Setari Cookie-uri

Produse Calivita

A folosit careva produse de la Calivita?? Sunt bune??? Mi-au fost recomandate cateva produse cum ar fi Noni care e pentru sistem imunitar, Protect 4 Life care e pentru articulatii. Am tot cautat pareri de la persoane care au folosit asa ceva pe forumuri si nu am gasit. Astept raspunsuri de la persoane care au folosit astfel de produse. Multumesc
healthy_Ana
Postat pe 28 Septembrie 2009 11:46
Noni este foarte bun pentru sistemul imunitar.Pentru mine a fost foarte eficient si in cazul surmenajului,m-a ajutat sa scap de insomnii,sa ma odihnesc mai bine si sa fiu mai energica. Protect4 Life a luat bunicul meu (i-a fost recomandat pentru Parkinson-imbunatateste circulatia cerebrala- si efectele au fost vizibile- a devenit mai lucid, mai coerent) si de asemenea mama mea care avea ametelii puternice si la fel, a avut efecte foarte bune.Eu stiam ca Joint Protex este recomandat pentru articulatii, acum depinde in ce contex v-au fost recomandate si ce alte afectiuni aveti. Dar Noni va recomand cu toata increderea pentru imbunatatirea sistemului imunitar.
krystall89
Postat pe 27 Octombrie 2009 19:47
De la: healthy89, la data 2009-10-27 19:47:05Noni este foarte bun pentru sistemul imunitar.Pentru mine a fost foarte eficient si in cazul surmenajului,m-a ajutat sa scap de insomnii,sa ma odihnesc mai bine si sa fiu mai energica. Protect4 Life a luat bunicul meu (i-a fost recomandat pentru Parkinson-imbunatateste circulatia cerebrala- si efectele au fost vizibile- a devenit mai lucid, mai coerent) si de asemenea mama mea care avea ametelii puternice si la fel, a avut efecte foarte bune.Eu stiam ca Joint Protex este recomandat pentru articulatii, acum depinde in ce contex v-au fost recomandate si ce alte afectiuni aveti. Dar Noni va recomand cu toata increderea pentru imbunatatirea sistemului imunitar.
fructul noni nu stimuleaza sistemul imunitar decat maxim 15% dupa ultimele studii facute de cercetatori rusi si japonezi...sunt produse cu mult mai eficiente pentru sistemul imunitar,de pana la 30 ori mai bune decat noni sau aloe vera....
4Life
Postat pe 27 Octombrie 2009 20:33
De la: TF_, la data 2009-10-27 20:33:50
De la: healthy89, la data 2009-10-27 19:47:05Noni este foarte bun pentru sistemul imunitar.Pentru mine a fost foarte eficient si in cazul surmenajului,m-a ajutat sa scap de insomnii,sa ma odihnesc mai bine si sa fiu mai energica. Protect4 Life a luat bunicul meu (i-a fost recomandat pentru Parkinson-imbunatateste circulatia cerebrala- si efectele au fost vizibile- a devenit mai lucid, mai coerent) si de asemenea mama mea care avea ametelii puternice si la fel, a avut efecte foarte bune.Eu stiam ca Joint Protex este recomandat pentru articulatii, acum depinde in ce contex v-au fost recomandate si ce alte afectiuni aveti. Dar Noni va recomand cu toata increderea pentru imbunatatirea sistemului imunitar.
fructul noni nu stimuleaza sistemul imunitar decat maxim 15% dupa ultimele studii facute de cercetatori rusi si japonezi...sunt produse cu mult mai eficiente pentru sistemul imunitar,de pana la 30 ori mai bune decat noni sau aloe vera....
