Setari Cookie-uri

salut!

ma numesc aura, am 33 de ani si imi doresc foarte mult un copil!
din ultimele investigatii rezulta ca nu pot duce sarcina la final, avand uter bicorn si slab dezvoltat! de aceea ma gandesc foarte serios la obtiuni: mama surogat sau adoptia, cea de a doua varianta nu imi surade, cred ca raman la prima! nu sunt deacord cu cele care afirma ca e imoral, sa faci un bine nu este imoral! din cate stiu mama surogat este cea care da nastere unui copil cu materialul genetic al celei care nu poate avea copil si al partenerului ei, am inteles ca legislatia la noi cam lasa de dorit, dar asta e "traim in Romania"! sora mea este deacord sa fie mama ptr copilul meu si e posibil sa recurg la aceasta metoda!
aurasa_healthy
Postat pe 19 Octombrie 2009 13:50
Nu o sa-ti spun pentru care din cele doua optiuni as opta pentru ca sincer...nu as sti ce sa aleg. Insa pot sa te intreb daca investigatiile pe care le-ai facut au avut acest 'diagnostic' dintr-o singura sursa sau din mai multe locuri ti s-a spus acelasi lucru? Spun asta pt ca si mie mi s-a spus la un eco acum cateva luni ca am uter bicorn (cu aceleasi consecinte ca la tine) dupa care, consultand alti 4 medici (din disperare de cauza), mi s-a spus la unison ca uterul meu este perfect normal ca forma si dimensiuni. Tinand cont de ceea ce exista in Romania, sfatul meu calduros este sa cauti cat mai multe pareri avizate. Stiu ca e frustrant si costisitor, insa eu as face asta inainte de a ma resemna cu ideea ca eu insami nu-mi pot purta copilul in pantece doar ptr ca asa mi-a zis un medic. Multa bafta
ffbianca85
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:43
tarot_healthy
Postat pe 12 Noiembrie 2009 04:57
BUNA DIMINEATA? MA NUMESC GELU, SI SUNT DIN TIMISOARA, AS DORI SA STIU CE FEL DE TRATAMENT, SE POATE FACE , REFERITOR LA ACEASTA BOALA.. CANDIDA,, AM CITIT, ACESTE MESAJE,, SI AS DORI SA URMEZ SI EU ACEST TRATAMENT..
gogu1938
Postat pe 26 Martie 2010 09:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sarcina si vitaminele 7 De la: kudika_13321 31 Octombrie 2012 17:57
Am ramas inscarcinata? 33 De la: dandanaua_reloaded 29 Septembrie 2010 21:12
Voi ce credeti? 7 De la: kudika_pudika 26 Septembrie 2011 14:36
fetita mea nu ia sirop 5 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 10:08
Sarcina inainte de menstruatie 30 De la: Andreea_2323 20 August 2013 14:15