Setari Cookie-uri

Terapia Florala Bach

Care din voi a auzit de aceste remedii si ce parere aveti? Sunt recomandate pentru orice stari emotionale, atacuri de panica anexietate si lista mai poate continua, dar voi atasa un link sa va puteti da dumneavostra seama daca merita incercate. http://www.terapie-florala.ro/remedii_florale_Bach.htm. Va multumesc
danutzacop
Postat pe 4 Noiembrie 2009 14:14
Dragele mele doresc sa va ofer cateva detalii despre absorbantele si tampoanele atat de necesare pentru igiena intima.
Stiati ca pentru albirea lor se utilizeaza DIOXINA .Stiati ca de obicei se pune ceva mai multa DIOXINA pentru a produce sangerare mai abundenta si pentru a cumpara in consecinta …noi si noi absorbante sau tampoane.

Dar stiati ca
DIOXINA PRODUCE CANCER DE COL UTERIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,
asa se explica incidenta masiva a acestei grave afectiuni in lume.

Acum si in ROMANIA au aparut TAMPOANE ANIONICE CU PROTECTIE ACTIVA , produse care genereaza IONI NEGATIVI , in lume fiind deja un miliard de beneficiari

Acestea sunt ……….absorbantele active LOVE MOON ,

Aceste absorbante au incorporate in ele o banda dintr-un materal special (brevetat)care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.

Acesti Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative
distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea dvs. de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc.

Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.
In plus, elimina mirosurile.

Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin).
Produsele au certificate FDA-USA si UE.

Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa.

EXISTA :
• absorbantele pentru ciclu normal,
• ciclu abundent sau
• pentru uz zilnic,
dar si
• absorbante mini,
• absorbantele pentru bikini,

Acum despre alte produse utile pentru sanatatea dvs.:
Talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi
Si
Seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu
(ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal,
eliminarea durerilor si este ideal
pentru intretinerea ovarelor sau
ingrijirea dupa avort.

Nu trebuie sa devii DISTRIBUITOR daca nu vrei
dar poti cumpara aceste produse cu reducere de 25%
in calitate de CLIENT PREFERENTIAL.
Ce zici ,VREI ?


Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96

…..atunci…. te rog citeste in continuare..









ACUM !
AICI (local ) !
ACOLO(distal) !
Pentru dumneavoastra
LIGHT& LEAVING WATER THERAPY
ENGLEZA & ROMANA & EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE & LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA , RAZE INFRAROSII SI HELIU.
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI & TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu “IUBIRE SI RECUNOSTINTA
”LEAVING WATER THERAPY”
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 20 Noiembrie 2009 18:46
ioana,te-ai bagat in afaceri si acum ne intoxici cu mesajke spam ???? numai este de actualitate treaba cu terapiile alea pe care le promovai saptamana trecuta ??? te-ai reorientat ???
4Life
Postat pe 20 Noiembrie 2009 18:55
Draga mea ! recomand aceste absorbante deorece sora mea a murit de CANCER DE COL UTERIN la 38 de ani lasand in urma 2 copii orfani.
Citeste te rog de pe net informatii referitoare la tampoanele si absorbantele de pe piata care contin 3 substante cancerigene (vascoza,azbest si dioxina) care depasesc putin concentratia admisa pentru o mai mare sangerare si deci mai multe ..cumparate .Ce zici ? nu stiai ? draga mea daca cineva iti ofera o informatie ,poti doar sa-i multumesti si daca ai o nelamurire o intrebi.Am pus ambele anunturi spre a vedea si pricepe ca nu este doar o reclama ci o recomandare in cunostinta de cauza .Te rog citeste si despre aceste noi absorbante pe www.edera.ro, apoi compara informatiile. De pe acest site am multe persoane care au indraznit sa-mi ceara ajutorul si l-am oferit "fara bani" .
IOANA1947
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:30
De la: ioanabobocea, la data 2009-12-15 20:30:43 Draga mea ! recomand aceste absorbante deorece sora mea a murit de CANCER DE COL UTERIN la 38 de ani lasand in urma 2 copii orfani.
Citeste te rog de pe net informatii referitoare la tampoanele si absorbantele de pe piata care contin 3 substante cancerigene (vascoza,azbest si dioxina) care depasesc putin concentratia admisa pentru o mai mare sangerare si deci mai multe ..cumparate .Ce zici ? nu stiai ? draga mea daca cineva iti ofera o informatie ,poti doar sa-i multumesti si daca ai o nelamurire o intrebi.Am pus ambele anunturi spre a vedea si pricepe ca nu este doar o reclama ci o recomandare in cunostinta de cauza .Te rog citeste si despre aceste noi absorbante pe www.edera.ro, apoi compara informatiile. De pe acest site am multe persoane care au indraznit sa-mi ceara ajutorul si l-am oferit "fara bani" .
ioana, toata stima ca ai dat niste informatii gratis...dar aceste absorbante nu au niciun efect asupra cancerului de col...crede-ma ca este numai strategie de marketing....ai sa vezi ca peste 2-3 ani nu se va mai auzi nimic de aceste absorbante...stii de ce ?? pentru ca nu fac ceea ce supn ca fac !!!!

