Setari Cookie-uri

ganglion inflamat

Mi s-a gasit un ganglion inflamat la articulatia unui maxilar. E f dureros cand incerc sa-mi pun maxilarul la loc dupa ce am mancat. Vreo idee?
crudici_ida
Postat pe 28 Mai 2009 21:42
cu ganglionii nu-i de glumit, mai eles daca sunt foarte imflamati...verifica daca nu sunt inflamati si in alte zone...unde nu te-astepti, genunchi, zona inghinala, gat etc.NU te simti cumva si foarte obosita...oboseala in picioare de exemplu...te asezi in pat ca sa-ti revi dar nu se schimba nimic , te trezesti dimineata cand ar trebui sa te simti odihnita, dar tu ai senzatia de oboseala de parca ai fi alergat la maraton?
lara007_healthy
Postat pe 6 Iunie 2009 13:37
FOARTE ADEVARAT! TOTI AU MARE DREPTATE FUGUTA LA MEDIC FACI O HEMOLEUCOGRAMA SI DACA TOTUL E IN REGULA IEI ANTIINFLAMATOARE SI POATE UN ANTIBIOTIC SI E OK! DAR TREBUIE SA STII DACA E TOTUL INREGULA POATE NU E SINGURUL INFLAMT POT FI IN ZONE CARE NU POT FI PERCEPUTE MANUAL CI DOAR ECOGRAFIC.NU TE SPERIA DAR MAI BINE EXCLUDE UNELE BOLI CU ADEVARAT GARVE AM TEECUT SI EU PRIN ASA CEVA SI S-A REZOLAVAT O MASEA ERA PROBLEMA DAR AM CREZUT CA NU MAI VINE ZIUA DE LUNI SA MERG LA MEDIC EU L-AM DESCOPERIT DUMINICA TOT ASA IN SPATELE URECII DREPTE.
maria1931
Postat pe 6 Iunie 2009 14:44
Nu inteleg de ce cauti sjutor pe un forum...MERGI LA MEDIC! daca ai fost,dar nu esti convinsa ca e bun diagnosticul, mergi la altul! de ex. un chirurg maxilo-facial, ei cred ca au vazut de toate...
mirunad
Postat pe 6 Iunie 2009 14:59
buna si eu am cativa ganglioni am fost la medic si la fel mi-au zis ca nu e nimic grav mi-am facut niste analize si au iesit bine dar nu stiu mesajul tau ma speriat ..imi poti da mai multe detalii despre sintomele tale si ....care ar fi analizele care au depista problema sper ca tu esti bine ai grija de tine si toate cele bune
angel_withe_andreea
Postat pe 6 Iunie 2009 20:04
hemoleucograma este modificata numarul leucocitelor si tipul acestora.desigur in cazul in care sunt probleme.
maria1931
Postat pe 7 Iunie 2009 15:39
Cred ca ar fi bine sa consulti un BIOenergoterapeut cu experienta, se mai cheama si Chirurgie Energetica cu Lumina Christica pura. Cred ca fiecare Oras din Tara , are cate o persoana inzestrata cu aceste capacitati NORMALE.
Ai incredere in autovindecarea trupului, mai multe rugaciuni de multumire pentru ceea ce ai , mai multa iubire de sine si de ceea ce ai in jurul tau, alimentatia sa fie fara produse animale, dupa grupa sanguina, ca sa-i dai timp... trupului sa se autovandece, un consum de apa plata de cel putin 4 litri sau filtrata de calcar din zona in care te-ai nascut,o respiratie ritmica si putina gimnastica pentru intretinere ( ca sa se arda toxinele din trup)
Aici ai un Link , care te poate ajuta , daca pui in practica ceea ce citesti. http://www.lucratorul-in-lumina.com/prim/vindecarechannel.htm
Nu ai nevoie de chimicale, ai incredere in tine si in trupul tau, stie el ce are da facut, doar sa vorbesti mai mult cu el. Tu esti cel mai bun MEDIC. Daca e nevoie poti citi putina Anatomie ca sa cunosti rostul fiecarui organ ( corp) din trupul nostru. Va aduc aminte ca orice produs alimentar REPREZINTA un Medicament, doar sa-l conosti mai profund.
Dumnezeul nostru Creator sa va ilumineze si sa va daruiasca o infinita iubire de viata pe Planeta Pamant, dupa voia lui si vointa voastra.
healthy000378
Postat pe 8 Iunie 2009 00:16
Curaj si du-te la doctor, am avut la gat si stiu ce inseamna. La mine a fost doar o sperietura dar nu e de stat caci stiu ce-am vazut pe-acolo !!! Este benefic sa ai incredere in tine si trupul tau dar NUMAI un medic te poate ajuta !!!
