Setari Cookie-uri

Produse naturale pentru bebelusi

Crema usoara pentru ingrijirea pielii delicate a copiilor. Acest produs solutioneaza dilemele mamelor legate de ingrijirea copiilor, pentru ca materia prima este 100% din natura: miere, ceara de albine, ulei de masline, ulei de parafina, ulei de migdale, imbogatit cu ulei eteric de levantica, extract de musetel, vitamine A, D si E.

Hraneste si regenereaza pielea, o protejeaza, dar nu o irita. Impiedica formarea si ajuta la atenuarea rapida a roselii si iritarii pielii. In cursul verii mentine umiditatea naturala a pielii, iar iarna o protejeaza de influenta factorilor nocivi externi, frig, umiditate si vant.
Se aplica pe pielea umeda, cu masaj usor.



Ulei excelent pentru ingrijirea pielii sensibile, delicate a copiilor, imbogatit cu uleiuri eterice de levantica si vitaminele A, D si E. Puteti fi siguri ca pielea copilului va fi elastica, neteda, proaspata si protejata in cursul intregii zile si nopti. Se aplica pe pielea umeda in cantitati mici, cu masaj usor.

Efectele protectiei vor fi cu atat mai puternice daca aceste produse se vor utiliza dupa fiecare contact al pielii cu apa. Prin folosirea ambelor produse, se inchide cercul necesitatilor unei epiderme in dezvoltare, deoarece efectele se completeaza.

Baby Skin Oil este ideal si pentru ingrijirea pielii in situatiile in care nu este posibila aplicarea igienei standard din cauze bolilor de piele sau infectiilor.

Pentru alte informatii: oana_t21@yahoo.com


anna_healthy
Postat pe 7 Octombrie 2009 13:00
De la: anna, la data 2009-10-07 13:00:33Crema usoara pentru ingrijirea pielii delicate a copiilor. Acest produs solutioneaza dilemele mamelor legate de ingrijirea copiilor, pentru ca materia prima este 100% din natura: miere, ceara de albine, ulei de masline, ulei de parafina, ulei de migdale, imbogatit cu ulei eteric de levantica, extract de musetel, vitamine A, D si E.

Hraneste si regenereaza pielea, o protejeaza, dar nu o irita. Impiedica formarea si ajuta la atenuarea rapida a roselii si iritarii pielii. In cursul verii mentine umiditatea naturala a pielii, iar iarna o protejeaza de influenta factorilor nocivi externi, frig, umiditate si vant.
Se aplica pe pielea umeda, cu masaj usor.



Ulei excelent pentru ingrijirea pielii sensibile, delicate a copiilor, imbogatit cu uleiuri eterice de levantica si vitaminele A, D si E. Puteti fi siguri ca pielea copilului va fi elastica, neteda, proaspata si protejata in cursul intregii zile si nopti. Se aplica pe pielea umeda in cantitati mici, cu masaj usor.

Efectele protectiei vor fi cu atat mai puternice daca aceste produse se vor utiliza dupa fiecare contact al pielii cu apa. Prin folosirea ambelor produse, se inchide cercul necesitatilor unei epiderme in dezvoltare, deoarece efectele se completeaza.

Baby Skin Oil este ideal si pentru ingrijirea pielii in situatiile in care nu este posibila aplicarea igienei standard din cauze bolilor de piele sau infectiilor.

Pentru alte informatii: oana_t21@yahoo.com


Sunteti amabila sa-mi ctiti si mie ingredientele in ordinea trecuta pe eticheta?Multumesc.
ene_m_gabriel
Postat pe 7 Octombrie 2009 13:08
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-07 13:08:35
De la: anna, la data 2009-10-07 13:00:33Crema usoara pentru ingrijirea pielii delicate a copiilor. Acest produs solutioneaza dilemele mamelor legate de ingrijirea copiilor, pentru ca materia prima este 100% din natura: miere, ceara de albine, ulei de masline, ulei de parafina, ulei de migdale, imbogatit cu ulei eteric de levantica, extract de musetel, vitamine A, D si E.

Hraneste si regenereaza pielea, o protejeaza, dar nu o irita. Impiedica formarea si ajuta la atenuarea rapida a roselii si iritarii pielii. In cursul verii mentine umiditatea naturala a pielii, iar iarna o protejeaza de influenta factorilor nocivi externi, frig, umiditate si vant.
Se aplica pe pielea umeda, cu masaj usor.



