Setari Cookie-uri

corectia cicatricelor post-acneice

BUNA TUTUROR ..SUNT NOUA PE ACEST FORUM ASA K VA ROG SA MA SCZ DAK MA REPET. !! Si eu am avut aceasta pb.timp de cativa ani cu acneea,dar am scapat cu ajutorul Autovaccinul din cadrul Universitatii CANTACUZINO,retin-a(dupa se foloseste o crema hidratanta),multa argila,dar am ramas cu cicatrici foarte inestetice,si ,,cateva,,puncte negre Pentru tratarea cicatricilor am inteles k se recomanda peeling-ul chimic,dermabraziunea,sau terapia cu laser..SE POATE SA scap SI DE PCT NEGRE CU aj PEELING-UL CHIMIC? ..Mentionez k am tenul gras,cu cicatrici nu foarte adanci.!VA ROG FRUMOS IMI PUTE TI RECOMANDA CE TRATAMENT SA ADOPT??SAU UN SALON ,SAU O COSMETICI.:ORICE..SUNT FFFcomplexata de aceste semne !!!(in special m ar interesa( num.,UN NR DE TEL)SALONUL la care lucreaza danutza3012 ??? ?(nu am incredere in dermato. )...AST nerabdatoare sfaturile dvs.!!!O SEARA FRUMOASA....
healthy006110
Postat pe 18 Septembrie 2009 20:10
Pot sa-ti recomand o clinica completa, Sanmed din Vlacea. Cred ca mai au centre in Bucuresti si Constanta. Ei au toate dotarile si fetele sunt profesioniste. Au un aparat Diater care estompeaza dfinitiv urmele daca sedintele sunt regulate timp de o luna de zile. o sedinta costa 80 lei si poti sa faci 3 zile pe saptamana timp de o luna de zile. De asemenea cred ca este buna si o crema de galbenele aplicata local.
Mult succes
Dorys_healthy
Postat pe 14 Octombrie 2009 09:06
Buna,
Pot sa-ti recomand cu mare incredere un salon din Bucuresti ff bun unde au fotoregenerare. Cu cateva sedinte la ei am scapat de cicatricele de pe fata, nu numai eu si cateva prietene.Una dintre ele avea cicatrice destul de evidente (de la varsat de vant) si acum e ok. Tipa care se ocupa de fotoregenerare este doctor dermatolog. Salonul de numeste Metamorphosis Style, adresa este str. Fluierului 17A, sect 2, e pe langa liceul Iulia Hadeu.Multa bafta.
ralukamartin
Postat pe 14 Octombrie 2009 10:04
Buna,
Eu folosesc Dr. Harris Original Dermal Magic (exfoliant si gel hidratant). Este un produs natural (aloe vera, iarba de mare , musetel, salvie , macese) care la mine a dat rezultate ff bune. L-am folosit timp de 6 luni zilnic, iar acum il folosesc cam de 2-3 ori pe saptamana.

Folosesc de asemenea masti cu argila si incerc sa mananc cat mai sanatos.

