Setari Cookie-uri

Cumparaturi inteligente!

Cumperi zi de zi diverse produse si servicii, pentru tine si familia ta, asa-i? E adevarat ca nu trece o zi fara sa nu cumparam ceva?
V-ati gandit cati bani va inghite intr-un an aceasta balena uriasa care se numeste COMERT? Nu ne gandim cand intindem banii din portofelul nostru comerciantilor. Vrem cu orice pret produsul si atat!
Exista insa o firma care s-a gandit la risipa pe care o facem zi de zi. A incheiat contracte cu parteneri comerciali de la care a obtinut pentru noi reduceri intre 2-26% E interesant, nu-i asa? Si mie mi-a placut ideea de a primi bani inapoi de la fiecare cumparatura facuta. Sa nu se inteleaga ca trebuie sa se cheltuiasca o anume suma zilnic, sau lunar. Pur si simplu, tot ce cumparam in mod obisnuit.Cu cat vom fi mai multi in aceasta colectivitate, vom avea reduceri tot mai mari. De accea e bine sa fim cat mai multi. Iar daca vrei sa desfasori si o activitate de timp liber, vei foarte bine rasplatit.Atentie, nu vinzi nimic, dai doar o idee! Detalii pe getis_tg@yahoo.com
healthy005427
Postat pe 4 Noiembrie 2009 17:15
frumos spus,adica numai dai banii la magazin,ci ii dai la un comerciant ambulant !!! si afacerea unde este ??? ca banii tot iti sar din buzunar....?!?!?
4Life
Postat pe 4 Noiembrie 2009 17:31
Raspuns pentru 4Lyfe.
E adevarat ce spui, ca banii tot sar din buzunare Aceasta firma insa intermediaza o relatie intre noi si comerciant,si dupa fiecare cumparatura facuta ,ti se intoarce inapoi, saptemanal, intr-un cont pe care ti-l deschizi, un procent din banii cheltuiti.Si crede-ma ca merita! Dupa cateva saptamani de cumparaturi, stringi bani frumosi, incat nu mai scoti bani din buzunar,si faci cumparaturi cu banii primiti inapoi de la cumparaturile anterioare. Referitor la comercianti, nu este vorba de ambulantii de la colt de strada, ci de supermarketuri ,care au incheiat contracte cu firma si chiar le respecta.Pentru ca te vad interesata, scrie-mi pe adresa de mail si-ti promit ca iti voi raspunde! Si eu am aflat tot de pe net si am fost curioasa sa aflu mai mult, iar acum profit de pe urma acestei informatii.Adresa mea este: getis_tg@yahoo.com
healthy005427
Postat pe 19 Noiembrie 2009 17:58
De la: healthy005427, la data 2009-11-19 17:58:46Raspuns pentru 4Lyfe.
E adevarat ce spui, ca banii tot sar din buzunare Aceasta firma insa intermediaza o relatie intre noi si comerciant,si dupa fiecare cumparatura facuta ,ti se intoarce inapoi, saptemanal, intr-un cont pe care ti-l deschizi, un procent din banii cheltuiti.Si crede-ma ca merita! Dupa cateva saptamani de cumparaturi, stringi bani frumosi, incat nu mai scoti bani din buzunar,si faci cumparaturi cu banii primiti inapoi de la cumparaturile anterioare. Referitor la comercianti, nu este vorba de ambulantii de la colt de strada, ci de supermarketuri ,care au incheiat contracte cu firma si chiar le respecta.Pentru ca te vad interesata, scrie-mi pe adresa de mail si-ti promit ca iti voi raspunde! Si eu am aflat tot de pe net si am fost curioasa sa aflu mai mult, iar acum profit de pe urma acestei informatii.Adresa mea este: getis_tg@yahoo.com
mda...pai daca tot este asa de interesant,de ce nu dai toata informatia aici ??? poate mai sunyt si altii interesati de asta si tu ii poti ajkuta sa ia o decizie....
4Life
Postat pe 20 Noiembrie 2009 18:40
Te intereseaza ca perioada de criza sa devina pentru tine o sansa de castig?Atunci scrie-mi pe www,getis_tg@yahoo.ro si-ti voi dezvalui o posibilitate de a face bani fara sa vinzi produse cu plasuta ,ci doar dand celor mai apropiati prieteni aceasta idee despre care vei afla. Mai simplu de atat nu se putea! !Fiiti curiosi si va puteti schimba viata in mult, mult bine!
healthy005427
Postat pe 20 Noiembrie 2009 23:56
De la: healthy005427, la data 2009-11-20 23:56:14Te intereseaza ca perioada de criza sa devina pentru tine o sansa de castig?Atunci scrie-mi pe www,getis_tg@yahoo.ro si-ti voi dezvalui o posibilitate de a face bani fara sa vinzi produse cu plasuta ,ci doar dand celor mai apropiati prieteni aceasta idee despre care vei afla. Mai simplu de atat nu se putea! !Fiiti curiosi si va puteti schimba viata in mult, mult bine!
HAHAHAHA ce vr5ajeala....iarasi au reinventat astia caritas-ul ??? sau delfinii ??? dubios de curios....
4Life
Postat pe 21 Noiembrie 2009 00:08
De la: 4Life, la data 2009-11-21 00:08:14
De la: healthy005427, la data 2009-11-20 23:56:14Te intereseaza ca perioada de criza sa devina pentru tine o sansa de castig?Atunci scrie-mi pe www,getis_tg@yahoo.ro si-ti voi dezvalui o posibilitate de a face bani fara sa vinzi produse cu plasuta ,ci doar dand celor mai apropiati prieteni aceasta idee despre care vei afla. Mai simplu de atat nu se putea! !Fiiti curiosi si va puteti schimba viata in mult, mult bine!
HAHAHAHA ce vr5ajeala....iarasi au reinventat astia caritas-ul ??? sau delfinii ??? dubios de curios....
AFACEREA TA ESTE MAI DUBIOASA DECAT CARITASUL,IN PLUS AFACEREA NU ESTE A TA SI NCI NU ESTI VREUN LIDER POATE UN FRUSTRAT CA NU-SI VINDE MARFA CARE ESTE DE O CALITATE INDOIELNICA.
ene_m_gabriel
Postat pe 21 Noiembrie 2009 08:48
pentru Gabiel