Ulei excelent pentru ingrijirea pielii sensibile, delicate a copiilor, imbogatit cu uleiuri eterice de levantica si vitaminele A, D si E. Puteti fi siguri ca pielea copilului va fi elastica, neteda, proaspata si protejata in cursul intregii zile si nopti. Se aplica pe pielea umeda in cantitati mici, cu masaj usor.

Efectele protectiei vor fi cu atat mai puternice daca aceste produse se vor utiliza dupa fiecare contact al pielii cu apa. Prin folosirea ambelor produse, se inchide cercul necesitatilor unei epiderme in dezvoltare, deoarece efectele se completeaza.

Baby Skin Oil este ideal si pentru ingrijirea pielii in situatiile in care nu este posibila aplicarea igienei standard din cauze bolilor de piele sau infectiilor.

Pentru alte informatii: oana_t21@yahoo.com


Sunteti amabila sa-mi ctiti si mie ingredientele in ordinea trecuta pe eticheta?Multumesc.
tu esti amabil sa ne citesti ingredientele de pe eticheta produsului : ALOE FIRST ??? de la forever living products ?
4Life
Postat pe 7 Octombrie 2009 14:23
Le-am postat,dar nu pot citi in locul tau chiar daca nu sti sa citesti.
ene_m_gabriel
Postat pe 7 Octombrie 2009 15:43
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-07 15:43:56Le-am postat,dar nu pot citi in locul tau chiar daca nu sti sa citesti.
cumpara fraiere produsul si citeste daca esti asa de....cultivat di...merde
mihaelatrincu
Postat pe 7 Octombrie 2009 19:39
De la: yanyacharberet, la data 2009-10-07 19:39:22
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-07 15:43:56Le-am postat,dar nu pot citi in locul tau chiar daca nu sti sa citesti.
cumpara fraiere produsul si citeste daca esti asa de....cultivat di...merde
Mai lenuto,eu nu cumpar inainte de-a citi eticheta.Poate fraier de categoria ta sa cumpere produse fara sa citeasca eticheta si fara sa o priceapa.Ti-am mai spus ca limbajul tau de bordel te caracterizeaza ,poate casele(de jucarie pe care sustii ca le ai)le-ai obtinut intr-un loc numit bordel ca prin munca nu le-ai fi dobandit niciodata.
ene_m_gabriel
Postat pe 7 Octombrie 2009 21:08
stimate Ene uite ce cumpara fraieri de categoria ta si cum incearca un excroc ca si tine sa ne convinga de ceva ce nu este adevarat !!!

"Ingrediente Aloe First 78% gel de Aloe vera stabilizat 100%, apa deionizata, alantoina, propil englicol, tocoferol vit. E naturala, polisorbat 20, imidazolidiniluree, metilparaben, citrat de sodiu, propolis de albine si extracte din galbenele, coada soricelului, cimbrisor, musetel, papadie, eucalipt, floarea patimilor, jales, ghimbir, limba mielului, santal"

si acum sa ne oprim atentia numai asupra a 2 ingrediente:

POLISORBAT 20 sau E-432

"E432 sau monolauratul de poliooxietilena sorbitan este un emulgator artificial, format din sorbitol partial esterificat si mono- si dianhidridele sale cu acidul lauric condensat cu 20 moli de oxid de etilena si anhidrele sale. Determina asimilarea substantelor toxice liposolubile din tractusul digestiv, fiind potential cancerigen. Scade absorbtia unor nutrienti. Nu se recomanda consumul frecvent."

METILPARABEN

"Parabenii sunt agenþi de conservare. Au un cost redus ºi se regãsesc în alimente ºi în majoritatea produselor care le utilizãm frecvent (ºampoane, loþiuni, creme, geluri, spray-uri, deodorante). Cele mai utilizate sunt metilparaben (E218), etilparaben (E214), propilparaben (E216) ºi butilparaben.
Cercetãtorii britanici au gãsit urme din aceste substanþe în þesuturile prelevate de la femei cu cancer mamar. Din 20 de tumori, 18 conþineau paraben în proporþie ridicatã. O ipotezã ar fi cã el ar proveni din utilizarea deodorantelor antiperspirante. Se presupune cã parabenii ar imita acþiunea hormonului estrogen, acþiune doveditã prin experimente de laborator ºi ar avea efect favorabil în dezvoltarea tumorilor canceroase. Deºi nu s-a demonstrat cã parabenii ar induce direct dezvoltarea de celule canceroase totuºi existã o corelaþie între dezvoltarea acestor celule ºi prezenþa parabenilor în þesuturi. Pielea noastrã nu reprezintã o barierã pentru aceste substanþe ºi acestea sunt absorbite direct în organismul nostru. Absorbþia lor diferã de la un grup la altul. Astfel, un studiu a arãtat cã dupã 8 ore de la aplicare se regãsesc pe piele metilparaben 60%, etilparaben 40%, propilbaraben 20%. Însã absorbþia lor prin piele depinde ºi de solubilitatea lor în apã ºi de compoziþia emulsiei utilizate."

ce mai zici acum prietene de produsele minune ??? alea de le lauzi tu asa de tare ca fiind naturale !!!