valy_cy
Postat pe 14 Octombrie 2009 14:12
Nu inteleg cum nu ai incredere intr-un medic dermatolog si ai incredere intr-o cosmeticiana. In fine..Si eu am avut probleme cu acneea si mi-au ramas niste semne inestetice. Prin urmare m-am documentat si am aflat despre un set de injectii intradermice pe baza de acid hialuronic care actioneaza la nivelul fibroblastilor din derm si ii stimuleaza sa produca matrice extracelulara, pe scurt, semnele se estompeaza natural. Am auzit si de laser, dar am inteles ca daca nu ai semne profunde nu are rost sa dai atatia bani pe sedintele de tratament. Injectiile cu acid hialuronic costa in jur de 100 de euro.
yullyya
Postat pe 14 Octombrie 2009 18:03
buna tuturor sunt Darius sunt student la medicina cel mai bun medicament de acnee este Zinerit se gaseste la farmacie ,fara prescriptie medicala se poate cumpara . este o solutie cutanata ARE ERITROMICINA SI ACETAT DE ZINC DIHIDRAT DeCI ESTE PERFECT pt acnee si nu lasa niciun semn pe fata eu lam folosit aproape o luna si ma bucur ca lam cumparat .
healthy007419
Postat pe 14 Octombrie 2009 18:23
buna!...iti pot recomanda salonul de intretinere corporala SLIM LINE din bucuresti sector 3 este situat in incinta postavariei romane. Eu am inceput acolo un tratament cu peeling chimic si sunt foarte multumita de rezultate si de serviciile oferite de ei. NR de tel de la salon este 0762544337. Apeleaza-i cu incredere , mult succes!
m_e_l_
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:47
Darius am si eu o intrebare.....daca acnea are legatura cu ceva probl hormonale atunci Zinerit acela de care zici tu mai are efect? Eu am probl cu tenul destul de urate din cauza acestei acnei si nu stiu ce sa ma mai fac.Pana sa raman insarcinata nu am avut treaba cu cosurile pe fata si chestii de genul asta dar dupa ce am nascut parca am inceput sa ma transform....si mai este o chestie....in timpul sarcinii am luat Duphaston si am facut alergie la el zic eu pt ca la inceput au aparut cosuri multe pe spate,apoi pe fata si in final niste bubite rosii pe picioare,in iunie 2009 am nascut si de atunci nu mai reusesc sa imi revin cu fata....ar trebui sa merg la un dermato sa vad daca nu cumva este ceva pe baza hormonala sau pot sa iau si eu Zinerit? Astept rasp de la tine.
alysa_alex
Postat pe 16 Octombrie 2009 13:20
intr-adevar,zineritul este ft bun, il folosesc de peste 1an dar problema este ca a inceput sa mi se obisnuiasca tenul cu el....cunoasteti vreun medicament mai puternic?
am inteles ca sunt ft bune cremele pe baza de acid acetilsalicilic si acid glycolic. a folosit cineva?
drew
Postat pe 18 Octombrie 2009 13:31
Iti recomand o cosmeticiana foarte buna Mariana Zavera, Sunshine club, pentru programari la tel: 0372730693, 0212326049, sos Nordului nr 94C, Bucuresti.
carmenjatarel_yahoo_com
Postat pe 6 Noiembrie 2009 08:00
si eu am probleme cu accnele si as vrea sa stiu si eu ce ai facut sa obtii un tratament cu vaccin ! te rog sa imi trimiti un e-mail pe adresa : rapp3rulgl@yahoo.com
RApp3rulGL
Postat pe 6 Noiembrie 2009 09:07
Poti incerca si la Esthera, se face un tratament cu laser, atat pentru acnee cat si pentru cicatrici.Eu acnee nu mai am , dar am incercat pentru cicatrici. mai am de facut vre-o 2 sedinte, dar pana acum pare sa fie foarte eficient si sunt multumita.
xadela
Postat pe 6 Noiembrie 2009 09:45
Buna ziua,
Problemele dumneavoastra pot gasi rezolvare urmand o serie de tratamente dermato-cosmetice, inclusiv tratamentul luminia pulsata. Informatii gasesti si la www.cutera.ro.
Cele bune,
aurelianmoraru
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:15
Zineritul nu este bun, nu trateaza CICATRICILE postacneie si semnele vechi.
Aceste probleme se rezolva DOAR cu acest tip de tratamente de care au amintit si antevorbitorii mei.
Unele cosmeticiene sunt bune (la mine in oras inca nu am aflat vreuna ) dar am citit pe un forum de un casalon din Buc; cosmeticiana de acolo scrie pe acel forum si da niste raspunsuri pertinente, unele fete de pe forum chiar au fost la ea si spun ca e nemaipomenit.Ea face dermoabraziune.

