Setari Cookie-uri

va rog sa ma ajutati cu un sfat

Buna fetelor,
Revin pe forum cu o noua problema o gastrita care imi da niste dureri de innebunesc si cu o vezica urinara iritabila. Problema este ca de 2 ani nu este zi in care eu sa nu fiu bolnava motiv pentru care simt ca imi pierd mintile.Am mai avut mici probleme si cand eram mica dar acum lucrurile au degenerat. Problema cea mai mare a fost un TBC pulmonar, urmat de o hepatita medicamentoasa si de aici toate organele mele au luat-o razna: ficat, pancreas, stomac, vezica, hpv, rana pe col si lista poate continua. Va rog frumos daca mai trece cineva prin asa ceva sa imi dea un sfat cum a trecut peste toate. Imi doresc un copil enorm, ma apropii de 29 de ani iar aceste boli ma impiedica sa raman insarcinata pentru ca zilnic am pumnul de pastile pe care trebuie sa le iau.Va multumesc.
cody_healthy
Postat pe 22 Octombrie 2009 09:53
De la: cody, la data 2009-10-22 09:53:57Buna fetelor,
Revin pe forum cu o noua problema o gastrita care imi da niste dureri de innebunesc si cu o vezica urinara iritabila. Problema este ca de 2 ani nu este zi in care eu sa nu fiu bolnava motiv pentru care simt ca imi pierd mintile.Am mai avut mici probleme si cand eram mica dar acum lucrurile au degenerat. Problema cea mai mare a fost un TBC pulmonar, urmat de o hepatita medicamentoasa si de aici toate organele mele au luat-o razna: ficat, pancreas, stomac, vezica, hpv, rana pe col si lista poate continua. Va rog frumos daca mai trece cineva prin asa ceva sa imi dea un sfat cum a trecut peste toate. Imi doresc un copil enorm, ma apropii de 29 de ani iar aceste boli ma impiedica sa raman insarcinata pentru ca zilnic am pumnul de pastile pe care trebuie sa le iau.Va multumesc.
buna,din ceea ce expui tu aici denota ca sistemul tau imunitar este compromis aproape in totalitate,cauza ar putea fi numarul mare de medicamente pe care le iei si care in loc sa-ti faca bine,mai mult iti dauneaza...daca esti interesata,as avea o solutie pentru problemele tale,fiindca am mai ajutat persoane in asemenea situatii sa se faca bine si sa-si recapete sanatatea...
4Life
Postat pe 22 Octombrie 2009 10:00
Pentru gastrita iti recomand ceaiul GASTRIC (de la Fares), 3-4 cani pe zi, de preferinta pe stomacul gol, si Capsulele ULCEROFIT, cate 1-2 capsule de 3 ori pe zi cu jumatate de ora inainte de masa, timp de 6-8 saptamani.

Nu stiu pentru ce anume iei medicamente, poate exista o alternativa naturista.

Dr. Dalia Faur
medic Fares
MedicFares
Postat pe 16 Noiembrie 2009 11:21
tuna pentru gastrita si stomac ,te rog sa iei orez crud rontait sau macinat.de cate ori poti dar inainte de masa,iar pentru celelalte boli ,Ganoderma regina plantelor,se gaseste la farmacia dacia plant.prima saptamana se iau doua capsule inainte de masa cu un pahar de apa.a doua saptamana doua de doua ori /zi.dupa aceea doua de trei ori/zitimp de trei luni,se consuma doi litri apa pe zi.daca vrei sa ma contactezi la adresa Emai.berta_cipri@yahoo.com.acesta este un tratament naturist,impreuna cu el se ia LIV52e naturist dar se merita.o zi buna.
healthy008415
Postat pe 19 Noiembrie 2009 14:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
candida si sarcina 14 De la: cristina_figurina 1 Septembrie 2013 21:58
sarcina? 13 De la: Cristine_____l_Me__w_1 26 Martie 2013 08:53
menstruatia dupa cezariana 4 De la: vallyeddy 27 Aprilie 2010 09:41
HELP 5 De la: kudika_19564 29 Octombrie 2012 09:52
salut la toata lumea sunt oana am un baietel de 2 ani si sunt insarcinata din nou in 7 luna sunt fericita dar mie foarte frica sa nasc in tara noasta cai foarte periculos pe baietelu meu lam nascut in italia nu a fost asa de rau dar acum imi este foarte f 65 De la: miss_darine 24 Septembrie 2010 18:10