PULSUL

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

healthy005889 Avatarul lui healthy005889

70 mesaje

As vrea sa va intreb de ce oare am pulsul mare?indiferent ca am tensiunea buna (11),mica sau mare,(am avut intr-o noapte 17,5si mi-a fost foarte rau),pulsul e mare,99,nu ma mai sperie,dar peste 100,e cam frecvent,112,120,nu stiu ce inseamna si cum sa fac sa fie mai mic? Din ce cauza si ce as putea sa fac?Va multumesc foarte mult.
Raporteaza abuz de limbaj
BLAJ Avatarul lui BLAJ

11 mesaje

Mergi la un cardiolog.
mireladoncut Avatarul lui mireladoncut

105 mesaje

Eu am avut aceeasi problema. Aveam frecvent 114 fara sa fac nimic.
Am renuntat la cafea si la carnea de porc. Cafea nu mai beau deloc si carne de porc mananc doar in vizite! Daca bei CAFEA renunta URGENT. Iti va fi rau vreo 2 zile pentru ca organismul e dependent de cofeina. Apoi totul e ok! Sanatate multa!
51160 Avatarul lui 51160

175 mesaje
Oras: bucuresti

Buna! Mergi urgent la un cardiolog,nu este un puls normal si trebui neaparat vazute cauzele acestui puls.
healthy005889 Avatarul lui healthy005889

70 mesaje

Va multumesc pentru raspunsuri,am fost la cardiolog,m-a trimis la endocrinolog,am facut analize de tiroida si....asta-i.Deci,nu stiu cauza.
Cafea beau foarte putina,un deget de cafea "chioara"si restul canii o umplu cu lapte.Sa n-o mai beau nici pe aia?!
doinitaeda Avatarul lui doinitaeda

141 mesaje
Oras: bucuresti

Buna!
Poti bea o cescuta de cafea pe zi si eu beau o ceasca chiar,sant hipertensiva(sub tratament)si am si pulsul marit.Ce iti pot spune ca ma ajuta pe mine;am eliminat saresa,zaharul si cat am putut si pot stresul,aaa eu nu mananc carne de porc. Bafta si sanatate
healthy008356 Avatarul lui healthy008356

5 mesaje

mama are aceeasi problema. afost la cardiolog si i-a dat betaloc. de atunci e o.k.nu i-a mai sarit de 100.oricum trebuie consultat un cardiolog.
tarot_healthy Avatarul lui tarot_healthy

754 mesaje

Dacă ați ajuns să citiți aceste rânduri și vă stârnesc interesul, nu este o pură întâmplare; ci este posibil ca tocmai eu să fiu persoana care vă poate ajuta cu anumite răspunsuri referitoare la viața dumneavoastră, fără să îmi dezvăluiți detalii despre viața personală, ca apoi să presupuneți că m-am inspirat. Rămâne doar să vă convingeți! Dacă sunteți interesat/ă, lăsați un E-mail pe: cassey.cassey20@yahoo.com și vă voi contacta în cel mai scurt timp posibil. http://cassey-tarot.weebly.com/ O săptămână frumoasă, vă doresc!