Vad ca te amuzi si-ti spui parerea doar de dragul unei atitudini "Gica contra'
Compari oferta mea cu caritasul.Dar cu ce comercianti renumiti lucra acest caritas, daca nu te superi? Cred ca nu ai citit cu atentie explicatiile anterioare date de mine.Aici eu vorbeam despre reduceri la cumparaturi, nu despre vanzari de produse si nici despre a pune banii la inmultit ca la jocurile caritas sau delfin.Imi pare rau, dar ne-am obisnuit sa luam totul in deradere, superficial si in acest fel sa aducem pe forum discutii de tip bascalie. Ma tem ca peste putin timp vei dori sa faci si tu parte din acest"caritas"! Cand toti din jurul tau vor cumpara mai ieftin, ai sa ma intrebi poate atunci cum poti si tu sa faci asta, sau te scot banii afara din casa si nu-ti pare rau sa-i imprastii. Sau nu muncesti destul de mult pentru ei!
healthy005427
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:27
De la: healthy005427, la data 2009-11-25 23:27:09pentru Gabiel

Vad ca te amuzi si-ti spui parerea doar de dragul unei atitudini "Gica contra'
Compari oferta mea cu caritasul.Dar cu ce comercianti renumiti lucra acest caritas, daca nu te superi? Cred ca nu ai citit cu atentie explicatiile anterioare date de mine.Aici eu vorbeam despre reduceri la cumparaturi, nu despre vanzari de produse si nici despre a pune banii la inmultit ca la jocurile caritas sau delfin.Imi pare rau, dar ne-am obisnuit sa luam totul in deradere, superficial si in acest fel sa aducem pe forum discutii de tip bascalie. Ma tem ca peste putin timp vei dori sa faci si tu parte din acest"caritas"! Cand toti din jurul tau vor cumpara mai ieftin, ai sa ma intrebi poate atunci cum poti si tu sa faci asta, sau te scot banii afara din casa si nu-ti pare rau sa-i imprastii. Sau nu muncesti destul de mult pentru ei!
mesajul era pentru individul care te-a citat,fi mai atenta
ene_m_gabriel
Postat pe 26 Noiembrie 2009 08:31
Imi cer scuze, nu am observat si-mi pare nespus de rau!Inca o data mii de scuze!
healthy005427
Postat pe 29 Noiembrie 2009 23:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poza coafor virtual 1 De la: kudika_1165 5 Februarie 2012 15:05
paste fericit 2 De la: enemgabriel 18 Aprilie 2009 09:01
Pro sau Contra natura? 13 De la: Aemulus 1 Aprilie 2010 18:37
apel umanitar 1 De la: emanuelastefan2007@yahoo.com 5 Mai 2010 20:32
Parere 12 De la: Viorica_Vio 4 Iulie 2013 19:41