MAAAARE MINCINOS MAI ESTI EXCROCULE !!!!!!
4Life
Postat pe 7 Octombrie 2009 21:30
Prostul tot incult ramane.Tu nu cunosti compozitia si denumirea chimica a vitaminei c,ba mai mult spui ca acidul ascorbis este un"E",acuma,tu crezi ca stau sa explic unui incult ca substantele enumerate de tine sunt si se gasesc in natura(eurile alea enumerate de tine si alti inculti sunt folosite de catre firme de doi bani pentru ca sunt mai putin costisitoare,pe cand FOREVER foloseste aceste substante pe care le extrage din anumite plante,deci,naturale).Poate ca din acest motiv produsele sunt mai scumpe decat cele cu e-uri,pentru ca extragerea este foarte costisitoare.In laborator au fost create substante chimice de sinteza pentru a le copia pe cele naturale.Poate acum intelegi domnule colastra.Dar hai sa te intreb si eu sa vad competenta ta:ce pregatire ai dumneata ca sa-ti dai cu parerea,esti vreun medic sau doctor in stiinte medicale?Ti-am mai spus si iti repet ,produse ca la Forever nu mai gasesti niciunde,pentru ca este singura firma din lume care foloseste produse de calitate si 100% naturale.Colastra ta nu are niciun efect nutritiv,nu este dovedit stiintific ca are valori nutritive si mai ales ca sunt distruse toate principiile active prin pasteurizare,prin procesare termica.etc.Plus ca provine din medii poluante,aloe vera creste in desert unde poluarea inca nu a ajuns,pentru ca nu le este permis unor dobitoci sa polueze acea zona.
ene_m_gabriel
Postat pe 8 Octombrie 2009 08:43
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-07 21:08:32
De la: yanyacharberet, la data 2009-10-07 19:39:22
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-07 15:43:56Le-am postat,dar nu pot citi in locul tau chiar daca nu sti sa citesti.
cumpara fraiere produsul si citeste daca esti asa de....cultivat di...merde
Mai lenuto,eu nu cumpar inainte de-a citi eticheta.Poate fraier de categoria ta sa cumpere produse fara sa citeasca eticheta si fara sa o priceapa.Ti-am mai spus ca limbajul tau de bordel te caracterizeaza ,poate casele(de jucarie pe care sustii ca le ai)le-ai obtinut intr-un loc numit bordel ca prin munca nu le-ai fi dobandit niciodata.
la bordel e mata bai, eu muncesc cinstit nu fur de la oameni cum furi tu, ai vrea tu sa ai ceea ce am eu ,dar ...mai tre sa furi de la oameni tu sa ii fraieresti merdule,oricum tot pleava societati ramai, nu-i bai ca iau eu legatura si cu cei de la forever, si am sa le arat cum te lauzi ca mergi pe bani firmei in concediu si cum ii fraieresti tu de bani pe alti care te cred, esti un jeg penal
mihaelatrincu
Postat pe 8 Octombrie 2009 17:46
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-08 08:43:18Prostul tot incult ramane.Tu nu cunosti compozitia si denumirea chimica a vitaminei c,ba mai mult spui ca acidul ascorbis este un"E",acuma,tu crezi ca stau sa explic unui incult ca substantele enumerate de tine sunt si se gasesc in natura(eurile alea enumerate de tine si alti inculti sunt folosite de catre firme de doi bani pentru ca sunt mai putin costisitoare,pe cand FOREVER foloseste aceste substante pe care le extrage din anumite plante,deci,naturale).Poate ca din acest motiv produsele sunt mai scumpe decat cele cu e-uri,pentru ca extragerea este foarte costisitoare.In laborator au fost create substante chimice de sinteza pentru a le copia pe cele naturale.Poate acum intelegi domnule colastra.Dar hai sa te intreb si eu sa vad competenta ta:ce pregatire ai dumneata ca sa-ti dai cu parerea,esti vreun medic sau doctor in stiinte medicale?Ti-am mai spus si iti repet ,produse ca la Forever nu mai gasesti niciunde,pentru ca este singura firma din lume care foloseste produse de calitate si 100% naturale.Colastra ta nu are niciun efect nutritiv,nu este dovedit stiintific ca are valori nutritive si mai ales ca sunt distruse toate principiile active prin pasteurizare,prin procesare termica.etc.Plus ca provine din medii poluante,aloe vera creste in desert unde poluarea inca nu a ajuns,pentru ca nu le este permis unor dobitoci sa polueze acea zona.