si apropo, stii care sunt mecanismele care pot duce la vindecarea unui cancer ???
International_Networkers_Team
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:48
Remediile Florale Bach sint mai putin cunoscute ,dar au o larga apicabilitate atit in bolile cronice,dar mai ales se adreseaza disfunctiilor,dizarmoniilor la nivel psiho -emotional,si starilor de ineput sau mai avansate de anxietate depresie stari de soc,etc
Se stie ca orice boaa este cauzata de o stare emotionala puternica ,dau ca exemplu frica afecteaza rinichii,tristetea afecteaza plaminii ,minia afecteaza ficatul,etc
Deci puteti singuri sa trageti concluzii despre aplicabilitatea practica a acstor TERAPII FLORALE BACH.
Essentele florale Bach sint extracte naturale di flori ,fara nici un fel de toxicitate ,
tratamentul este individualizat ,personalizat,in urma unei discutii cu pacientul se contureaza tabloula sau psiho emotional si in flaconul de tratament se adauga acele remedii care ii aduc armonia personalitatii sale
tratamentul dureaza 3-4 saptamini ,dar si 2-3 luni in diferite cazuri
Pentru mai multe informatii va puteti adresa la urmatoarea adresa :
terapii.florale@gmail.com
si va rog sa tratati rubrica TERAPIA FLORALA BACH cu respectul cuvenit.
multumesc.
cu mare drag!
dia_luna_sol
Postat pe 16 Decembrie 2009 00:49
Buna seara,
Pentru a veni in ajutorul doamnelor care au astfel de probleme legate de aaceste dereglari si celor care doresc sa aduca pe lume copii le pun la dispozitie aceasta reteta,care in completare cu tratanente cu ESSENTE FLORALE BACH ( care ne redau speranta,mai ales dupa multe incercari esuate,increderea si echilibru ) conduc spre rezultate pozitive,
Iata Reteta : TINCTURA BRANCA URSULUI 1lingurita dimineata si 1 lingurita seara se amesteca cu putina apa.TINCTURA DE MLADITA ZMEUR 25 picaturi dimineata 25 picaturi seara.CEAI DE CRETISOARA AMESTECAT CU CEAI DE COADA SORICELULUI. Tratamentu se face 3 luni zilnic,nu are voie sa il intrerupa.
Este indicata folosirea unei perne lelectrice si aplicarea ei in zona abdomenului inferior seara de seara,pentru ca ajuta foarte mult caldura uscata.
Pentru cine are posibilitatea poate aplela la impachetari cu parafina.
Si ca sa actionam si local putem apela la creme vaginale sau soulutii ce contin
lactobacili care echilibreaza flora microbiana locala
si aici sint indicate essentele florale bach cu rezultate f.buna.
adresa de email :terapii.florale@gmail.com
cu mare drag!
dia_luna_sol
Postat pe 16 Decembrie 2009 01:08
tarot_healthy
Postat pe 19 Mai 2010 12:57
Remediile florale reprezintã un domeniu de terapie unic, simplu, natural ºi eficient. Dr Bach s-a ocupat nu numai de alegerea plantelor ºi stabilirea metodelor de preparare, dar ºi de clasificarea lor intre 1920-1930.El a ajuns la concluzia ca nu exista boli ci bolnavi si ca adevarata cauza a suferintelor umane se afla in planul mental emotional al fiecaruia dintre noi. A hotãrât sã împartã remediile în 7 grupe, pe baza tipologiilor umane pe care le-a observat- frica, incertitudine, singuratate, lipsa de interes pentru prezent, sensibilitate excesiva la influente si idei, dezamagire si disperare, preocupare exagerata pentru binele celorlalti.

Remediile florale Bach sint-
√ Naturale si sigure pentru toti membrii familiei √ Netoxice √ Nu au efecte secundare√ Se pot asocia cu orice alte medicamente sau tratamente.

TRATAMENTE PERSONALIZATE - REMEDII FLORALE BACH
Monica Mocanu- Bach Foundation Registered Practitioner
http://terapiebach.wordpress.com
Terapia florala Bach actioneaza eficient in- frica,anxietate,timiditate,depresie,dezamagire,lipsa increderii de sine,nehotarire,oboseala,nerabdare,iritabilitate,inadaptabilitate......

kudika356568
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:26
Alta prosteala....
kudika226898
Postat pe 22 Ianuarie 2011 16:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
clinica stomatologica in constanta? 6 De la: Marry20 9 August 2018 21:16
buna ziua 9 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 16:04
INTREBARE VARICELA! 20 De la: amrita 30 Decembrie 2011 00:24
Criocauterizare in Bucuresti? 4 De la: deliapetrescu@yahoo.com 4 Octombrie 2010 12:02
deviatie de sept - unde ma pot opera cu laser? 22 De la: amalia79_healthy 1 Decembrie 2013 17:09