Setari Cookie-uri

Infectie urinara tratata cu argila?

A reusit cineva sa scape de infectia urinara cu argila? Am tot citit ca se poate dar as vrea sa aud marturii directe. Eu am inceput cura cu argila de cateva zile. Am o infectie urinara cu Enterobacter care nu imi creeaza discomfort major(la cateva saptamani simt usturime la urinare dimineata), dar am auzit ca netratata infectia poate afecta rinichii. As vrea sa evit antibioticul.
vrijaya
Postat pe 21 Iulie 2009 13:32
De la: vrijaya, la data 2009-07-21 13:32:17A reusit cineva sa scape de infectia urinara cu argila? Am tot citit ca se poate dar as vrea sa aud marturii directe. Eu am inceput cura cu argila de cateva zile. Am o infectie urinara cu Enterobacter care nu imi creeaza discomfort major(la cateva saptamani simt usturime la urinare dimineata), dar am auzit ca netratata infectia poate afecta rinichii. As vrea sa evit antibioticul.

Dar exista antibiotic natural fara reactii adverse si fara contraindicatii.Argila nu este eficienta in tratarea problemelor de acest gen,defapt este apa de ploaie.
enemgabriel
Postat pe 21 Iulie 2009 21:49
De la: enemgabriel, la data 2009-07-21 21:49:32
De la: vrijaya, la data 2009-07-21 13:32:17A reusit cineva sa scape de infectia urinara cu argila? Am tot citit ca se poate dar as vrea sa aud marturii directe. Eu am inceput cura cu argila de cateva zile. Am o infectie urinara cu Enterobacter care nu imi creeaza discomfort major(la cateva saptamani simt usturime la urinare dimineata), dar am auzit ca netratata infectia poate afecta rinichii. As vrea sa evit antibioticul.

Dar exista antibiotic natural fara reactii adverse si fara contraindicatii.Argila nu este eficienta in tratarea problemelor de acest gen,defapt este apa de ploaie.


Ai incercat-o incat sa o categorisesti asa?
Si care ar fi antibioticul?
vrijaya
Postat pe 22 Iulie 2009 16:05
De la: vrijaya, la data 2009-07-22 16:05:54
De la: enemgabriel, la data 2009-07-21 21:49:32
De la: vrijaya, la data 2009-07-21 13:32:17A reusit cineva sa scape de infectia urinara cu argila? Am tot citit ca se poate dar as vrea sa aud marturii directe. Eu am inceput cura cu argila de cateva zile. Am o infectie urinara cu Enterobacter care nu imi creeaza discomfort major(la cateva saptamani simt usturime la urinare dimineata), dar am auzit ca netratata infectia poate afecta rinichii. As vrea sa evit antibioticul.

Dar exista antibiotic natural fara reactii adverse si fara contraindicatii.Argila nu este eficienta in tratarea problemelor de acest gen,defapt este apa de ploaie.


Ai incercat-o incat sa o categorisesti asa?
Si care ar fi antibioticul?
Studiaza.Propolis.Am spus ca argila este buna pe cosciug.E bine sa o consumi cat esti in viata,te acomodezi cu pamantul,asa cum bine spunea cineva intr-un mesaj.
enemgabriel
Postat pe 22 Iulie 2009 16:18
De parca nu cosciugul ar fi tinta noastra comuna!!!
vrijaya
Postat pe 23 Iulie 2009 15:51
In primul rand infectia urinara nu este neaparat legata de unele probleme la rinichi.Este posibil sa fie declansata de factori externi si nu neaparat interni.Bine este sa stabilesti clar(si asta numai prin analize ale urinei,care sunt de mai multe feluri)tipul microbului sau al bacteriei care a provocat infectia.Daca este unul extern,atunci va fi nevoie de tratament cu antibiotic.Daca cauza tine de buna functionare a rinichilor(si daca este asa,infectia recidiveaza de fiecare data cand gaseste mediul propice)este bine sa fie urmat un tratament de lunga durata care sa indrepte problema interna,fie el pe baza de medicamente prescrise de medic sau remedii naturale prescrise tot de medic.Pana atunci,consumati cel putin 2 litri de apa pe zi si multe ceaiuri.Multa sanatate!
cmonikdulcik
Postat pe 3 Februarie 2010 14:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Acnee 5 De la: office_salinasusesi_ro 21 Februarie 2010 08:23
Acesta e nr unui escroc 0753654118 14 De la: kudika226898 19 Iulie 2011 07:43
Anemia 12 De la: Doina37 4 Martie 2014 15:51
Efectle terapiei campului magnetic MRS2000 2 De la: bienaime 28 Septembrie 2010 17:22
iritatie 7 De la: healthy013008 21 Februarie 2010 10:25