Setari Cookie-uri

HISTEROSAPLINGOGRAFIE

Stie cineva care sunt analizele care se fac inaintea unei histerosalpingografii? A facut cineva HSG? Daca se poate, imi puteti recomanda un doctor, o clinica , un spital bun unde pot face aceasta investigatie? Multumesc
mihaella007
Postat pe 3 Octombrie 2009 00:54
Stie cineva care sunt analizele care se fac inaintea unei histerosalpingografii? A facut cineva HSG? Daca se poate, imi puteti recomanda un doctor, o clinica , un spital bun unde pot face aceasta investigatie? Multumesc

Am facut HSG la Giulesti cu dna doctor ANCA MOISA. Ianinte de HSG se face un intreg set de analize, multe din aceste analize sunt in functie de ciclu menstrual. (inainte cu cateva zile si dupa terminarea ciclului), aceste analize sunt prescrise de catre doctor. Te avertizez insa ca sunt destul de costisitoare.
kukla
Postat pe 3 Octombrie 2009 20:12
Multumesc mult kukla pt rasp., eu am fost la 5 medici pana acum, am un dosar intreg de analize, hormoni, tiroida, culturi , monitorizari ovulatie, spermograma,etc, toate bune pacientul mort!
Ultima dr la care am fost , dr Dragu Roxana de la Spit Titan (actual Ilfov) mi-a vazut analizele si a decis sa mai fac si HSG , este ceea ce lipseste.Pt asta, mi-a dat sa fac o secretie si atat.Maine iese rezultatul(sper sa fie bun) Fata de analizele mele enumerate tie ti-a mai dat ceva? Multumesc inca o data !
mihaella007
Postat pe 4 Octombrie 2009 19:58
Si eu voi face HSG vineri... Am emotii! Inainte de HSG este bine sa va asigurati ca nu aveti infectii si alte probleme ale aparatului genital. Se face neaparat o secretie col. Eu, pentru mai multa siguranta, am facut si Micoplasma Ureaplasma si Chlamydia Antigen. Asta pentru ca eu am mai avut probleme cu Chlamydia si pentru ca este o infectie foarte raspandita, care de multe ori nu da simptome, dar care poate crea mari necazuri. Pentru ca am si anexita cronica, medicul meu m-a sfatuit sa iau cinci zile de antibiotic (Zanocin), pentru a mai diminua inflamatia inainte de HSG.
Mult succes!
Dianne_t8
Postat pe 13 Octombrie 2009 11:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vitamina D3 300.000 u.i/15ron 4 De la: office_salinasusesi_ro 5 Iunie 2010 23:38
macmiror ovule dupa conceptie 7 De la: kudika_1022408 17 Ianuarie 2017 11:04
fumat, alcool, unele medicamente, droguri... 5 De la: CLAU_DIA 15 Martie 2010 18:42
insarcinata ??? va rog ajutati-ma 9 De la: kudika_15141 11 Octombrie 2012 11:41
Vand Infacol produs in Anglia! 3 De la: infacol 7 Noiembrie 2009 20:56