat pentru toate tipurile de par, ajuta la tratarea iritatilor scalpului, curata parul de depuneri grase, normalizeaza actiunea glandelor sebacee si previne de asemenea ingrasarea parului. Are proprietati antiseptice si antiseboreice.
Se aplica pe parul umed, se maseaza, dupa care se clateste cu apa din abundenta.
apa ,sodium lauril sulfat, cocamidopropilbetaina, clorura de sodium, glicerina, urzica, propel glycol, parfum, limonene, poliquaternium- 7, dimeticone propil PG- betaina, acid citric, polisorbat 20, etoxidiglicol, butilglicol, fenoxietanol, metildibr.
Daca doresti il poti folosi impreuna cu
Cu o formula bogata in extracte vegetale si substante gresante Balsamul 7 Plantepentru toate tipurile de par este recomandat pentru regenerarea si revitalizarea firului de par.Parul devine matasos,suplu si usor de pieptanat.Reda parului stralucirea prospetimea sa naturala calitati asigurate de efectele de exceptie ale complexului vegetal.
Produsele sunt nemtesti, de foarte buna calitate si nu sunt scumpe.
Daca esti interesata: pronatural@email.com si iti dau toate detaliile
Fosta membra Kudika.ro
eu am incercat balsamul satinique si samponul. mi am nu stiu ce spray colour ahn heat protection. nu sunt bune, au parfum bun dar nu ingrijesc, nu fac nimic. poate masca e mai buna.
Fosta membra Kudika.ro
Bună! Pentru păr gras încearcă după spălare să pui în apa de limpezit 1 lingură oțet de mere, este testat de mine și are efect minunat.
beatrice88 Avatarul lui beatrice88

43 mesaje
Oras: deva

pentru parul gras folosesc de ceva vreme niste produse profesionale pe care le-am incercat prima data cand am fost la londra la sora mea si au efect super.sunt de la label.m nu stiu daca ati auzit de ele dar cert este ca pentru mine au avut rezultate excelente.am parul curat mai mult timp plus CA ARE VOLUMUL ALA PE CARE TOATE NI-L DORIM .si miroase asa bine.va PUP
http://lucrari-de-licenta.com http://licentasidizertatie.wordpress.com http://dizertatie.blogspot/com
alexia24 Avatarul lui alexia24

63 mesaje

BUNA DRAGUTO! IN PRIMU RAND EU AM CONSULTAT UN DERMATOLOG, CARE MI-A ZIS CLAR: CU CAT TE SPELI MAI DES CU ATAT SE INGRASA MAI REPEDE! INCEARCA SA NU-TI PUI NIMIK IN EL.EU ACUM FOLOSESC SAMPONUL LOGONA DE LA LIFE CARE CA AM SI MATREATA.SA NU TI TRECI DEGETELE PRIN CAP, EVITA.CU CAT IL SPELI MAI DES CU ATAT II SLABESTI REZISTENTA! INCEARCA OTETUL DE MERE.F PUTIN IN APAP DE CLATIRE IN CAZ CA NU TIE VOPSIT PARU.SPALAREA ESTE SAMPONAREA NORMALA O SINGURA DATA NU DE 6 ORI! AST RASPUNS DUPA O SAPT CU REZULTATE CAT MAI BUNE D LA TINE!
ciocotoff Avatarul lui ciocotoff

66 mesaje

Asa-i, cu cat te speli mai des, cu atat se ingrasa mai repede. La fel, daca folosesti sampon pentru par gras, o sa se produca mai mult sebum. Eu am aceeasi probleme, si e nasol, mai ales ca am parul lung, si dupa 2 zile la radacina e f. gras, iar la varfuri, uscat. Ma spal cu sampon pt par normal iar la varfuri pun balsam pentru par degradat....
Si eu caut o solutie.....
Momentan ma spal o zi da, 2 nu, dar ultima zi mi-l tin doar prins in coc...
Asta este natura..... Maica-mea are parul mult mai des si se spala numai la o saptamana pentru ca simte nevoia, pentru ca gras nu arata deloc....
Am citi undeva ca e importanta si alimentatia, fara grasimi, ca astea ar contribui la producerea sebumului.... Nu stiu ce sa zic.....
Fosta membra Kudika.ro
pentru ca simte nevoia sau pentru ca are parul murdar? aveam o colega care tot asa se spala rar pentru ca "nu i se ingrasa parul" dupa cateva zile trebuia sa stai ceva mai departe ca-i mirosea scalpul si era si fumatoare.

mie mi se pare normal sa-l speli la doua zile. pielea de ce-o speli in fiecare zi? aia nu se strica de-atata spalat?
epopescu58 Avatarul lui epopescu58

42 mesaje

Pentru tratarea parului citeste pe www.duetcosmetics.ro si ai sa vezi ca sunt produse cosmetice si samponuri de par deosebite din Israel,sunt produse profesioniste folosite in saloane de cosmetica de lux si nu numai.In Romania acum sunt intrate si nu sunt prea scumpe dar efectul este deosebit practic iti trateaza parul si radacina parului si te scapa de necaz.Daca doresti sa comanzi am nr de inregistrare 73 si poti sa comanzi produsul sau poti sa te inscrii si ai reducere de 30% poti sa comercializezi acest produs sau poti sa il folsest.Cu aceasta ocazie iti doresc sarbatori fericite si la multi anu am nr. de telefon 0758643478 sunt din Timisoara.
ciocotoff Avatarul lui ciocotoff

66 mesaje

De la: eleain, la data 2009-12-16 15:20:11pentru ca simte nevoia sau pentru ca are parul murdar? aveam o colega care tot asa se spala rar pentru ca "nu i se ingrasa parul" dupa cateva zile trebuia sa stai ceva mai departe ca-i mirosea scalpul si era si fumatoare.

mie mi se pare normal sa-l speli la doua zile. pielea de ce-o speli in fiecare zi? aia nu se strica de-atata spalat?

