Setari Cookie-uri

ce parere aveti de Revalid?

este eficient?
amalia79_healthy
Postat pe 15 Septembrie 2008 17:20
Eu am avut probleme cu caderea parului, era o perioada mai stesanta si toata casa era plina de par. Am facut tratament cu fiole de revalid si cu sampon revalid. Rezultatul a fost excelent!!!
Eu nu am optat pt pastile!
O zi buna!
Napa
Postat pe 26 Octombrie 2008 07:57
Nu am incercat Revalid - capsule, dar am folosit sampon si balsam...fara niciun efect...si pastile de la Viaderm pentru 3 luni.
Rezultatele nu m-au multumit deloc.
Lilee
Postat pe 26 Octombrie 2008 13:23
Pana la urma cred ca si cu Revalidul ca si cu toate celelalte produse ..e aceeasi problema: "Cum reactioneaza corpul tau" la tratament!!
Pentru par si pentru unghii recomand uleiul de masline!
Numai bine va doresc!
Napa
Postat pe 26 Octombrie 2008 16:38
eu m-am ingrasat de la pstile
bogdan_7000
Postat pe 5 Noiembrie 2008 21:48
Va recomand cu cea mai mare caldura gama cea noua de la Gerovital! Lotiunea regeneranta de par este o minune, dar, intr-adevar trebuie mici sacrificii pentru a te tine serios de tratament! In combinatie cu samponul si masca... rezultate garantate... Decat sa folositi leacuri babesti care nu stii cum reactioneaza sau sa dati milioane pe sampoanele asa zis ”minune”, mai bine incercati asa ceva! Am incercat personal, pot sa spun ca toata lumea remarca schimbarea in bine!

Ingrijiti-va, aveti grija de voi pentru ca meritati!
Anchis
Postat pe 14 Noiembrie 2008 18:59
Draga , foloseste Dercos de la Visch , eu l-am folosit si a dat rezultate , si am 50 de ani , crede-ma , eu nu fac reclama la nici un produs .
Pur si simplu ti-l recomand cu incredere , dar costa in jur de 130 de ron un set de 18 sticlute pentru un tratament.
Alexandra
alexa62
Postat pe 15 Noiembrie 2008 13:05
Buna fetelor,cat de bun este revalid pentru par?Mie imi cade parul si este foarte rar cine imi poate recomanda ceva foarte bun....ast raspunsurile vostre va pup.
Morena_healthy
Postat pe 11 Decembrie 2008 13:10
eu am folosit revalid sampon,fiole si pastile. pe cele din urma le-am luat doar o saptamana pt ca nu ma simteam bine de la ele si au inceput sa mi se exfolieze unghiile si sa se rupa adanc in carne. care e cauza exacta nu stiu,dar n-am mai luat. am folosit insa in continuare samponul si fiolele. rezultatul nu e "minune" dar se vede o imbunatatire. oricum prospectul spune ca trebuie folosit 3 luni fara intrerupere pt rezultate bune. parul imi cade in continuare dar parca are un spect mai "sanatos."
aly_b
Postat pe 11 Decembrie 2008 16:35
De la: alexa62, la data 2008-11-15 13:05:33Draga , foloseste Dercos de la Visch , eu l-am folosit si a dat rezultate , si am 50 de ani , crede-ma , eu nu fac reclama la nici un produs .
Pur si simplu ti-l recomand cu incredere , dar costa in jur de 130 de ron un set de 18 sticlute pentru un tratament.
Alexandra


si pt ce este acest Darcos de la vichy? sau Visch (n-am auzit de el) tot pt stoparea caderii parului? sau ceva tratament de fortifiere? astept raspuns. multumesc.
aly_b
Postat pe 11 Decembrie 2008 16:38
Eu am folosit Revalid timp de 3 ani de zile consecutiv, doar pe perioada rece, octombrie, noiembrie si decembrie....n-am luat niciodata 3 pastile pe zi, am optat pt 2 pe zi si pot spune ca am fost multumita....mi-a facut bine la par, unghii si piele, am vazut ca cineva spunea ca s-a ingrasat de la pastile, nu are cum, alta a fost cauza, nu ai cum sa te ingrasi de la Revalid, este 100% pe baza de plante....insa iti spun un lucru, fiecare organism raspunde altfel si mai este ceva de care trebuie tinut cont ca sa aiba bune rezultate, parul nu trebuie vopsit in perioada in care urmezi tratament, asta scrie si in prospect si trebuie tinut cont....am incercat f multe tratamente costisitoare si nici unul n-a avut rezultatul pe care l-am avut de cand folosesc revalid, acum mi-am cumparat alte pastile de la Amway recomandate de o prietena, pt par, unghii si piele, astept rezultatele, sper sa fie satisfacatoare, nu este scump, pe 90 pastile am dat 45 roni...

