Setari Cookie-uri

Remediul problemelor tenului mixt

Fetele,ce remedii folositi pentru tenul mixt? Ce parere aveti de cremele si gelurile de curatare?Ce aleegti:masti homemade sau cumparate..produse bune?Si,ce remediu stiti pentru puncte negre?
Pentru cele cu tenul uscat va recomaand masca cu argila si ulei de masline..:X pup
PufoaSsa
Postat pe 8 Noiembrie 2009 13:15
Eu iti recomand o cosmeticiana foarte buna: Mariana Zavera si lucreaza la Club Sunshine, tel 0372730693, 0212326079.
carmenjatarel_yahoo_com
Postat pe 28 Noiembrie 2009 06:17
Pentru puncte negre, cosuri, ten acneic sau uscat este foarte bun acidul hyaluronic in combinatie cu biocell colagenul de tip 2. Se gaseste pe net ,pe olx.ro, la 93 lei. Efectele apar undeva in 2-3 saptamani si sunt fantastice.
semaka_boy
Postat pe 28 Noiembrie 2009 09:18
mariam

pentru cosuri negre am folosit un produs extraordinar, pe baza de sare si namol de la marea moarta. Este un sapun negru cu care te speli pe fata si care o curata pana face scart , dupa care se aplica o crema gri inchis. Crema trebuie lasata pe zona cosurilor negre 10-15 minute, dupa care se indeparteaza prin frecare.Apoi se curata fata cu apa calda. Efectul este extraordinar
sas1
Postat pe 28 Noiembrie 2009 10:40
si unde se gaseste sapunu si crema???si eu am problema asta de mult timp,am fost si la cosmeticiana si nimic nici un rezultat
aurychy
Postat pe 28 Noiembrie 2009 11:05
este un centru medical din Timisoara care il distribuie.Poti sa faci comanda la telefonul 0725894318 si ei iti pun tratamentul pentru cosuri negre la posta.Platesti cand ridici pachetul de la posta.
Au un tratament foarte bun si pentru psoriazis, tot pe baza de sare de la marea moarta....asta a fost o paranteza
sunt sigura ca vei fi multumita de efectele sapunului si cremei
sas1
Postat pe 28 Noiembrie 2009 12:26
cel mai bun remediu pentru o piele sanatoasa orice fel ar fi ea este curatenia. DESAVIRSITA. Asta inseamna demachiere tonifiere si hidratare de doua ori pe zi, dimineata inainte de a iesi din casa fond de ten neaparat iar seara dupa demachiant, inainte de tonifiant, gel exfoliant apoi tonifiant si crema hidratanta, a doua seara masca purifianta, a treia seara masca hidratanta o seara pauza apoi de la capat: gel exfoliant etc intelegeti ideea. Pentru cosurile infectate, exista pe piata produse speciale cu vitamina C care le usuca.
Pentru mai multe detalii ma puteti contacta la principessa_baronessa@yahoo.com sau 0721740796
cici1
Postat pe 28 Noiembrie 2009 15:46
potzi sa'mi spui si cat costa?
aurychy
Postat pe 28 Noiembrie 2009 17:00
cel mai bine e sa iti cureti fata la cosmetician de mai multe ori daca se impune. in rest, demachiere si scrub. exista si creme care inchid porii ca sa nu faci atat de multe puncte negre.
alexandra25
Postat pe 28 Noiembrie 2009 21:28
De la: sas1, la data 2009-11-28 10:40:21mariam

pentru cosuri negre am folosit un produs extraordinar, pe baza de sare si namol de la marea moarta. Este un sapun negru cu care te speli pe fata si care o curata pana face scart , dupa care se aplica o crema gri inchis. Crema trebuie lasata pe zona cosurilor negre 10-15 minute, dupa care se indeparteaza prin frecare.Apoi se curata fata cu apa calda. Efectul este extraordinar



cum se numeste sapunul acela mai exact??
o_fata_healthy
Postat pe 29 Noiembrie 2009 02:24
intensive SPA exfoliating este crema si Intensive SPA Deep Cleansing Soap este sapununul.
Eu am dat 120 lei, insa am luat doua sapunuri. Al doilea sapun il folosesc pentru par.
sas1
Postat pe 29 Noiembrie 2009 09:19
buna fetelor. eu am ten mixt . am facut o acnee indusa (adica din cauza faptului ca rupeam singura cosurile) diagnostica de medicul dermatolog ( o tipa de altfel foarte pregatita ). mi s-a recomandat, un sapun de la Sebamed , masca cu argila de la aslavital o data pe saptamana si rabdare . dupa aprox doua luni am un ten foarte curat si suntfoarte multumita de rezultate . am uitat ca nu trebuie sa mai zgandaresti nici un cos .
cryblue
Postat pe 30 Noiembrie 2009 11:17
am uitat sa precizez ca sapunul se gasesti in farmacie 30 ron iar masca 17 ron .numai bine ...si ten curat .
cryblue
Postat pe 30 Noiembrie 2009 11:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
solutii pentru a combate gandacii de bucatarie 87 De la: joy_18 31 Iulie 2014 09:16
bio-cosmetics.ro 3 De la: kudika226898 6 Decembrie 2011 17:58
Recomand si fac cele mai moderne tunsori, colorari, coafuri si cele mai diversificate codite !!!! 17 De la: Cristina_Cerga 30 Octombrie 2010 16:17
Se mai poarta suvitele blonde?! 4 De la: kudikroxy 18 August 2010 19:25
curs cosmetica arad oradea timisoara 2 De la: MONSENIORUL 4 Ianuarie 2012 21:41