Nu este fumatoare, iar cand se spala pe cap dupa o saptamana parul nu-i miroase si nu este deloc gras nici macar acolo la radacina. Probabil pentru ca nu a folosit niciodata pe par nimic in afara de sampon si.... apa...
scumpica20 Avatarul lui scumpica20

84 mesaje

Va recomand samponul Onescalp de la Nanogen. Mie mi se ingrasa cam la o zi doua si acum ma spal cam la 4 zile si nu mai am probleme (am scapat chiar si de matreata) . Va las id-ul meu pentru mai multe detalii: oana_eu2009
Pupici
Ada016 Avatarul lui Ada016

32 mesaje

De la: katerina, la data 2009-12-16 13:18:09Asa-i, cu cat te speli mai des, cu atat se ingrasa mai repede. La fel, daca folosesti sampon pentru par gras, o sa se produca mai mult sebum. Eu am aceeasi probleme, si e nasol, mai ales ca am parul lung, si dupa 2 zile la radacina e f. gras, iar la varfuri, uscat. Ma spal cu sampon pt par normal iar la varfuri pun balsam pentru par degradat....
Si eu caut o solutie.....
Momentan ma spal o zi da, 2 nu, dar ultima zi mi-l tin doar prins in coc...
Asta este natura.....

Pana aici complet de acord...

Si eu sufar de aceasta problema,imi iubesc parul si am grija de el dar aceasta problema cred ca o au 95% din toate fetele care le cunosc...in special cele cu parul lung
mikydutza_healthy Avatarul lui mikydutza_healthy

39 mesaje

Buna, si la multi ani pe noul an, am vazut problema voastra cu ingrasarea parului si aceiasi am avut-o si eu, dar o doamna m-ia sp sa incerc sa ma spal cu sapun de casa si sa ma clatesc cu otet, si intradevar a inceput sa dea rezultate, dar la inceput o sa vi se para foarte aspru din cauza vopselei, dar dupa o luna o sa vede-ti ca este bine. Eu asta am folosit si asta vam spus si voua, acum va urez succes si va pup.
CristinaLivia Avatarul lui CristinaLivia

9 mesaje

Incercati samponul uscat Batiste. Este solutia cea mai la indemana pentru parul gras. Este un spray care se pulverizeaza pe suprafat parului si maseaza si apoi se piaptana iar parul scapa de efectul de ingrasare. Batiste Dry Shampoo este cel mai bine vandut sampon uscat din Marea Britanie si are rezultate 100% pozitive! Pentru mai multe detalii www.samponuscat.ro sau 0740.90.91.92
elena5 Avatarul lui elena5

3 mesaje

incearca si tinctura de ardei iute. se dilueaza cu apa si se frectioneaza scalpul. in principal e pentru caderea parului, dar are efect si pentru ingrasare. foloseste un sampon delicat pentru uz frecvent si incearca si un sampon uscat (iti recomand klorane)pentru radacini ca sa mai amani spalatul o zi. eu in doua luni am rezolvat problema. si renunta pe cat posibili la produse de coafat, foloseste doar sampon si eventual un balsam leave-in care il aplici doar la varfuri, succes
t_raluk7 Avatarul lui t_raluk7

17 mesaje

Eu imi clatesc parul cu o infuzie concentrata de musetel.E bun si pt matreata,cicatrizeaza ranile(daca ai si problemele astea)Iar daca ai parul deschis la culoare ii da si o nuanta aurie :)
gia87 Avatarul lui gia87

14 mesaje

buna
eu folosesc sampon kerastase (in func de tipul parului), la recomandarea stilistului si vreau sa-ti spun ca e super, si mie mi se ingrasa parul, dar nu asa repede, mi-a recomandat un spray cu pudra, dar nu mai stiu exact de la ce marca e (parca joico), oricum spunea ca regleaza sebumul, se aplica atunci cand parul s-a ingrasat, poti sa mai stai 2 zile pt ca nu se mai vede si apoi te speli.In timp scalpul isi revine la normal.
PS: sunt multe lucruri bune pe care te poate invata un stilist bun, cum ar fi sa nu aplici conditionerul de la radacina, pt ca se ingrasa parul
kudika133510 Avatarul lui kudika133510

15 mesaje

De la: healthy003524, la data 2009-07-12 16:54:12mi se ingrasa parul groaznic de des ce as putea face , ma spal o zi da una nu am folosit produse de la favisan pina s-a obisnuit parul si iar se ingrasa sunt disperata

Eu te sfatuiesc sa incerci samponul Onescalp de la Nanogen. Am avut aceeasi problema ca tine si dupa o luna si ceva de folosire a samponului Onecsalp am ajuns sa ma spal pe cap o data la 3 zile, ceea ce e un record pentru mine. Merita incercat! Id-ul meu e xsoquite daca vrei sa vorbim.