Setari Cookie-uri

Design interior

Buna tuturor

Mi am terminat de curand casica si pot spune ca arata destul de bine. Insa asa as vrea sa fie si pe interior. Am vazut o gramada de case care aveau o arhitectura super, insa nu erau amenajate cu gust. Mi-e sa nu o dau si eu in bara.
De aceea as vrea sa apelez ca un designer.
M ar ajuta daca mi ati impartasi situatia voastra

Cheears,
ANIKSAMAIA
Postat pe 7 Octombrie 2009 14:36
Buna,

Iti recomand sa apelezi la un designer mai ales daca e o casa noua. Sunt atatea lucruri care aparent sunt nesemnificative dar care la final iti dai seama cat de importatnte pot fi...De exemplu o priza sau o conducta pusa unde nu trebuie la bucatarie iti strica toata amenajarea ei.
Atunci cand o sa mergi sa-ti alegi materialele o sa fie destul de complicat deoarece trebuie sa te gandesti la tot : daca parchetul se potriveste cu usile, tamplaria; apoi gresia ,faianta cum le combini, cum le asezi, cum faci imbinarile la colturi; ....si pot sa-ti mai dau cate exemple vrei tu de astfel de probleme .
Un designer bun sta de vorba cu tine, afla ceea ce-ti place si apoi iti prezinta un proiect complet cu : parchet, gresie, pereti, mobilier, lumini.
Unii iti fac un proiect 3D ca sa te ajute sa vizualizezi ceea ce ei vor sa-ti propuna.

Bafta
Adelina_Ioana
Postat pe 25 Octombrie 2009 08:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lipsa de calciu sau probleme cu maxilarul? Imi puteti da un sfat, va rog? 34 De la: ameliemelo 28 Decembrie 2012 21:55
IDEE AFACERE 80 De la: gbispas 28 Ianuarie 2010 18:20
Timisoara 16 Dec. 1989 - 20 de Ani 21 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:17
Adaugare prieteni 12 De la: pickard 3 Noiembrie 2010 09:47
Hristos a inviat! 39 De la: valericao 7 Aprilie 2010 16:10