http://www.eva.ro/forum/viewtopic.php?forum=3&topic=51105?forum=3&start=1430&nrpages=144
michelle_venus_21
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:42
buna !! eu folosesc AKNESOL o lotiune antiacneica naturista si este ff buna si ieftina 8.60 ron . o zi buna !!
luciana_bontoi
Postat pe 6 Noiembrie 2009 14:17
Buna! interesant articol, iar daca suntem la acest capitol,va cer si eu niste sfaturi in legatura cu cicatricile pe care le am pe fata atat de la acnee, dar si de la varsatul de vant care sunt foarte vechi- de 20 de ani le am.In urma cu 6 ani am fost la dermato si mi s-a zis ca pt cicatrici doar operatia estetica ar fi o solutie.Voi ce-mi recomandati? multumesc frumos!
crina_gabriella
Postat pe 6 Noiembrie 2009 17:46
pentru aceste probleme si nu numai, foarte buna este crema MEDERMA, dar adevarul e ca am comandat in America,e in jur de 30$, insa are efecte senzationale !
http://www.mederma.com/
alannah35
Postat pe 6 Noiembrie 2009 20:08
Farmacistele mi-au spus ca aceasta crema este pentru cicatricile noi si nu rezolva cicatricile vechi de cativa ani.

Crina_gabriela : dermoabraziune, microdermoabraziune, peeling chimic, rejuenare, laser ( daca ai posibilitate financiara).
Acum trebuie sa cauti pe net divesre informatii despre, intra pe diferite forumuri si citeste despre fiecare.Si cred ca bine venita este si o consultatie la o clinica/cabinet.
michelle_venus_21
Postat pe 7 Noiembrie 2009 15:16
Multumesc pt informatii!
crina_gabriella
Postat pe 8 Noiembrie 2009 20:08
eu folosesc exfoliac.. abia am inceput asa ca mai am de asteptat :)
Andrutza
Postat pe 9 Noiembrie 2009 12:36
buna si eu am aceeas prb:puncte negre si cicatrici rosii postacneice.....dr. dermatolog mi-a recomandat si mie exfoliac ...nul-am luat inca daca cineva a mai folosit mai mult timp va rog spuneti-mi si mie daca are rost sa dau banii pe el. multumesc
pagany
Postat pe 9 Noiembrie 2009 13:32
Rejuvenare este corect, am mancat o litera.

Procedurile de care am amintit nu dau rezultate 100% din prima, este nevoie de mai multe sedinte.
Oricum, din ce am citit, peelingul cu laser nu are rezultate bune dupa o sedinta; plus de asta ca o sedinta costa foarte mult, 2000-2100lei.

