Setari Cookie-uri

Se poate slabi acasa?

Buna!De o luna ma duc la sala,rezultatele nu sunt evidente,sau cel putin nu cum as fi dorit eu . Ideea este ca mi-am schimbat locul de munca si "calatoria spre sileta visata" a fost data peste cap,cel putin la capitolul sala.Cu noul program nu pot sa ma mai duc la aceasta,dar imi doresc foarte mult sa imi fac un program de exercitii acasa.In ce priveste dieta,am renuntat la toate alimentele si modalitatile de gatire ale acestora nocive.Intrebaea mea este aceeasi cu titlul subiectului,se poate slabi acasa(as dori 7 kg)?Eu sunt de parere ca daca vrei poti,dar ma gandesc sa nu slabesc dizgratios.
kudika_974143
Postat pe 25 Septembrie 2014 18:09
De la: kudika_974143, la data 2014-09-25 18:09:49Buna!De o luna ma duc la sala,rezultatele nu sunt evidente,sau cel putin nu cum as fi dorit eu . Ideea este ca mi-am schimbat locul de munca si "calatoria spre sileta visata" a fost data peste cap,cel putin la capitolul sala.Cu noul program nu pot sa ma mai duc la aceasta,dar imi doresc foarte mult sa imi fac un program de exercitii acasa.In ce priveste dieta,am renuntat la toate alimentele si modalitatile de gatire ale acestora nocive.Intrebaea mea este aceeasi cu titlul subiectului,se poate slabi acasa(as dori 7 kg)?Eu sunt de parere ca daca vrei poti,dar ma gandesc sa nu slabesc dizgratios.


este foarte putin o luna de sala, pentru a slabi iti trebuie un antrenament intens, de 4-5 luni insotit de un regim alimentar echilibrat si astfel vei slabi sanatos si nu vei arata dizgratios. Se poate slabi si acasa dar cu multa vointa. incearca sa renunti detot la paine si la carbohidrati, multe persoane au reusit sa slabeasca cu dieta dukan, personal nu am nevoie sa slabesc dar mama mea cu aceasta dieta a obtinut rezultate intr-un timp scurt. cauta pe net si vezi daca poti sa te conformezi acestei diete. in weekend poti alerga in parc, daca iti place sportul, astfel iti poti intari masa musculara...
bafta!
Sasha_Criss
Postat pe 25 Septembrie 2014 21:03
De la: kudika_974143, la data 2014-09-25 18:09:49Buna!De o luna ma duc la sala,rezultatele nu sunt evidente,sau cel putin nu cum as fi dorit eu . Ideea este ca mi-am schimbat locul de munca si "calatoria spre sileta visata" a fost data peste cap,cel putin la capitolul sala.Cu noul program nu pot sa ma mai duc la aceasta,dar imi doresc foarte mult sa imi fac un program de exercitii acasa.In ce priveste dieta,am renuntat la toate alimentele si modalitatile de gatire ale acestora nocive.Intrebaea mea este aceeasi cu titlul subiectului,se poate slabi acasa(as dori 7 kg)?Eu sunt de parere ca daca vrei poti,dar ma gandesc sa nu slabesc dizgratios.



Se poate,de ce nu,dar controlat !!!!

Fetelor dragi,puneti mana la treaba,munciti FIZIC si acasa,ajutati-va parintii la treburi,faceti miscare,eliminati sedentarismul,nu mai mancati toate porcariile din comert,rugati-va mamele sa va pregateasca mancare sanatoasa!!!
kudika_15804
Postat pe 25 Septembrie 2014 21:10
Se poate pt.ca orice este posibil.
Cu putin efort vei reusi.
criszoe
Postat pe 25 Septembrie 2014 23:44
Depinde cine face recomandarea si cum!
Ivanescu_Stefan_1
Postat pe 5 Octombrie 2014 15:36
De la: kudika_974143, la data 2014-09-25 18:09:49Buna!De o luna ma duc la sala,rezultatele nu sunt evidente,sau cel putin nu cum as fi dorit eu . Ideea este ca mi-am schimbat locul de munca si "calatoria spre sileta visata" a fost data peste cap,cel putin la capitolul sala.Cu noul program nu pot sa ma mai duc la aceasta,dar imi doresc foarte mult sa imi fac un program de exercitii acasa.In ce priveste dieta,am renuntat la toate alimentele si modalitatile de gatire ale acestora nocive.Intrebaea mea este aceeasi cu titlul subiectului,se poate slabi acasa(as dori 7 kg)?Eu sunt de parere ca daca vrei poti,dar ma gandesc sa nu slabesc dizgratios.