Va pup si numai bine va doresc
alma_irys
Postat pe 13 Decembrie 2008 11:06
De la: cryssa, la data 2008-11-05 21:48:24eu m-am ingrasat de la pstile


NU AU NICI O LEGATURA PASTILELE CU PROBLEMA TA DE SILUETA!

Eu mi-am rezolvat problema caderii MASIVE a parului, datorata celei de a doua nasteri, si mai ales unei perioade de STRESS si NESOMN de lunga durata, prin PASTILE REVALID (!!!), si sampon, balsam si FIOLE DE SER DERCOS!
Inca dupa prima spalare a parului am constata ca NU mai cadea ATAT DE MULT, si treptat, treptat, folosind FIOLELE DERCOS (cutia rosie, de femei) in cateva luni AM REZOLVAT problema!

Am luat si pastilel REVALID.

Inainte de acestea am tot incercat pastile naturale (romanesti) speciale ''Pentru Par si Unghii'', fara nici un rezultat asupra PARULUI, insa unghiile se intarisera intradevar foarte mult - dar, repet, asupra parului - nimic. Insa REVALID, pastile m-au ajutat.

Simply_i
Postat pe 26 Decembrie 2008 03:12
Buna.
Am avut probleme cu parul si le-am rezolvat.Pe termen lung.
Suna-ma la 0723 56 7276
gafarmerdan
Postat pe 31 Decembrie 2008 05:48
Da, iti spun eu cum actioneaza....in 3 luni cat am urmat tratamentul cu pastile, m-am ingrasat 15 kg si mi-au dereglat tiroida.

Poate depinde de corp, dar mie una nu mi-au facut deloc bine.
Nu stiu cum sunt fiolele si samponul, mai bine incerci ceva extern, decat pastile.
Bafta!
iulia_grosu
Postat pe 15 Ianuarie 2009 14:39
cate pastile ai luat?;;)
26alina
Postat pe 23 Ianuarie 2009 21:05
cate pastile luai pe zi?si qm a fost ?timp de cat?;;)
26alina
Postat pe 23 Ianuarie 2009 21:07
eu am avut probleme destul de grave cu "podoaba "capilara si eram disperata .am folosit un sampon si balsam pe baza de cofeina PLANUR SI IN PARALEL REVALID solutie si capsule .dupa 2 luni nu mi-a mai picat parul parerea mea e ca a avut mai mult efect samponul si balsamul
monell_healthy
Postat pe 1 Februarie 2009 11:59
Fiti amabile, doamnelor, eu n-am probleme cu caderea parului,nici matreata sau alte probleme ale parului si scalpului, insa imi doresc din tot sufletul sa-mi creasca mai repede. Ce-as putea folosi in acest caz? va multumesc mult!
dana_lacatusu
Postat pe 19 Februarie 2009 12:22
si eu am avut aceeasi problema.am luat perfectil si timp de 3 luni si nu mai am probleme cu caderea parului.chiar a inceput sa creasca.bafta.
donadeea
Postat pe 24 Martie 2009 11:24
Buna fetelor,

Eu am folosit Revalid pastile, 3 luni, cate trei pe zi.

Rezultatul a fost cresterea parului mai rapid decat de obicei.

Cum spunea cineva mai sus despinde de fiecare organism in parte. Cat despre ingrasat, este posibil sa iti creasca pofta de mancare de la aceste pastile deoarece sunt suplimente nutritive sau vitamine.

Zi frumoasa :)
uuuu
Postat pe 26 Martie 2009 11:08
si eu am luat "revalid" o vara intreaga..rezultatul?ZEROOOOOO...
stravaro
Postat pe 31 Martie 2009 17:42
Folosesc chiar acuma, iarasi pentru ca AU FOST FOARTE BUNE acum niste ani in urma, PASTILELE REVALID.

Parul este ~ ceva mai binisor. Am observat insa ca cel mai eficient tratament, in cazul meu, pentru PAR este DERCOS - sampon si SERUMUL, cred ca de la

Pastilele REVALID sunt BUNE, dar trebuie neaparat si tratament local asupra parului.