Si cine,ma rog,spune acest lucru,cine atesta acest lucru si cat de dovedit stiintific este acest lucru sau aceasta afirmatie?Un lucru este bine de stiut un sistem imunitar functioneaza excelent sau mai bine zis eficient atunci cand functioneaza 100%,deci, nu-i trebuie organismului vitamnia c mai mult de 60 mg(un exemplu) pentru ca este in plus(daca este naturala adica acid ascorbic NATURAL)SE elimina deci,nu stimuleaza sistemul imunitar mai mult decat 100%.Am luat un exemplu mai pe intelesul tuturor.
ene_m_gabriel
Postat pe 27 Octombrie 2009 20:40
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-27 20:40:11
De la: TF_, la data 2009-10-27 20:33:50
De la: healthy89, la data 2009-10-27 19:47:05Noni este foarte bun pentru sistemul imunitar.Pentru mine a fost foarte eficient si in cazul surmenajului,m-a ajutat sa scap de insomnii,sa ma odihnesc mai bine si sa fiu mai energica. Protect4 Life a luat bunicul meu (i-a fost recomandat pentru Parkinson-imbunatateste circulatia cerebrala- si efectele au fost vizibile- a devenit mai lucid, mai coerent) si de asemenea mama mea care avea ametelii puternice si la fel, a avut efecte foarte bune.Eu stiam ca Joint Protex este recomandat pentru articulatii, acum depinde in ce contex v-au fost recomandate si ce alte afectiuni aveti. Dar Noni va recomand cu toata increderea pentru imbunatatirea sistemului imunitar.
fructul noni nu stimuleaza sistemul imunitar decat maxim 15% dupa ultimele studii facute de cercetatori rusi si japonezi...sunt produse cu mult mai eficiente pentru sistemul imunitar,de pana la 30 ori mai bune decat noni sau aloe vera....
Si cine,ma rog,spune acest lucru,cine atesta acest lucru si cat de dovedit stiintific este acest lucru sau aceasta afirmatie?Un lucru este bine de stiut un sistem imunitar functioneaza excelent sau mai bine zis eficient atunci cand functioneaza 100%,deci, nu-i trebuie organismului vitamnia c mai mult de 60 mg(un exemplu) pentru ca este in plus(daca este naturala adica acid ascorbic NATURAL)SE elimina deci,nu stimuleaza sistemul imunitar mai mult decat 100%.Am luat un exemplu mai pe intelesul tuturor.
ce expilcatie de electrician dai tu amice...o explicatie pe care ici tu nu o intelegi din pacate...lasa-te !!!!
4Life
Postat pe 28 Octombrie 2009 21:52
Noni e bun mai la toate bolile...
Calivita
Postat pe 10 Noiembrie 2009 04:28
Nu tuturor le trebuiesc stimulente pentru imunitate, daca au deja un sistem imunitar hiperactiv, vor face si boli autoimune sau reactii alergice exacerbate cu stimulente, iar noni e un imunomodulator, deci echilibreaza reactia organismului, de aceea e bun.
camiflorea
Postat pe 10 Noiembrie 2009 08:14
De la: camiflorea, la data 2009-11-10 08:14:55Nu tuturor le trebuiesc stimulente pentru imunitate, daca au deja un sistem imunitar hiperactiv, vor face si boli autoimune sau reactii alergice exacerbate cu stimulente, iar noni e un imunomodulator, deci echilibreaza reactia organismului, de aceea e bun.
eeeeeeeee....cine a demonstrat si in ce studii de specialitate scrie ca noni este imunomodulator ??? cum actioneaza asu[pra sistemului imunitar echilibrandu-i functiile ??? este doar poveste de marcheting,nimic demonstrat...sper sa nu mi-o luatiin nume de rau,dar asta este realitatea....
4Life
Postat pe 10 Noiembrie 2009 15:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Medicina alternativa si complementara 5 De la: dream88_angel 30 Noiembrie 2010 20:40
MICOZA (CIUPERCA) UNGHIEI DE LA PICIOR 2 De la: camiflorea 29 Martie 2010 15:18
senzatie de arsura 6 De la: goanga 4 Martie 2010 21:10
spirulina interzisa in hipertiroidie??? 3 De la: bote 5 Octombrie 2009 17:07
Sfat ! 2 De la: bombonica_dulce 7 Noiembrie 2010 16:11