Aveti nevoie sa va schimbati stilul de viata nu dieta............diete va pot recomanda ......N!



Ivanescu_Stefan_1
Postat pe 22 Octombrie 2014 16:58
In 10 zile slabesti 7 kg cu Regimul Oshawa, fara pic de sala..
perfect_woman
Postat pe 26 Octombrie 2014 06:08
Eu zic sa mergi la un doctor nutritionist sa iti faca analizelesi pe baza lor sa iti prescrie o dieta, am o prietena care asa a slabit 36 kg plus sala in fiecare zi, nu fa nici o dieta de pe internet pt ca o sa iti dai organismul peste cap, crede-ma ca eu asa am patit cand aveam 18 ani si am facut o dietace circula atuncisi era in voga si mi-am distrus stomacul si retentia de calciu si magneziu definitiv, sunt 10 ani de atunci si inca sufar din cauza asta cu stomacul, multa bafta si sper sa faci alegerea corecta!!!
kudika_8764
Postat pe 26 Octombrie 2014 10:36
De la: perfect_woman, la data 2014-10-26 06:08:41In 10 zile slabesti 7 kg cu Regimul Oshawa, fara pic de sala..


cat costa?
placinta_cu_mere
Postat pe 26 Octombrie 2014 11:23
De la: placinta_cu_mere, la data 2014-10-26 11:23:53
De la: perfect_woman, la data 2014-10-26 06:08:41In 10 zile slabesti 7 kg cu Regimul Oshawa, fara pic de sala..


cat costa?


Pt tine e gratis :D
kudykkka
Postat pe 26 Octombrie 2014 15:10
Bineinteles ca se poate si acasa si ca sa arate bine pielea, sa nu se lase trebuie sa slabesti exact din grasimi si nu din masa musculara. Daca poti face si exercitii fizice si greutate iti permite sau nu ai probleme de sanatate, care sa te impiedice in sensul acesta e ideal.
Insa exista o mare capcana in care cade toata lumea. Oricat ai incerca sa reduci cantitatea de calorii, mancand asa-zis sanatos, reduci si cantitatea de proteina si din practica am constatat ca se consuma foarte putina proteina vegetala, cea care se asimileaza cel mai bine de organism.
In calitate de consultant wellness, te pot ajuta sa aduci un echilibru in alimentatia ta pe partea de proteina, o solutie pe cat de usor de preparat si gustoasa in acelasi timp, pe atat de confortabila si ca pret si care regleaza si digestia in acelasi timp.
pe mine m-a ajutat sa am mereu cele 3 mese la timp (o alta regula esentiala) si desi am aprox 3 sapt de cand am nascut mai am de dat doar 2 kg jos, pentru ca am consumat acest produs toata sarcina si-l consum si acum cand alaptez; sotul meu a slabit 10 kg in aprox 2 luni, tata 15 si am ajutat multe alte persoane.
Pentru mai multe detalii, te rog sa ma contactezi pe e-mail: claustanculet@yahoo.com.
Multa sanatate si spor in toate!
claudiastanculet
Postat pe 27 Octombrie 2014 20:54
Cu siguranta ca se poate.Daca vrei sa afli mai multe informatii ma poti contacta la tel.0766.410.186 (Mihaela Tache)
herbalife
Postat pe 28 Octombrie 2014 10:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 7 De la: office_salinasusesi_ro 15 Aprilie 2010 09:50
IASI-aerobic/tae-bo? caut colega 1 De la: ghebitza_m 7 Noiembrie 2011 12:35
Cum poti scapa rapid de limbrici? 33 De la: georgeta_banescu 15 Iunie 2015 22:52
kangoo jumps vand /inchiriez super pret 10 ron 2 De la: PICCKARD 16 Noiembrie 2011 15:05
inot 3 De la: taby_srb 17 Februarie 2012 14:07