Pentru UNGHII insa, m-au surprins! Cum va spuneam, tocmai le iau de vre-o luna si AM REZOLVAT o mare problema ce o aveam asupra VARFULUI UNGHEI. Se exfoliau, pentru ca NU beau lichide/apa, si pentru ca NU folosesc manusi de protectie cand spal vasele, iar detergentul lichid este se pare destul de agresiv - imi usuca tare rau pielea mainilor si implicit duce la exfolierea unghiilor la varf foarte, foarte rau!!!
Ori cu PASTILELE REVALID am acuma iarasi unghii TARI si SANATOASE

Sunt scumpe, dar EFICIENTE

Simply_i
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:23
Am uitat sa va spun de unde-i DERCOS-ul - de la VICHY (parca, asa cred !?) Este cel cu eticheta ROSIE, pentru FEMEI !!!

EXTRAORDINAR!

Acum niste ani in urma, dupa ce nascusem al doilea copil, imi cadea MASIV. Incepuse sa mi se vada pielea capului ... Doar cu DERCOS am rezolvat complet problema PARULUI: NU a mai cazut, si s-a regenerat. Este sanatos si nu mai este FRIABIL, cum l-am avut intreaga viata. Repet ca fac greseala de a NU bea apa !

Simply_i
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:27
Eu am luat Revalid, 3 cutii cate 6/zi si 3 cutii cate 3/zi. La par n-am vazut mare lucru, dar la unghii... BETON! Erau subtiri si friabile si dupa tratament am putut sa ies si eu in lume cu ele. Pentru par am folosit KLORANE tratament - ceva de genula asta, cu ceva frunze verzi pe eticheta(si inca folosesc)si ser pentru varfuri deteriorate si masca de tratament de la Gerovital. Parca nici n-as fi fost aproape cheala!
kharma_healthy
Postat pe 3 Aprilie 2009 15:21
buna..pot sa zic ca folosesc revalid sampon de aproximativ o saptamana( ma spal zilnic pe cap) si spre surprinderea mea imi mai cad doar cateva fire,tinand cont de faptul ca umpleam cada de fire de par, deci e bun.bafta

Postat pe 21 Aprilie 2009 15:22
L-am folosit in 2008 (samponul Revalid). La mine a mers - dupa mai putin de o luna imi cadea foarte putin par (poate e important si faptul ca am respectat instructiunile de utilizare). Inainte sa-l iau pierdeam mai mult de cele aprox.100 fire de par/zi (limita normalului). Acum, de aproape un an am parul lung si des asa cum l-am avut aproape intotdeauna.
night_sky
Postat pe 4 Mai 2009 14:46
eu m-am inteles excelent cu fiolele de revalid .
se maseaza pielea capului cu continutul fiolelor dupa spalarea parului, cand porii sunt deschisi.
alcedo
Postat pe 12 Iunie 2009 15:20
De la: dana_lacatusu, la data 2009-02-19 12:22:27Fiti amabile, doamnelor, eu n-am probleme cu caderea parului,nici matreata sau alte probleme ale parului si scalpului, insa imi doresc din tot sufletul sa-mi creasca mai repede. Ce-as putea folosi in acest caz? va multumesc mult!

da-te cu unt de shea pe scalp , cu o noapte inainte sa te speli...merge !
sab628
Postat pe 12 August 2009 18:41
De la: alexa62, la data 2008-11-15 13:05:33Draga , foloseste Dercos de la Visch , eu l-am folosit si a dat rezultate , si am 50 de ani , crede-ma , eu nu fac reclama la nici un produs .
Pur si simplu ti-l recomand cu incredere , dar costa in jur de 130 de ron un set de 18 sticlute pentru un tratament.
Alexandra





Buna, spune-mi te rog mai multe amanunte cu privire la tratamentul pe care l-ai facut.
dobrita1
Postat pe 8 Septembrie 2009 07:30
Buna, eu am folosit pastilele Revalid si am fost multumita.In schimb samponul mi-a facut coji in cap de care am scapat foarte greu.
dobrita1
Postat pe 8 Septembrie 2009 07:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dinti mai albi 23 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 11:16
Produse cosmetice naturiste 7 De la: ene_m_gabriel 25 Octombrie 2009 11:51
Reduceri la Keiko SlimSpa 1 De la: eley 25 Iulie 2011 16:58
augmentare mamara 2 De la: carmencamelia 8 Decembrie 2009 10:21
alege produsele bio 6 De la: kudika226898 3 Decembrie 2011 18:40