Si eu vreau un astfel de tratament si m-am hotarat la peeling chimic si/sau microdemoabraziune (cazul mei seamana cu al tau crina).
michelle_venus_21
Postat pe 10 Noiembrie 2009 10:18
cauta pe net adresa din Bucuresti a cabinetului dermatocosmetic Juliette Armand! Cred ca o vei gasi la www.peel.ro
Bafta!
alf66
Postat pe 10 Noiembrie 2009 11:05
michelle_venus_21, astept cu nerabdare sa-mi spui daca ai reusit mai repede decat mine sa scapi de cicatrici.Eu nu ma pot ocupa acum de mine, dar din februarie dupa toate examenele sper, si-mi doresc tare mult sa scap de cicatrici...dar pana atunci incerc sa ma informez,sa aleg metoda cea mai eficienta si sa mai strang ceva banuti pt. asta! oricum multumesc pt informatii si multa bafta!
crina_gabriella
Postat pe 10 Noiembrie 2009 20:59
Eu va recomand sa mergeti la o consultatie la doamna doctor Luminita Marinescu. Mie mi-a facut un tratament cu laser si mi-a curatat fata foarte frumos de cicatrici.
xadela
Postat pe 20 Noiembrie 2009 14:20
Corina, anul acesta nu voi face nimic.
Ma voi gandi insa sa fac un tratament prin ianuarie, februarie.
michelle_venus_21
Postat pe 23 Noiembrie 2009 08:49
Eu am cicatrici postacneice vechi de peste 15 ani.Pentru cosuri am incercat tot felul de creme si solutii recomandate de medici dermatologi. Printre ele se numara Acneol, Zynerit, Brevoxyl. Cel din urma usuca f repede cosurile dar in urmatoarea zi apar altele.Din aceasta cauza am si multe cicatrici,unele produse intr-un salon de dermacosmetica.
Luna trecuta am fost la un alt medic dermatolog si mi-a spus ca nu am ce face cu acneea pana spre varsta de 40 ani, iar pt cicatrici, deoarece sunt profunde ultima solutie este operatie cu laser. Pe 15 dec.incep prima sedinta si imi e putina teama. Cine a mai facut astfel de operatie sa-mi spuna si mie la ce sa ma astept? Mi s-a spus ca am nevoie de 4 sedinte.
Va rog dati-mi detalii despre operatie si postoperativ. Multumim.
healthy009866
Postat pe 7 Decembrie 2009 17:44
Healty009866, te rog sa ne spui cat te costa si unde faci interventia.

Intra pe forumul eva, la frumusete si cauta subiectele:


-- "microdermoabraziune sau peeling chimic" (acum e pe pagina 3)
-- " laser fraxel"

O sa afli foarte multe informatii.

michelle_venus_21
Postat pe 10 Decembrie 2009 09:13
Interventia o fac in Brasov, la un cabinet particular de dermatologie. Eu am nevoie de patru sedinte, fiecare a cate 150 euro.Astazi am sunat doctorul si mi-a spus ca singurele reactii dupa, ar fi inrosirea tenului pentru o zi sau doua.Sper sa fie asa sa pot merge la servici. Marti se va intampla. Va tin la curent.Paaa
healthy009866
Postat pe 10 Decembrie 2009 15:49
buna,fetelor; sunt noua pe aici; am avut si eu probleme mari cu tenul, au trecut, dar am ramas cu gropite pe fata; am doua peelinguri chimice facute, ultimul l-am facut sapt. trecuta; si eu sunt in mare cautare de tratamente impotriva gropitelor de pe fata; XADELA zicea ca doct. la care a mers ea, i-a coretat bine fata de cicatrici, dar as vrea sa stiu, ce intelege ea prin cicatrici: gropite, sau doar niste semne rosii lasate de cosuri? pentru ca gropitele sunt foarte greu de ascuns; eu, dupa 2 peelinguri, inca le mai vad si nu au fost foarte adanci; de aceea, cine imi poate spune, are laserul un efect? sau dam banii degeaba? si eu stiu ca o sedinta costa enorm, dar chiar a facut cineva mai multe sedinte? a avut efect?
si am mai vazut ca HEALTHY009866 a spus ca incepe niste sedinte cu laser, in brasov,150 sedinta; sunt curioasa, ai inceput? nu mi se pare asa scump, si daca ar fi rezultate, m-as duce si eu; incerc tot ce se poate.am facut si dermabraziune, am fost de multe ori, iar ultimul peeling a fost profund si..tot mai sunt acolo gropitele alea; e chiar imposibil sa scap de ele?
friends_forever
Postat pe 1 Ianuarie 2010 02:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Produse BIO 1 De la: radu 6 Octombrie 2008 11:12
Produsele Biohem 1 De la: almaka 22 Februarie 2012 09:55
extensii de par tape on 2 De la: kudika_945227 6 Decembrie 2013 03:31
Inscriu Reprezentanti Oriflame in toata tara 8 De la: kudika226898 25 Ianuarie 2011 13:01
zona zoster 2 De la: fericire 20 Decembrie 2009 15:02