Design interior

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

ANIKSAMAIA Avatarul lui ANIKSAMAIA

45 mesaje

Buna tuturor

Mi am terminat de curand casica si pot spune ca arata destul de bine. Insa asa as vrea sa fie si pe interior. Am vazut o gramada de case care aveau o arhitectura super, insa nu erau amenajate cu gust. Mi-e sa nu o dau si eu in bara.
De aceea as vrea sa apelez ca un designer.
M ar ajuta daca mi ati impartasi situatia voastra

Cheears,
Raporteaza abuz de limbaj
Adelina_Ioana Avatarul lui Adelina_Ioana

1 mesaj

Buna,

Iti recomand sa apelezi la un designer mai ales daca e o casa noua. Sunt atatea lucruri care aparent sunt nesemnificative dar care la final iti dai seama cat de importatnte pot fi...De exemplu o priza sau o conducta pusa unde nu trebuie la bucatarie iti strica toata amenajarea ei.
Atunci cand o sa mergi sa-ti alegi materialele o sa fie destul de complicat deoarece trebuie sa te gandesti la tot : daca parchetul se potriveste cu usile, tamplaria; apoi gresia ,faianta cum le combini, cum le asezi, cum faci imbinarile la colturi; ....si pot sa-ti mai dau cate exemple vrei tu de astfel de probleme .
Un designer bun sta de vorba cu tine, afla ceea ce-ti place si apoi iti prezinta un proiect complet cu : parchet, gresie, pereti, mobilier, lumini.
Unii iti fac un proiect 3D ca sa te ajute sa vizualizezi ceea ce ei vor sa-ti propuna.

Bafta
Raporteaza abuz de limbaj