inginere,chimia este o stiinta exacta precum matematia sau fizica si nu o poti modifica tu dupa bunul plac...canta la alta masa cu prostiile astea....in al doi-lea rand,produsele 4 Life sunt TRANSFER FACTOR...si nu colastra...!! esti un mare dobitoc care nu are capacitatea de a face diferenta....acesti transfer factor se pot extrage foarte bine si din sange,nu numai din colastra...mai cerceteaza si mai stam de vorba apoi...
4Life
Postat pe 9 Octombrie 2009 01:27
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-08 08:43:18Prostul tot incult ramane.Tu nu cunosti compozitia si denumirea chimica a vitaminei c,ba mai mult spui ca acidul ascorbis este un"E",acuma,tu crezi ca stau sa explic unui incult ca substantele enumerate de tine sunt si se gasesc in natura(eurile alea enumerate de tine si alti inculti sunt folosite de catre firme de doi bani pentru ca sunt mai putin costisitoare,pe cand FOREVER foloseste aceste substante pe care le extrage din anumite plante,deci,naturale).Poate ca din acest motiv produsele sunt mai scumpe decat cele cu e-uri,pentru ca extragerea este foarte costisitoare.In laborator au fost create substante chimice de sinteza pentru a le copia pe cele naturale.Poate acum intelegi domnule colastra.Dar hai sa te intreb si eu sa vad competenta ta:ce pregatire ai dumneata ca sa-ti dai cu parerea,esti vreun medic sau doctor in stiinte medicale?Ti-am mai spus si iti repet ,produse ca la Forever nu mai gasesti niciunde,pentru ca este singura firma din lume care foloseste produse de calitate si 100% naturale.Colastra ta nu are niciun efect nutritiv,nu este dovedit stiintific ca are valori nutritive si mai ales ca sunt distruse toate principiile active prin pasteurizare,prin procesare termica.etc.Plus ca provine din medii poluante,aloe vera creste in desert unde poluarea inca nu a ajuns,pentru ca nu le este permis unor dobitoci sa polueze acea zona.
ene_m_gabriel
Postat pe 9 Octombrie 2009 08:21
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-09 08:21:28
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-08 08:43:18Prostul tot incult ramane.Tu nu cunosti compozitia si denumirea chimica a vitaminei c,ba mai mult spui ca acidul ascorbis este un"E",acuma,tu crezi ca stau sa explic unui incult ca substantele enumerate de tine sunt si se gasesc in natura(eurile alea enumerate de tine si alti inculti sunt folosite de catre firme de doi bani pentru ca sunt mai putin costisitoare,pe cand FOREVER foloseste aceste substante pe care le extrage din anumite plante,deci,naturale).Poate ca din acest motiv produsele sunt mai scumpe decat cele cu e-uri,pentru ca extragerea este foarte costisitoare.In laborator au fost create substante chimice de sinteza pentru a le copia pe cele naturale.Poate acum intelegi domnule colastra.Dar hai sa te intreb si eu sa vad competenta ta:ce pregatire ai dumneata ca sa-ti dai cu parerea,esti vreun medic sau doctor in stiinte medicale?Ti-am mai spus si iti repet ,produse ca la Forever nu mai gasesti niciunde,pentru ca este singura firma din lume care foloseste produse de calitate si 100% naturale.Colastra ta nu are niciun efect nutritiv,nu este dovedit stiintific ca are valori nutritive si mai ales ca sunt distruse toate principiile active prin pasteurizare,prin procesare termica.etc.Plus ca provine din medii poluante,aloe vera creste in desert unde poluarea inca nu a ajuns,pentru ca nu le este permis unor dobitoci sa polueze acea zona.
dupa ce ca esti mitocan prost te mai si balbai
mihaelatrincu
Postat pe 9 Octombrie 2009 15:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lasa destule urme pe corpul unei femei 3 De la: infacol 7 Noiembrie 2009 21:11
Testarea fetala si a nou nascutilor 1 De la: healthy013434 2 Martie 2010 20:42
Rh negativ 20 De la: victoriousgoofy 12 Decembrie 2011 10:07
Ajutati-ma!! E urgent! E posibil sa fi ramas insarcinata? 2 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 16:17
Sarcina inainte de menstruatie 30 De la: Andreea_2323 20 August 2013 14:15