Setari Cookie-uri

Vitamine si minerale bune pentru corp.....care sunt cele mai bune?

Stiu ca nu putem asimila sau pastra toate vitaminele, de aceea va intreb cum putem ajuta mintea,trupul, si sufletul sa nu duca lipsa lor.
alinacrivoi
Postat pe 6 August 2009 10:01
De la: alinacrivoi, la data 2009-08-06 10:01:19Stiu ca nu putem asimila sau pastra toate vitaminele, de aceea va intreb cum putem ajuta mintea,trupul, si sufletul sa nu duca lipsa lor.
prin aducrea de aporturi de minerale,vitamine si alte elemente nutritive,mai exact suplimente alimentare,cea mai sigura si cea mai buna sursa:forever living products,lider mondial in produse pe baza de aloe vera.
enemgabriel
Postat pe 6 August 2009 10:04
dap ..asa este! cele de la forever living sunt cele mai bune! si eu tot de acolo folosesc si n-am avut lipsa de nimic la efectuarea analizelor!:P si cel mai mult imi place la ele k iti pastreaza silueta,deci poti sa le folosesti cu increrdere k spre deosebire de altele ,astea nu ingrasa!
sylvie_noir
Postat pe 27 Septembrie 2009 00:27
De la: healthy003363, la data 2009-09-27 00:27:15dap ..asa este! cele de la forever living sunt cele mai bune! si eu tot de acolo folosesc si n-am avut lipsa de nimic la efectuarea analizelor!:P si cel mai mult imi place la ele k iti pastreaza silueta,deci poti sa le folosesti cu increrdere k spre deosebire de altele ,astea nu ingrasa!
nu sunt cele mai bune, in multe cazuri sunt destul de slabe si foarte scumpe,ingredientele nu provin din ferme certificate "ORGANIC"
singurele care provin din ferme certificate " ORGANIC" sunt cele de la NUTRILITE , companie care este pe piata de 75 ani si este lider in domeniu,cu vanzari anuale de peste 3,2 miliarde de dolari !!!!

www.nutrilite.com
4Life
Postat pe 27 Septembrie 2009 01:38
Buna Alina , pentru raspuns la necesarul vitaminelor a sarurilor minerale si fitonutrienti pt organism scrie mi in e-mailul : sbb2xx@yahoo.es , ma numesc Maria.
healthy006265
Postat pe 13 Ianuarie 2010 14:57
De la: alinacrivoi, la data 2009-08-06 10:01:19Stiu ca nu putem asimila sau pastra toate vitaminele, de aceea va intreb cum putem ajuta mintea,trupul, si sufletul sa nu duca lipsa lor.


Buna,

Inainte de a lua diferite produse de acest gen, iti recomand sa iti diversifici regimul alimentar si sa consumi foarte multe fructe si legume, mai ales cele de sezon care sunt foarte eficiente pentru mineralizarea si vitaminizarea organismului.
Monicamm85
Postat pe 25 Iunie 2010 13:48
sunt o multime de firme, care mai de care isi face reclama, preturile sunt exorbitante raportat la efect.. mai tragic e ca nici unul dintre acesti reprezentanti, si FLP, si Amway, nu s-a gandit ca e deficitara absorbtia si nu aportul.. deci, dati zeci de milioane lunar, cumparati vitamine si dupa 6 luni sunteti si lefteri si devitaminizati!
camiflorea
Postat pe 25 Iunie 2010 14:08
De la: camiflorea, la data 2010-06-25 14:08:17sunt o multime de firme, care mai de care isi face reclama, preturile sunt exorbitante raportat la efect.. mai tragic e ca nici unul dintre acesti reprezentanti, si FLP, si Amway, nu s-a gandit ca e deficitara absorbtia si nu aportul.. deci, dati zeci de milioane lunar, cumparati vitamine si dupa 6 luni sunteti si lefteri si devitaminizati!
exista dovezi in acest sens sau este o concluzie pripita?
ene_m_gabriel
Postat pe 25 Iunie 2010 16:10
Recunosc ca pe mine nu m-a interesat foarte tare daca pretul e mai mare decat la celelalte suplimente de pe piata atunci cand am avut nevoie de un produs care sa ma ajute sa scap de metabolismul slabit. Mi-am dorit ceva calitativ care sa stiu sigur ca e compus din substante naturale si ma poate pune pe picioare dupa o perioada stresanta care si-a lasat amprenta nu doar asupra santatii, ci si asupra aspectului fizic. Tenul devenise mult mai imbatranit pt varsta mea (nici 30 de ani impliniti), iar pielea ridata nu mai avea deloc luminozitate asa ca am inceput sa iau cate o pastila de revidox in fiecare zi, la recomandarea medicului. Inca ma mai tin de el, dupa o luna si o sa il iau in continuare pt ca ma simt foarte bine, iar pielea se vede considerabil mai intinerita. Succes si voua!
kudika_974941
Postat pe 13 Octombrie 2014 18:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dieta?! 4 De la: office_salinasusesi_ro 26 Martie 2010 09:31
ce parere aveti de angel slim? 27 De la: munteanu_andra 7 Mai 2015 18:19
Punctele forte pentru fiecare semn zodiacal. 1 De la: dianana 27 August 2008 21:51
Parodontoza 1 De la: Swing 8 Februarie 2009 14:00
ulei versus unt 18 De la: anceaf 10 Iulie 2014 15:37