Setari Cookie-uri

Plipii colorectali

Eu vin acum cu o problemuta noua pt mine...polipii colorectali.
Recent am facut un consult al colonului si medicul a descoperit ca am un polip in colon...acum ma informez pe net ce inseamna asta, sunt total pe dinafara...Doctorul mi-a zis sa ma internez la spitalul Sf Maria 4, 5 zile si facem operatie, biopsie si e totul ok! Eu...as vrea si o alta opinie...sunt in cautarea unui alt medic...cunoste cineva un medic bun?
Va multumesc in anticipatie pentru informatii.
dana_state
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:57
De la: dana_state, la data 2009-09-02 22:57:41Eu vin acum cu o problemuta noua pt mine...polipii colorectali.
Recent am facut un consult al colonului si medicul a descoperit ca am un polip in colon...acum ma informez pe net ce inseamna asta, sunt total pe dinafara...Doctorul mi-a zis sa ma internez la spitalul Sf Maria 4, 5 zile si facem operatie, biopsie si e totul ok! Eu...as vrea si o alta opinie...sunt in cautarea unui alt medic...cunoste cineva un medic bun?
Va multumesc in anticipatie pentru informatii.

Foarte bine ca te informezi, dar cauta pe wwww.sfatulmedicului.ro, sau google, si consulta si al 2-lea medic, ca aici daca iti spui pasurile sau comentezi sar putea sa nu te simti bine caci mare e gradina.Afla inca o parere fara sa-i spui ce stii sau ca ai mai fost la alt medic.Sanatate
protopa
Postat pe 2 Septembrie 2009 23:37
Eu spun sa asculti sfatul medicului. Nu e de joaca cu polipii colorectali, ca pot degenera in timp in ceva foarte urat. Nu stiu daca exista tratamente care sa resoarba acesti polipi, dar stiu ca prin indepartarea lor chirurgicala nu mai ai probleme o perioada. Nu stiu daca nu cumva se refac dupa o perioada, daca esti predispus la polipi, dar asta tot un medic iti poate spune. Cancerul de colon se face pe acesti polipi si sunt destule persoane care nu isi fac control rectal decat cind este foarte tarziu. Nu neglija problema.
Multa sanatate!

Postat pe 27 Septembrie 2009 10:30
tarot_healthy
Postat pe 12 Noiembrie 2009 04:48
faceti clisma cu bicarbonat de sodiu,daca doriti mai multe amanunte intrati pe da_bo_ma@yahoo.com
hiris07
Postat pe 13 Ianuarie 2010 08:51
Intreab-o si pe doamna doctor biolog de pe www.carpicon.
dobrita1
Postat pe 26 Februarie 2010 07:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oprirea ciclului menstrual cand mergem la mare 104 De la: iuli 31 Martie 2014 07:54
intrebare 4 De la: Oana25 12 Iunie 2009 17:21
anticonceptionalele 6 De la: miha254 22 Ianuarie 2010 19:52
buna! 2 De la: cristina_tulipe 21 Februarie 2010 22:01
anexita si rana pe col 91 De la: Florrentina_flor 25 Aprilie 2013 16:55