Setari Cookie-uri

se poate slabi in timp ce alaptez fara a strica calitatea laptelui matern?

buna.Am nascut acum 2 luni si de atunci ma chinui sa slabesc.Nu prea stiu cum,mi-e frica sa nu pierd laptele.Mai am 10 kg de dat jos si nu stiu cum. Poate ma ajuta cineva cu vreo idee.
tana_healthy
Postat pe 30 Iulie 2009 15:21
chiar nu stie nimeni?nimeni?
tana_healthy
Postat pe 6 August 2009 16:32
draga mea abia ai nascut ,mananca sanatos astfel copilul se va hrani bine iar tu vei slabi,nu uita de cei 2 litri de apa pe zi.cu cat copilul se hraneste mai bine cu laptele tau cu atat vei reusi sa slabesti,dar nu abuza cu mancarea pe seara.si alapteaza pe o perioada cat mai lunga.si eu sunt mama si am slabit alaptand copilul(eram insarcinata si aveam 70 kg,am nascut ,am alaptat copilul si am ajuns la 48 kg).succes
just_andreea
Postat pe 11 Noiembrie 2009 11:04
ca si un sfat pt tine este faptul sa nu disperi este prea devreme ca sa slabesti poate numai daca iti permiti sa te duci la centre de infrumusetare si in 2 luni sa fi cu o silueta buna asa cum fac vedetele, de auzim de ele ca numai in 2 luni au dat 20 kg jos ,daca nu eu zic ca timpul le rezolva pe toate de ex sorei mele i-au trebuit cam 2 ani ca sa capete niste forme mai femeiesti la inceput era ca un sac cu totul de la sarcina iar eu am slabit de la 84 la 68 kg cum?am renuntat la piine maninc mai putin,beau din cind in cind ceai verde si incerc pe cit posibil sa numai maninc dupa ora 6.tu acum dai laptic la bebe dupa aia poti sa ai grija si de tine vb cu un medic in legatura ca lapticul pt bebe ca e mai bine sa sti de la medic succes
bogdan_7000
Postat pe 14 Noiembrie 2009 22:01
Si eu sunt mamica,alaptand ai sa mai slabesti ,dar eu eram si foarte slabita,fizic si psihic,...am avut norocul sa cunosc un nutritionist care m-a ajutat in primul rand de constipatie si am si slabit mult in centimetri,10 cm la talie si 10 la solduri.
Eu ma numar printre persoanele fericite la ora actuala,...am mancat de sarbarori tot ce mi-am dorit si ma mentin la greutate mea,...si asta datorita nutritionistului meu,.....eu am intrat intr-umn program de slabire dupa mii de cure de slabire,....acum in sfarsit arat asa cum aratam la 18 ani si de fapt am 30,....iar sora mea este si ea intr-un program de ingrasare,..e foarte multumita,s-a ingrasat 3 kg intr-o luna.Doamna Nutritionist are cabinet la Braila dar vin si din Galati f. multi,...E PERIOADA DE ANALIZE GRATUITA,....APELATI va las nr la care se fac programarile)0756 070027....Succes!!!
anavera
Postat pe 27 Decembrie 2009 11:49
De la: tana, la data 2009-07-30 15:21:14buna.Am nascut acum 2 luni si de atunci ma chinui sa slabesc.Nu prea stiu cum,mi-e frica sa nu pierd laptele.Mai am 10 kg de dat jos si nu stiu cum. Poate ma ajuta cineva cu vreo idee.




....stai linistita...eu am alaptat 11 luni, pana atunci nici nu mi-a trecut prin cap sa fac cura de slabire, dupa ce n-am mai alaptat in 4 luni am slabit 11 kg, cu dieta lui michel montinac...important este sa primeasca bebele in lapte tot ce ii trebuie ca sa creasca mare si sa fie sanatos...
healthy003603
Postat pe 6 Februarie 2010 11:50
De la: healthy003603, la data 2010-02-06 11:50:17
De la: tana, la data 2009-07-30 15:21:14buna.Am nascut acum 2 luni si de atunci ma chinui sa slabesc.Nu prea stiu cum,mi-e frica sa nu pierd laptele.Mai am 10 kg de dat jos si nu stiu cum. Poate ma ajuta cineva cu vreo idee.




....stai linistita...eu am alaptat 11 luni, pana atunci nici nu mi-a trecut prin cap sa fac cura de slabire, dupa ce n-am mai alaptat in 4 luni am slabit 11 kg, cu dieta lui michel montinac...important este sa primeasca bebele in lapte tot ce ii trebuie ca sa creasca mare si sa fie sanatos...

buna,fetelor!
da,healthy003603 are dreptate cu montignac. exista si "varianta locala" ca sa spun asa,doctorita gabriela man. metoda ei se numeste "slabesti mancand",o gasesti pe net sau cartea in librarii. metoda ei are la baza tot metoda lui montignac,aceea a indicilor glicemici. doctorita man chiar precizeaza ca dieta ei poate fi urmata si de femei insarcinate sau care alapteaza,fiind o dieta sanatoasa si relativ usor de urmat,pentru ca mananci destul de mult,nu faci foamea.
am inceput si eu aceasta dieta de curand.
bafta!
kiki_riki
Postat pe 8 Februarie 2010 09:45
Eu zic sa mai ai rabdare, eu in 4 luni dupa nastere am slabit 10 kg doar ca alaptam,fara dieta, am mancat normal dar fara excese.

Postat pe 2 Martie 2010 07:07
Buna. Ma poti contacta pentru detalii legate de problema ta
mihai_microalge
Postat pe 1 Mai 2010 11:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Jurnal de slabit!!!! 14 De la: kudika376160 20 Martie 2011 11:42
Prezenta activa si apreciata la Targul BIO-FAIR 2010,prima editie 1 De la: fittnescoffe 1 Iulie 2010 11:36
PAINEA DE SECARA 7 De la: anamariasobo 29 Ianuarie 2010 12:34
dorm foarte mult 43 De la: healthy005744 11 Februarie 2010 12:32
Masa de seara (cina) 36 De la: daria7iulia 30 Septembrie 2010 22:13