Setari Cookie-uri

Ce inseamna o viata activa?

ce inseamna pentru voi o viata activa si sanatoasa..pe ce se bazeaza? practicati sporturi? aveti hobiuri legate de sport..? sunteti obsedati de un corp aratos? atunci ati venit unde trebuie. discutii aprinse despre orice sport: de la lupte pana la aerobic si pana la sportul de echipa.
healthy006365
Postat pe 11 Septembrie 2009 16:48
Eu cred ca o viata sanatoasa are legatura cu sportul, dar si alimentatia si odihna. Eu de 1 an mi-am schimbat alimentatia, incerc sa mananc pe cat se poate de sanatos. Mi-am ales bucataria olandeza, e rapida si foarte sanatoasa.
Cat despre sport fac de 3 ori pe saptamana- Step, BBB si Dance Street. Ma pastreaza intr-o forma buna si mi-au modelat corpul foarte frumos. Am inceput sa vad niste pachetele mici de muschi pe abdomen. Insa, nu slabesc doar cu sport fara o dieta. Asta ma enerveaza la culme.
kudika024520
Postat pe 25 Septembrie 2009 11:31
poti face acasa gimnastica Callenetics...gasesti detalii pe ent, e f usoara si are erezultate dupa 2 sapt, eu o folosesc de 4 ani.
plus ca totul pleaca din mintea omului.
uite aici niste sfaturi de gandire pozitiva, unii chiar stiu sa se motiveze zilnic:
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog§ion=0&art=9
adika_healthy
Postat pe 25 Septembrie 2009 14:11
salut,am 16 ani ,da intrebarea mea este ca la aceasta varsta pot sa fac aerobic?nu sunt grasa dar am putina 'burta'.Ce mi-ati recomanda sa fac?eu alerg dar nu mi se pare ca da rezultate .astept raspuns .multumesc
bgthab
Postat pe 25 Septembrie 2009 17:08
De la: healthy006415, la data 2009-09-25 17:08:51salut,am 16 ani ,da intrebarea mea este ca la aceasta varsta pot sa fac aerobic?nu sunt grasa dar am putina 'burta'.Ce mi-ati recomanda sa fac?eu alerg dar nu mi se pare ca da rezultate .astept raspuns .multumesc


mergi la o sala de aerobic si lucreaza. nu are cum sa iti strice. zic sa mergi intai la sala ca sa vezi cateva exercitii si tehnica lor , apoi ai putea sa le faci si tu acasa.. macar o data pe saptamana, cateva luni, si apoi tu in casa ta si-i perfect. poti face aerobic si in aer liber, nu are cum sa-ti strice decat daca ai vreo boala, ceva, dar eu cred ca esti sanatoasa. succes!
camiflorea
Postat pe 25 Septembrie 2009 18:23
o viata activa inseamna o viata sanatoasa...dar cred ca toate stim deja asta...sportul(dans, fitness, aerobic, karate, inot,etc) reprezinta cea mai buna modalitate de a ave o viata mai activa si mai sanatoasa...pe 26-28 martie 2010 are loc festivalul Body Mind Spirit, care va avea o gramada de traineri, de coregrafi (care impreuna cu trupele lor va vor prezenta cateva spectacole)...eu zic ca merita sa veniti...aaa apropos se tine la Sala Palatului!:)
healthy009335
Postat pe 24 Noiembrie 2009 17:24
da. sunt de acord ca o viata activa inseamna mult sport si o alimentatie sanatoasa.
healthy003172
Postat pe 2 Decembrie 2009 13:11
ti as recomanda sa faci niste abdomene acasa.ti as recomanda sa faci 3 serii a cate 10 de trei ori pe zi.
healthy003172
Postat pe 2 Decembrie 2009 13:13

Recomandari