Setari Cookie-uri

Parul des sau rar

De cativa ani de zile dintr-un par des si frumos am ajuns sa am un par rar si lipsit de stralucire. Nu imi gasesc explicatii si sufar dupa cel pe care il aveam inainte. Ce produse naturiste folositi? E intradevar buna acea combinatie de ou cu ulei de masline sub forma unei masti - sa o aplici pe par? Mentionez ca nu l-am vopsit niciodata si nici nu folosesc placa sau altceva. Niste sfaturi utile?! Va multumesc pentru atentie.
jOsephine23
Postat pe 27 Septembrie 2009 11:08
De la: jOsephine86, la data 2009-09-27 11:08:45De cativa ani de zile dintr-un par des si frumos am ajuns sa am un par rar si lipsit de stralucire. Nu imi gasesc explicatii si sufar dupa cel pe care il aveam inainte. Ce produse naturiste folositi? E intradevar buna acea combinatie de ou cu ulei de masline sub forma unei masti - sa o aplici pe par? Mentionez ca nu l-am vopsit niciodata si nici nu folosesc placa sau altceva. Niste sfaturi utile?! Va multumesc pentru atentie.
cauzele principale ale degradarii si caderii parului se afla in interiorul organismului,nu la suprafata...carentele de vitamine declanseaza de cele mai multe ori aceasta afectiune....mai pot fi afectiuni de suprafata,gen afectiuni dermatologice ale scalpului sau in cazuri foarte rare este vorba despre o boala autoimuna,alopecia areata,unde sistemul imunitar slabeste si distruge radacinile parului. mai potate cadea si din cauza dereglarilor hormonale cauzate de catre anticonceptionale
4Life
Postat pe 27 Septembrie 2009 12:14
Buna ziua ! carenta de zinc duce la calvitie. Starile nervoase de asemeni contribuie foarte mult la caderea parului . Si eu am patit acum o asemenea problema , insa am actionat rapid si acum incepe sa ami creasca din nou. Mi-am luat un sampon naturist de la Favisan care al tin pe cap 20 de minute , abia dupa aceea continui cu spalatul, si am cumparat un supliment nutritiv de zinc, si am folosit si sapun de la ganoderma. O zi buna si sper sa reusesti!

lelly
Postat pe 27 Septembrie 2009 14:11
o alimentatie sanatoasa aduce si frumusete exterioara, p lg cea interioara.in rest, eu am folosit pt cresterea parului un tratament d la plafar cu gaz si ulei de ricin( rezultate garantate) , apoi am folosit keratina si mi-a revenit parul la normal.bafta
m_geani
Postat pe 31 Octombrie 2009 11:43
tarot_healthy
Postat pe 11 Noiembrie 2009 17:56
si eu am aceeasi problema ca a ta la mine a inceput sa-mi cada paru inainte de a ma vopsii si acu imi cade tot mai multam incercat si cu ulei de masline da degeaba acu vreau sa incerc cu REVALID sa vad daca e bun
healthy006043
Postat pe 13 Noiembrie 2009 15:38
Va sfatuiesc sa tineti un tratament impotriva caderii parului timp de 3 luni cu pastilele Nanocaps de la Nanogen si de asemenea sa folositi samponul Nanoguard de la Nanogen. Acestea contin Zinc si Vitamina B6, dar mai multe detalii puteti afla pe www.nanogen.ro si la id-ul: oana_eu2009
Incercati-le pentru ca nu veti regreta!
O zi buna!
scumpica20
Postat pe 2 Decembrie 2009 15:31
Buna dimineata tuturor!!!
De ceva timp tot cites diverse comentarii la diverse probleme pe care unele dintre voi le aveti.
Trebuie sa intelegeti, asa cum mai scria cineva in cadrul acestui dialog ca sursa tuturor problemelor nu se afla in exteriorul nostru si nu se rezolva cu sampoane sau pastila magica.
Bolile sunt consecinta unui organism slabit, a unui sistem imunitar care are de suferit iar reactiile pe care le resimtiti sunt manifestate fie prin caderea parului fie prin dureri de cap pt care majoritatea iau o pastila si nu ii dau atentie, fie dereglari hormonale, fie prbleme cu stomacul, cu fierea, astmul etc.....
Intariti-va sistemul imunitar, mancati mai multe fructe si legume si mai putine produse prelucrate, mese regulate (micul dejun este de baza previne aparitia cancerului a deficientelor de memorie, a bolilor de Alzheimer, etc), luati suplimenti nutritivi, nu mai pierdeti noptile, invatati tehnici de relaxare, de control a starilor de depresie si anxietate si veti fi mai sanatoase si pline de viata.
Numai bine,
Succes!!
omorfi
Postat pe 28 Februarie 2010 11:06
Foarte mare dreptate ai.Eu sunt patita si pot sa spun ca atunci cind iti cade parul e un semn ca suferi de o afectiune , sistemul tau imunitar e la pamant.Tine un regim alimentar fara chimicale, grasimi si treci pe fructe si salate de legume cit de mult.si fa-ti niste analize. Eu am gasit un cancer si nu la Papanicolau ci la analiza de singe a Markerului tumoral. Aveti mare grija
oficup
Postat pe 28 Februarie 2010 13:35
Incearca Keratine forte (http://www.quantshop.ro/1039).
Keratine Forte ofera singurul lucru de care parul are cu adevarat nevoie: cheratina, principalul lui component, vitamine din grupa B si zinc!

Keratine Forte este primul supliment alimentar cu cheratina pura extrasa din lana de oaie din Noua Zeelanda...

Pana in prezent, toate suplimentele alimentare capilare nu aduceau deca 2 aminoacizi, vitamine si oligoelemente care au rolul lor aparte in sinteza de keratina.
dianamioara
Postat pe 28 Februarie 2010 23:06
eu frecvent folosesc keratina
rubya_healthy
Postat pe 21 Martie 2010 08:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
produsele gerovital si gerovital h3 5 De la: office_salinasusesi_ro 15 Martie 2010 19:59
epilarea....ma scoate din minti.un sfat plsss 26 De la: andreidavid11 1 Septembrie 2010 17:43
Ati folosit deodorantul citrus de la Weleda? 1 De la: maria_85 19 Aprilie 2012 12:35
Ce parere aveti despre epilarea definitiva? 7 De la: kudika_32496 19 Iunie 2013 18:54
Exfoliator si hidratant ptr acnee, piele foarte uscata, pigmentatii, rash cutanat 1 De la: romdesimed 13 Ianuarie 2009 09:53