Setari Cookie-uri

Medicamente posta

Buna ziua!
Trebuie sa-mi trimita cineva o folie cu niste pastile (modafinil) care la noi se elibereaza doar cu prescriptie.
Stiu ca aici cand ajunge un colet din afara se deschide in prezenta destinatarului, cum pot primi acest medicament fara sa-mi fie confiscat sau cine stie ce alte lucruri mai banuiesc cei de la vama.
kudika477253
Postat pe 8 Aprilie 2013 22:16
din ce tara iti trimite?
nu se face vama daca e din EU
Ame_li
Postat pe 8 Aprilie 2013 22:31
nu..este din India. Daca primesc de la cineva din Anglia de exemplu nu mi se mai deschide coletul aici cand il ridic?
kudika477253
Postat pe 8 Aprilie 2013 22:38
Nu este nevoie sa-l deschida.Au ei metode sa vada tot Indicat ar fi,ca cel ce trimite sa faca declaratie de vama.E o hartie ce se lipeste pe plic. Succes. NB !
Rotty_
Postat pe 8 Aprilie 2013 22:40
daca iti trimite printr-o firma de transport sa zicem,care se ocupa si de curierat,nu ti-l deschide
doar sa accepte firma respectiva sa trimita medicamente
Ame_li
Postat pe 8 Aprilie 2013 22:40
Deci sa iteleg ca daca este din UE se comporta ca un colet intern, fara vama. Ce se intampla daca sunt gasite in pachet? Se confisca?
kudika477253
Postat pe 9 Aprilie 2013 18:00
Dragutzo , vama se face la TOT.Si...da,se confisca daca ei considera ca nu e ce´va in regula.Doar daca trimite prin cineva care are norocul sa nu fie controlat...
Rotty_
Postat pe 9 Aprilie 2013 18:05
De la: kudika477253, la data 2013-04-09 18:00:10Deci sa iteleg ca daca este din UE se comporta ca un colet intern, fara vama. Ce se intampla daca sunt gasite in pachet? Se confisca?


Daca acel colet contine medicamente, fie ele cu reteta sau fara, ti-l vor confisca, posibil si o amenda, depinde de cantitate.

Iti spunea Rotty ca vamesii au metodele lor de a vedea ce e in pachet, foarte adevarat, si, nu numai atat, uneori, ei aleg si aleatoriu pachete pe care sa le deschida si, de multe ori, intuitia nu-i inseala.

As dori sa-ti adresez o intrebare: de ce nu-ti cumperi medicamentele alea din Romania? Vrei sa le folosesti in scop personal sau pentru comercializarea pe sub mana? Sper ca nu ti-a trecut prin cap sa faci negot cu medicamente care se alibereaza pe baza de reteta...
kudika_32792
Postat pe 10 Aprilie 2013 07:47
*elibereaza
kudika_32792
Postat pe 10 Aprilie 2013 07:48
Tocmai am citit pe internet ce efecte secundare poate avea acest medicament si m-am ingrozit. Cum pot lua unii oameni de buna voie asa ceva?
kudika_32792
Postat pe 10 Aprilie 2013 07:54
Ce sunt alea Vio ?
Rotty_
Postat pe 10 Aprilie 2013 08:01
De la: Rotty_, la data 2013-04-10 08:01:18Ce sunt alea Vio ?


Este folosit pentru tulburarile de somn, dar are niste reactii adverse de te ingrozesti, spre exemplu, poate da tulburari psihice (psihoze, manii, halucinatii), reactii cutanate sau subcutanate etc.
kudika_32792
Postat pe 10 Aprilie 2013 08:07
Vai de mine !!! Sa bea mai bine ceai de Baldrian.....
Rotty_
Postat pe 10 Aprilie 2013 08:12
De la: Rotty_, la data 2013-04-10 08:12:24 Vai de mine !!! Sa bea mai bine ceai de Baldrian.....


Ar ajuta mult mai bine si nu ar avea efectele secundare pe care le are medicamentul asta.

kudika_32792
Postat pe 10 Aprilie 2013 08:15
Soacra mea a avut probleme cu somnul si a beut ceai din asta.A ajutat-o .
Rotty_
Postat pe 10 Aprilie 2013 08:26
De la: Rotty_, la data 2013-04-10 08:26:53Soacra mea a avut probleme cu somnul si a beut ceai din asta.A ajutat-o .


