Setari Cookie-uri

Neuropatia diabetica periferica

Neuropatia diabetica

Siptomele neuropatiei periferice (in care sunt afectati nervii ce controleaza sensibilitatea tactila, termica si dureroasa sau miscarea) sunt urmatoarele:
- furnicaturi, amorteli, dureri spontane sub forma de arsura, strivire, intepatura, junghi la nivelul picioarelor, mainilor sau bratelor. Aceste simtome apar initial la nivelul degetelor de la picior si sunt mai accentuate in timpul serii. Pot apare ulceratii si infectii ale piciorului; de asemenea, deformari articulare sau osoase (osteoartopatia Charcot).
- diminuarea sau accentuarea excesiva a sensibilitatii termice si senzatie de durere la atingeri usoare
- slabiciune si pierderea echilibrului si coordonarii

valy_cy
Postat pe 2 Martie 2009 13:40
Dragele mele,
Nu vand nimic.Nu am nici un avantaj!Vreau sa ajut!
Trebuie diagnosticata boala (eu va sfatuiesc la biorezonanta , unde scapi cel mai rapid(intre 1 ora si 2), cel mai ieftin(intre 100 si 300 lei) si se analizeaza tot corpul,inclusiv tipul de radiatii,alergia exact identificata, intoxicatii cu metale grele s.a.)
Dar la capitolul terapii,tratamente cititi, informati-va, cautati pe net,cautati in site-ul la revista www.formula-as.ro, cautare in site:scrieti diagnosticul si va apar articolele cu marturii despre terapii de toate felurile dar mai ales naturale, care nu agreseaza organismul !!!Sau terapie tot prin biorezonanta(o sedinta de tratament este unde fac eu=30 lei)Eu am facut diagnosticare la copilul meu de 7 ani la biorezonanta si voi lua sirop NONI!!
Cititi www.nonitv.net !!!!Acest suc NONI este o minune !De la forme avansate de cancer pana la, daca vreau o simpla intarire de sistem imunitar la copil inainte de inceperea anului scolar....
deceflor
Postat pe 8 August 2009 18:15
De la: deceflor, la data 2009-08-08 18:15:52Dragele mele,
Nu vand nimic.Nu am nici un avantaj!Vreau sa ajut!
Trebuie diagnosticata boala (eu va sfatuiesc la biorezonanta , unde scapi cel mai rapid(intre 1 ora si 2), cel mai ieftin(intre 100 si 300 lei) si se analizeaza tot corpul,inclusiv tipul de radiatii,alergia exact identificata, intoxicatii cu metale grele s.a.)
Dar la capitolul terapii,tratamente cititi, informati-va, cautati pe net,cautati in site-ul la revista www.formula-as.ro, cautare in site:scrieti diagnosticul si va apar articolele cu marturii despre terapii de toate felurile dar mai ales naturale, care nu agreseaza organismul !!!Sau terapie tot prin biorezonanta(o sedinta de tratament este unde fac eu=30 lei)Eu am facut diagnosticare la copilul meu de 7 ani la biorezonanta si voi lua sirop NONI!!
Cititi www.nonitv.net !!!!Acest suc NONI este o minune !De la forme avansate de cancer pana la, daca vreau o simpla intarire de sistem imunitar la copil inainte de inceperea anului scolar....
VRAJEALA CU NONI !!!!!VRAJEALA CU NONI !!!!! publicitate ieftina !!!
4Life
Postat pe 8 August 2009 18:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Apa vie GAV Romania 17 De la: www_apa_vie_romania_ro 6 August 2014 07:16
salut 5 De la: office_salinasusesi_ro 27 Februarie 2010 09:09
Sursa de sanatate si venit suplimentar internationala ! 7 De la: kudika226898 15 Iulie 2010 07:50
EFECTELE BIOLOGICE ALE TERAPIEI CAMPURILOR MAGNETICE 1 De la: bienaime 29 Septembrie 2010 20:28
gel antireumatic 7 De la: dobrita1 11 Martie 2013 15:59