Dara68
Postat pe 10 Iunie 2009 12:05
Dragut din partea ta sa bagi in seama mesajul meu. M-au consultat mai multi medici, la eco mi-a descoperit ganglionul cu pricina si doi dintre cei care m-au consultat mi-au recomandat antibiotice. Ganglionul a cedat abia dupa 15 zile de cuminol apoi augmentin si durerile au cedat abia dupa mai bine de 20 de zile. Urechea din aceeasi parte imi fusese rupta de la gaura cercelului in jos de doua ori si cusuta idem de doua ori la interval de doua saptamani. Acum o am cusuta a treia oara, inca sub pabsament. Toate cele bune, Ida
crudici_ida
Postat pe 16 Iunie 2009 15:46
De ce crezi ca vorbaretii de pe forum incearca sa afle mai multe pareri? De ce o fi existand forumul? Am cerut pararea medicului de familie, a stomatologului, a ORL-ist-ului, mi-a facut ecografie si radiografie osoasa. Daca nu ai ceva de comunicat mai bine nu ma jigni! Ida
crudici_ida
Postat pe 16 Iunie 2009 15:50
M-au consultat vro opt, noua medici, in prezent pot inchide gura dupa ce mananc! Dragut mesajul tau pt cei ce pot spera! Ida. Toate cele bune.
crudici_ida
Postat pe 19 Iunie 2009 21:14
Am mai vazut si alte topicuri haealthy si cerde-ma ida ca si acolo esru tot felul de ciudati unii cu religia altii cu alte tampenii deci NU-I LUA IN SEAMA! sigur intotdeauna e bine sa stii si parerea altora in toate situatiile.Tine-ne la curent cu concluzia la care ai ajuns ,daca ai fost la hematolog si ce ti-a spus.pupici.
maria1931
Postat pe 20 Iunie 2009 16:15
Am fost foarte ocupatã zilele acestea. Acum deschid e-mail+urile ºi îþi mulþumesc pentru sfat. Întradevãr, cu evenimentele precedente e foarte probabil cã sistemul meu imunitar e cam "praf". Multã sãnãtate ºi curaj, Ida Crudici
crudici_ida
Postat pe 21 Iunie 2009 00:15
Eu am senzaþia cã alerg la maraton ºi în timpul zilei! Am un puls ce a speriat medicul. Într-adevãr, am mai avut un ganglion inflamat care a fost scos prin operaþie. Deocamdatã, de când am postat pe site necazul meu, mi s-a dezumflat ganglionul, dar cu multe antibiotice. Se pare cã sistemul meu imunitar nu prea face faþã. Toate cele bune, mulþumesc pt cele câteva cuvinte, Ida
crudici_ida
Postat pe 21 Iunie 2009 00:21
Sã ºtii c manânc foarte cu mãsurã. Am avut unele convingeri yogine cât am avut liber, înþeleg ce vrei sã spui, dar în acest caz nu prea are legãturã. Chiar când mã simþeam bine mâncam destul de auster. Câte odatã îmi vine sã uit orice fel de percepte ºi sã mãnânc pur ºi simplu pt cã o anumitã mâncare îmi place! De bãut apã nici nu poate fi vorba. Nu pot! Eventual ceaiuri fierbinþi sau supe fierbinþi sau cafea caldã. Ce pãrere ai?
De unde îþi vin convingerile pe care mi le-ai transmis pe net?
Toate cele bune, Ida
crudici_ida
Postat pe 21 Iunie 2009 00:32
Desiur, am mai avut nepl[ceri, de data asta cred c[ sistemul meu imunitar e cam zãpãcit. Mulþumesc de comentariu, Ida
crudici_ida
Postat pe 21 Iunie 2009 00:35
De la: crudici_ida, la data 2009-06-21 00:35:16Desiur, am mai avut nepl[ceri, de data asta cred c[ sistemul meu imunitar e cam zãpãcit. Mulþumesc de comentariu, Ida

Ida, cum te simti?
Ce face ganglionul?
Sanatate multa

Postat pe 2 Iulie 2009 21:10
De la: crudici_ida, la data 2009-05-28 21:42:40Mi s-a gasit un ganglion inflamat la articulatia unui maxilar. E f dureros cand incerc sa-mi pun maxilarul la loc dupa ce am mancat. Vreo idee?
//// tirziu dar raspund acestui mesaj .. nu te juca mergi la medic hematolog!
ioanapana2307
Postat pe 18 Septembrie 2009 12:05
De la: healthy003132, la data 2009-06-06 08:01:05Leul;
Am avut si eu un ganglion umflat pe gat sub ureichia dreapta, medicul de familia mi-a spus ca daca nu ma doare si nu mai creste sa il las in pace !
Dupa un an [ in care nu a mai evoluat] am descoperit la niste analize de sange ca am LLC Limfom Leucemic Cronic ! L-am operat si la biopsie s-a constatat ca asta aveam LLC cu celul b mica ! Am facut chimioterapie si in prezent sunt in remisie completa !
Deci parerea mea da fugutza la un HEMATOLOG !
//// multi au o experienta nu tocmai ok ... pina te la final tu esti deja bolnav ! ai mare dreptate .. eu am nonhodgkin agresiv cu celula mica b.. am facut chimioterapie , radioterapie .. fac intretinere cu mabthera !
ioanapana2307
Postat pe 18 Septembrie 2009 12:08
De la: healthy000378, la data 2009-06-08 00:16:09Cred ca ar fi bine sa consulti un BIOenergoterapeut cu experienta, se mai cheama si Chirurgie Energetica cu Lumina Christica pura. Cred ca fiecare Oras din Tara , are cate o persoana inzestrata cu aceste capacitati NORMALE.