Da, am auzit ca multe persoane il folosesc si au avut succes cu el.
kudika_32792
Postat pe 10 Aprilie 2013 08:45
In Ro se elibereaza mai greu. Am citit ca pachetele primite din statele memrbre UE nu mai sunt verificate la ridicare de fata cu destinatarul...ca pachetele din alte tari (cand am primit ceva din Honk Kong asa s-a intamplat)
Uitati si aici http://www.posta-romana.ro/posta-romana/centru-de-presa/comunicate/comunicat-9-februarie.html
kudika477253
Postat pe 10 Aprilie 2013 09:19
Pai au motivele lor de elibereaza mai greu acel medicament.
kudika_32792
Postat pe 10 Aprilie 2013 09:51
De la: kudika477253, la data 2013-04-10 09:19:57In Ro se elibereaza mai greu. Am citit ca pachetele primite din statele memrbre UE nu mai sunt verificate la ridicare de fata cu destinatarul...ca pachetele din alte tari (cand am primit ceva din Honk Kong asa s-a intamplat)
Uitati si aici http://www.posta-romana.ro/posta-romana/centru-de-presa/comunicate/comunicat-9-februarie.html


Nu stiu pe cine doresti tu sa pacalesti, dar nu vei reusi, te asigur.
Linkul dat de tine, nu iti este de folos. Cine stie cum se distruge coletul in timpul transportului si se va vedea continutul. Crezi ca daca ti-l livreaza la domiciliu, iti este mai usor? Este doar un serviciu ca tu sa nu te mai deplasezi la oficiul postal. Dar ai si nesansa sa nu fii gasita acasa si tot acolo te vei prezenta.
İn plus, acest "medicament" de fapt face parte din categoria drogurilor, sau cu alte cuvinte, se afla pe lista obiectelor interzise la expediere prin colete postale. Pana si algocalminul se da cu reteta, dar acesta !
Crezi ca nu va fi verificat coletul?
Metoda este foarte simpla. Doar ti se pare suspect si ai voie ca lucrator sa il desfaci in prezenta destinatarului facandu-i chemare sa se prezinte (se face si un proces verbal de inventariere) si atunci tot te prinde. Risti amenda si de ce nu , o ancheta?
İti dau o solutie la indemana, daca tot doresti sa folosesti acest drog. İnterneaza-te la psihiatrie si ti-l vor administra pe gratis impreuna ca alte tampenii sa te droghezi si mai tare.
Nu subestima oamenii din serviciile postale, chiar si private. Stiu ei ce stiu. Au toate parghiile legale sa iti controleze coletul, si pe buna dreptate. Chiar daca vine dintr-un stat UE, daca li se pare suspect, chiar si un factor postal care ti-l aduce acasa, poate cere inventarierea lui. Si crede-ma, chiar va fi suspect (mai ales tara de unde provine).
No way draguto ! Nu te pune cu ei !
Tu nu stii ce jucarioare performante au, sau ce oameni competenti, care "simt" ca este ceva interzis acolo.
Sarikiz
Postat pe 21 Aprilie 2013 11:47
Bravo, Sari, eu m-am ferit sa folosesc termenul de droguri, dar tu ai pus punctul pe i! Bravo!
kudika_32792
Postat pe 22 Aprilie 2013 08:27
Nu imi ete teama sa spun adevarul. CRede ca prosteste o armata intreaga de ucratori? Chiar am zis, nu este nevoie sa fie desfacut coletul. Se simte. De zici ca miroase :D
Am ceva ani petrecuti pe acolo si sa fie sanatoasa cate gaseam fara sa le desfacem. Te iei si dupa ambalaj, dupa greutate si ce declara ca are in interios, dupa valoare, dupa tara (stii ruta).
Daca doreste sa mearga la puscarie, nu are decat sa sfideze lucratorii postali. Nici macar post restant nu o ajuta :D Si nici mama lui proces-verbal.

Vad ca nu a mai raspuns. Banuiesc ca o fi internat sa isi ia pastilele. Cati bani cheltuiti cu cei care se drogheaza, ca apoi sa inceapa din nou !
Sarikiz
Postat pe 30 Aprilie 2013 16:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre pilulele Vimax 1 De la: kudika414883 25 Iulie 2011 17:26
Produse naturiste pe baza de Aloe Vera 1 De la: Bastyano 27 Septembrie 2008 13:30
monturi 7 De la: kudika_17798 10 Aprilie 2013 19:44
Ganoderma efecte si surprize 4 De la: healthy008843 21 Decembrie 2013 23:48
puls mare 5 De la: healthy013545 31 Martie 2010 12:39