Setari Cookie-uri

raceala insarcina

Buna fetelor,
Sunt noua pe forum si cred ( sperrrrrr) si in comunitatea gravidutelor.
Sotul meu e foarte racit si in ciuda distantei impuse tot m-am ales cu o receala frumoasa. Am gatul tare rosu si dureros si noaptea transpir foarte mult, schimb o gramada de tricouri si nu ma odihnesc deloc. Va rog sa imi dati un sfat ce sa iau. Mentinez ca am fost la medicul de familie si mi-a data niste produse homeopate dar pe unele scrie ca sunt interzise in sarcina.
cody_healthy
Postat pe 11 August 2009 09:20
cred ca deja nu mai esti racita, dar in caz ca reapare veo raceala poti lua fara grija paracetamol, unicul sigur, alte medicamente ti le poate prescrie medicul. in afara de paracetamol, daca ai nasul infundat il poti desfunda cu apa marina, oricum cand ti se va naste bb si va avea nasucul infundat se foloseste tot apa marina, e sub forma de spray(eventual la bb o sa poti folosi si lapte matern pentru eliberarea cailor nazale).
altceva ce poti consuma sunt ceaiurile de mustel, menta, soc indulcite cu miere. incearca sa nu te obosesti si cam atat iti pot recomanda.
alexandra25
Postat pe 2 Octombrie 2009 09:18
produse homeopate in sarcina suna cam ciudat, eu le-as evita, dar recunosc ca nu sunt medic si deci nu te pot opri sa le consumi. eu m-as feri de ele, mai ales ca ai zis ca unele sunt interzise in sarcina. apropo, in cate luni de sarcina esti?
multa sanatate. pa
alexandra25
Postat pe 2 Octombrie 2009 09:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
candida si sarcina 14 De la: cristina_figurina 1 Septembrie 2013 21:58
histerectomie totala=solutie definitava ? 8 De la: Aemulus 9 Martie 2010 05:10
tratament pentru ureaplasma 12 De la: kudika_1020849 28 Noiembrie 2016 12:58
Vreau cat mai multe pareri 45 De la: miss_sexy 17 August 2010 23:49
buna 3 De la: otybv 22 Mai 2011 18:38