Setari Cookie-uri

TRATAMENTUL NATURAL al VIROZELOR SI GRIPEI

Pentru prevenirea si tratarea virozelor si gripei va recomand trusa RACEALA si GRIPA (de la Fares) care contine produse 100% naturale. Trusa cuprinde:
-produse atat pentru tratamentul de baza cat si pentru cel simptomatic deci un tratament complet
-contine toate formele farmaceutice: ceai, tinctura, capsule,comprimate, sirop, solutie, lotiune
- asociere de plante care asigura un efect rapid si puternic
- nu trebuie luate toate produsele din trusa - ci in functie de necesitati si de preferinte, astfel trusa este flexibila si personalizata

Pentru tratamentul de baza trusa contine 3 tipuri de produse: ceai, capsule si tinctura cu efect ANTIINFECTIOS care actioneaza asupra agentilor cauzatori (bacterii, virusi) si ANTIINFLAMATOR care actioneaza asupra primelor modificari care apar la nivelul mucoaselor datorita invaziei microbiene. La acestea se adauga actiunea de IMUNOSTIMULARE care activeaza mecanismele naturale de aparare ale organismului.
CEAIUL ANTIINFLAMATOR si ANTIINFECTIOS contine cretusca, sovarv, plamanarica, cimbru, anason, frunze de maslin, frunze eucalipt.
CAPSULELE contin salcie, cretusca, sovarv, extract scoarta salcie, extract astragalus, usturoi.
TINCTURA contine cretusca, sovarv, cimbru, plamanarica, fructe de coacaz, ghimbir, ulei esential de ti-tree.
Pentru prevenirea imbolnavirii si in formele incipiente va recomand, in functie de preferinte: ceai-3-4 cani/zi, capsule-3/zi sau tinctura 40 de picaturi de 3 ori pe zi. Odata cu instalarea bolii, pentru un efect forte, utilizati toate cele 3 produse simultan.

Tratamentul simptomatic se realizeaza cu ajutorul ceaiului pentru SCADEREA FEBREI care contine salcie, isop, busuioc, musetel, scortisoara, ghimbir, rozmarin, plante cu efect antifebril, antiinflamator(salcie, busuioc, musetel) si relaxant muscular(rozmarin).
Extern puteti asocia LOTIUNEA SCADE FEBRA alcatuita din uleiuri esentiale de scortisoara, eucalipt, pin, cimbru; mentol, anetol, camfor cu care se frictioneaza corpul.
Pentru nas infundat va recomand solutia de uleiuri esentiale care USUREAZA RESPIRATIA cu eucalipt, cimbru, mentol, anetol, care are efect decongestionant nazal si fluidificator al secretiilor bronsice. Se utilizeaza sub forma de inhalatii sau in candela de aromaterapie.
Pentru fluidificarea secretiilor bronsice si calmarea tusei puteti folosi siropul PLANTUSIN – in varianta clasica sau cea imbogatita cu miere si tinctura de propolis - contine extracte de scai vanat, tei, patlagina, cimbrisor si muguri de pin. El fluidifica secretiile bronsice, favorizeaza expectoratia calmand tusea spastica, persisenta. Se administreza 3-4 linguri/zi.
Pentru durerile de gat trusa contine COMPRIMATELE DE SUPT PLANTUSIN cu extract de lemn dulce, propolis, ulei esenþial de mentã, mentol, eucaliptol, anetol, ulei esenþial de cimbru, ulei esenþial de coada ºoricelului. Aestea au efect antibacterian, antiviral, expectorant, mucolitic, antispastic pe caile respiratorii, antiinflamator, analgezic, decongestionant. Se administreaza 1-2 comprimate de 3-4 ori pe zi.

dr. Carmen Nonn, medic Fares Orastie
MedicFares
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:03
Salut,fetelor......
Eu ma numar printre persoanele fericite la ora actuala,...am o imunitate buna si familia mea la fel,...baiatul meu nu a mai racit de 2 ani merge la gradinita doar ce a implinit 4ani si am uitat de siropele si antibiotice...si asta datorita nutritionistului meu,eu am intrat intr-un program de reglare metabolica si detoxifiere ceea ce a dus si la intarirea sistemului imunitar si intreaga mea familie beneficiaza de consultanta gratuit.Doamna Nutritionist are cabinet la Braila dar vin si din Galati f. multi,...E PERIOADA DE ANALIZE GRATUITA,....APELATI va las nr la care se fac programarile 0756 070027....Succes!!!
anavera
Postat pe 27 Decembrie 2009 11:41
De la: anavera, la data 2009-12-27 11:41:18 Salut,fetelor......
Eu ma numar printre persoanele fericite la ora actuala,...am o imunitate buna si familia mea la fel,...baiatul meu nu a mai racit de 2 ani merge la gradinita doar ce a implinit 4ani si am uitat de siropele si antibiotice...si asta datorita nutritionistului meu,eu am intrat intr-un program de reglare metabolica si detoxifiere ceea ce a dus si la intarirea sistemului imunitar si intreaga mea familie beneficiaza de consultanta gratuit.Doamna Nutritionist are cabinet la Braila dar vin si din Galati f. multi,...E PERIOADA DE ANALIZE GRATUITA,....APELATI va las nr la care se fac programarile 0756 070027....Succes!!!
mda,analize gratuite compesate cu ineficientele tratamente cuparate de la cucoana asta.
ene_m_gabriel
Postat pe 27 Decembrie 2009 14:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand ciuperca tibetana (chefir de lapte) 1 De la: ophelia07 19 Iunie 2010 08:06
ozonoterapie? 2 De la: kudika50ani 9 Noiembrie 2013 01:05
Tratament pentru reumatism degenerativ 48 De la: Klara_kudika 7 Noiembrie 2013 18:29
anticonceptionale. 2 De la: kudika_954349 11 Februarie 2014 06:48
Carboplatin Prospect Original 0 De la: 6 Martie 2010 12:56