Setari Cookie-uri

Ganoderma efecte si surprize

AM citit pe forum ca cineva se plangea de ganoderma. Eu iau de doi ani Ganoderma spori. Cand am cumparat-o mi s-a atras atentia asupra faptului ca trebuie luata cu multa apa (2-3 pahare) la 2 casete. Cand nu iau ma simt obosita. O colega aluat cu putina apa si seara. S-a trezit ca se sufoca. Ganoderma usuca mucoasele. Ii trebuie multa apa pentru a face curatenie in organism. Eu sunt multumita si nu e scump, 35 RON. Cititi pe http://vindecarenaturista.blogspot.com si alte aspecte legate de boli si efecte ale produselor naturiste.
healthy008843
Postat pe 14 Noiembrie 2009 18:05
Ganoderma lucidum sau ciuperca Reishi vine din Extremul Orient, dar poate fi intalnita si la noi. Stramosii nostri traci o numeau "lingura zanei". Ca orice medicament, chiar naturist, are si efecte adverse, dar acestea sunt minore si reversibile. Se foloseste la boli grele, chiar si in cancer.
kudika467610
Postat pe 8 Noiembrie 2011 18:37
De la: kudika467610, la data 2011-11-08 18:37:58Ganoderma lucidum sau ciuperca Reishi vine din Extremul Orient, dar poate fi intalnita si la noi. Stramosii nostri traci o numeau "lingura zanei". Ca orice medicament, chiar naturist, are si efecte adverse, dar acestea sunt minore si reversibile. Se foloseste la boli grele, chiar si in cancer.



O noua prosteala...
kudika226898
Postat pe 10 Noiembrie 2011 01:58
Din pacate eu sunt una din acele persoane care se plang de aceasta ciuperca,am avut reactii adverse vreo cateva luni chiar si de la incetarea acelui tratament,mi s-a zis ca trebuie luata cu o alta ciuperca ,,miraculoasa"agaricus ii zice iar amandoua erau dezastru in cazul meu.M-am uitat la efectele secundare in limba engleza si coincideau cu efectele adverse ale mele.Sunt destui doctori homeopati in Romania unii foarte buni,daca alegeti varianta unui tratament naturist apelati la acestia pt boli mai serioase.Au fost cazuri in care anumite ciuperci sau ierburi functionau bine la populatia asiatica dar la populatia europeana sa manifeste alte reactii
kudika50ani
Postat pe 21 Decembrie 2013 23:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRODUS 100% NATURAL - NOU IN ROMANIA 1 De la: anna 5 Octombrie 2009 11:13
marire de sani 3 De la: healthy001807 30 Noiembrie 2009 13:18
Baticuri artistice si chimioterapie 1 De la: tizia 15 Februarie 2011 00:01
Infectie urinara tratata cu argila? 7 De la: cmonikdulcik 3 Februarie 2010 14:33
relatie cu cineva 17 De la: fericire 17 Martie 2010 13:21