Ai incredere in autovindecarea trupului, mai multe rugaciuni de multumire pentru ceea ce ai , mai multa iubire de sine si de ceea ce ai in jurul tau, alimentatia sa fie fara produse animale, dupa grupa sanguina, ca sa-i dai timp... trupului sa se autovandece, un consum de apa plata de cel putin 4 litri sau filtrata de calcar din zona in care te-ai nascut,o respiratie ritmica si putina gimnastica pentru intretinere ( ca sa se arda toxinele din trup)
Aici ai un Link , care te poate ajuta , daca pui in practica ceea ce citesti. http://www.lucratorul-in-lumina.com/prim/vindecarechannel.htm
Nu ai nevoie de chimicale, ai incredere in tine si in trupul tau, stie el ce are da facut, doar sa vorbesti mai mult cu el. Tu esti cel mai bun MEDIC. Daca e nevoie poti citi putina Anatomie ca sa cunosti rostul fiecarui organ ( corp) din trupul nostru. Va aduc aminte ca orice produs alimentar REPREZINTA un Medicament, doar sa-l conosti mai profund.
Dumnezeul nostru Creator sa va ilumineze si sa va daruiasca o infinita iubire de viata pe Planeta Pamant, dupa voia lui si vointa voastra.
/// ai perfecta dreptate! felicitari pentru postare.
ioanapana2307
Postat pe 18 Septembrie 2009 12:10
De la: crudici_ida, la data 2009-06-21 00:35:16Desiur, am mai avut nepl[ceri, de data asta cred c[ sistemul meu imunitar e cam zãpãcit. Mulþumesc de comentariu, Ida
/// reverificati toate analizele si nu te juca cu inflamarea ganglionilor ... eu am stat destul si am fost depistata cu nonhodgkin ... de un an si 6 luni ma tratez!
ioanapana2307
Postat pe 18 Septembrie 2009 12:13
De la: mirunad, la data 2009-06-06 14:59:11Nu inteleg de ce cauti sjutor pe un forum...MERGI LA MEDIC! daca ai fost,dar nu esti convinsa ca e bun diagnosticul, mergi la altul! de ex. un chirurg maxilo-facial, ei cred ca au vazut de toate...
/// aici sunt si oameni seriosi si trecuti prin boala ... eu am gasit atita alinare de un an si jumatate ... si as spune tutror realul nu minciuni si discutii ieftine .. si tu ai dreptate ca uneori pe forum sunt multi ce isi bat joc dar .. Dumnezeu nu doarme !
ioanapana2307
Postat pe 18 Septembrie 2009 12:17
Mi-ai scris multe lucruri de bun simt. Multumesc. Deocamdata mi-au vindecat urechea.(lobul urechii). A durat 1/2 an! Am fost impresionata de unele sfaturi si de la altepersoane. Nenorocirea mea este ca fiind prinsa de constiinta, am transferuri, ceea ce incurca orice tentativa de echilibrare a organismului uman, distruge fiziologia diverselor parti ale organismului... eu nu mai sunt eu. Indicatiile de bun simt pe care mi le-ai insirat in mesaj nu pot fi valabile si pentru mine. Probabil sunt valabile pentru persoana ea insasi. Deocamdata o zi buna si fericire pe masura intentiilor. crudici_ida@Gmail.com
crudici_ida
Postat pe 19 Septembrie 2009 10:19
De la: crudici_ida, la data 2009-09-19 10:19:15Mi-ai scris multe lucruri de bun simt. Multumesc. Deocamdata mi-au vindecat urechea.(lobul urechii). A durat 1/2 an! Am fost impresionata de unele sfaturi si de la altepersoane. Nenorocirea mea este ca fiind prinsa de constiinta, am transferuri, ceea ce incurca orice tentativa de echilibrare a organismului uman, distruge fiziologia diverselor parti ale organismului... eu nu mai sunt eu. Indicatiile de bun simt pe care mi le-ai insirat in mesaj nu pot fi valabile si pentru mine. Probabil sunt valabile pentru persoana ea insasi. Deocamdata o zi buna si fericire pe masura intentiilor. crudici_ida@Gmail.com
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Si eu iti doresc o zi minunata ! Sper sa nu te fi deranjat cu ceea ce ti am scris ! Multa sanatate , pace si liniste in suflet !
ioanapana2307
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:10
si eu am ganglioni imflamabili axial si san.dar uneori ma gandesc ca medicii sa nu se fi inselat si sa fie ceva rau.
anda44_healthy
Postat pe 28 Noiembrie 2009 18:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
chist ovarian mare...8cm 27 De la: alpin 29 Mai 2016 14:29
Ce parere aveti despre produsele pe baza de Zeolit? 1 De la: deliutza1975 4 Ianuarie 2012 17:34
fibromul uterin 24 De la: vldmelania 13 Aprilie 2010 23:26
sanii 7 De la: rubya 6 Aprilie 2010 15:46
Astm la copii 16 De la: office_salinasusesi_ro 3 Aprilie 2010 17:34