Setari Cookie-uri

transpir forte excesiv

va rog foarte mult sa ma ajutati nu stiu ca sa mai fac impotriva transpiratiei la spubrat trnspir de 12ani si u pot sa port niciodata o camasa sau un tricou alba sau alte culori va rog sa ami datii catev sfaturi
healthy009610
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:42
Buna .
Ancearca sa te speli cu ceai de musetel de 2 3 ori pe saptamana ,o sa vezi ca piela de subrat va fi mai uscata si mai catifelata .Dar parerea mea este sa ati alegi un deodorant potrivit tie ,care sa se potriveasca tipului tau de piele .Succes
kudika089350
Postat pe 9 Decembrie 2009 21:46
Du-te si fa-ti un ecograf si niste analize pentru glanda tiroida
miti22
Postat pe 11 Decembrie 2009 08:30
daca spui ca nu poti purta nimik pentru ca se face "balta" l subrat inseamna ca suferi de hiperhidroza axiala.cauta acest termnen p net si o sa afli mai multe si ai putea si sa vb cu pers care sufera de aceasi afectiune
kudika_bibi
Postat pe 12 Decembrie 2009 16:24
si eu aveam problema asta. la mine era probabil din cauza folosirii deodorantului gresit. la mine a functionat foarte bine cel de la garnier. mult succes
druidi
Postat pe 14 Decembrie 2009 09:36
JOS KILOGRAMELE IN PLUS!!! O AFIRM DIN EXPERIENTA!!!
cnbernath
Postat pe 1 Ianuarie 2010 10:02
Mai ales acum, cu sarbatorile astea, s-au pus multe
kudika098645
Postat pe 1 Ianuarie 2010 10:04
Si eu cred ca poti incerca mai multe tipuri de deodorante,pana la urma sigur vei gasi ceva potrivit! Succes si sa ne tii la curent daca ai gasit ceva eficient!
healthy003107
Postat pe 1 Ianuarie 2010 15:08
De la: healthy009610, la data 2009-12-01 11:42:58va rog foarte mult sa ma ajutati nu stiu ca sa mai fac impotriva transpiratiei la spubrat trnspir de 12ani si u pot sa port niciodata o camasa sau un tricou alba sau alte culori va rog sa ami datii catev sfaturi


Am auzit ca injectarea cu toxina botulinica este foarte eficienta, dar costa ceva de ordinul sutelor de euro o sedinta, si e nevoie de 5-6 repetate la intervale de 4-8 luni (depinde de organism) si abia apoi efectul devine definitiv. Asa cum impotriva ridurilor, toxina botulinica "blocheaza" muschii fetei, in cazul hiperhidrozei blocheaza glandele sudoripare. O alta varianta ar fi interventia chrurgicala de extirpare a glandelor sudoripare, dar in cazul asta exista posibilitatea sa incepi sa transpiri prin alte zone (spate, burta, ceafa, gat, frunte, etc). interventia chirurgicala s-ar putea sa intre in asigurarea medicala, injectarea cu botox nu.
angelina28gia
Postat pe 2 Ianuarie 2010 11:12
Si eu ma confrunt cu aceeasi problema si ud toate bluzele foarte rau, dar la mine are efect crema tratament de la Vichy impotriva transpiratiei subratului. Doar ca acesta este un tratament si nu poate fi utilizat fara intrerupere, fara pauze. Dar atata timp cat este folosit chiar are efect, pe timpul pauzei efectul este redus. Ti-l recomand!
mommom
Postat pe 3 Ianuarie 2010 10:58
Nu m-am putut abtine sa raspund acestui topic dupa ce am ras copios pe seama titlului Inainte sa scrieti niste tampenii aici sau oriunde pe infinitul internet mai deschideti o carte de gramatica si verificati-va carnetul de elev sa vedeti daca nu ati ramas corigenti la Limba romana, mai exact la gramatica! Din cate imi amintesc se invata inca de prin clasa a V-a faptul ca adjectivul EXCESIV NU are grad de comparatie Prin urmare va rog si eu, FORTE EXCESIV, sa nu pociti limba romana ca si asa e vai de capul ei, mutilata in toate chipurile la TV.
irina_nd
Postat pe 8 Februarie 2010 11:32
Nu m-am putut abtine sa raspund acestui topic dupa ce am ras copios pe seama titlului Inainte sa scrieti niste tampenii aici sau oriunde pe infinitul internet mai deschideti o carte de gramatica si verificati-va carnetul de elev sa vedeti daca nu ati ramas corigenti la Limba romana, mai exact la gramatica! Din cate imi amintesc se invata inca de prin clasa a V-a faptul ca adjectivul EXCESIV NU are grad de comparatie Prin urmare va rog si eu, FORTE EXCESIV, sa nu pociti limba romana ca si asa e vai de capul ei, mutilata in toate chipurile la TV.
irina_nd
Postat pe 8 Februarie 2010 11:35
si daca esti slaba?nu cred ca e vorba de kg,eu am aceeasi problema si am 1,73 si 62 kg,am folosit o gramada de deodorante si degeaba,m am spalat cu bicarbonat degeaba,este un chin
mdvio2006
Postat pe 8 Februarie 2010 15:29
De la: healthy009610, la data 2009-12-01 11:42:58va rog foarte mult sa ma ajutati nu stiu ca sa mai fac impotriva transpiratiei la spubrat trnspir de 12ani si u pot sa port niciodata o camasa sau un tricou alba sau alte culori va rog sa ami datii catev sfaturi

eu am avut o astfel de problema ani de zile...15-16 ani..am facut simpatectomie bilaterala,la spitalul sf ioan,dr.dan ghiga..am "scapat"in zona axilara si palmara...au ramas doar inghinala si plantara..acum,trebuie sa fii sigara ca ai sau nu,si tu, HIPERHIDROZA...
stravaro
Postat pe 8 Februarie 2010 17:54
Incearca sa te speli cu bicabornat de sodiu zilnic in zona axiala.Daca dupa aproximativ 1 saptamana ,transpiratia ramane tot in exces,mergi la un control endocrinologic.Multa sanatate!
cmonikdulcik
Postat pe 9 Februarie 2010 11:48
Emisiune TV despre HIPERHIDROZA:

- in 19.07.2010 (Luni)
- de la ora 15,00
- pe postul tv Antena 2
- in cadrul emisiunii "Traieste sanatos!" cu S. Balanescu
- http://www.antena2.tv/traiestesanatos (se va putea vedea on-line inregistrarea)
nonado
Postat pe 17 Iulie 2010 23:00
maimutelor sa inventat bicu si sapunu si pe deasupra .... SURPRIZA!! deodorantu .. al dracu chestie nu ?
kudika229737
Postat pe 19 Iulie 2010 05:00
Emisiune TV despre HIPERHIDROZA:

Pt. cine nu a reusit sa urmareasca emisiunea in direct, o poate face on line:

http://www.antena2.tv/arhiva/traieste-sanatos/2010-07-19

Se pare ca intr-adevar e prima emisiune televizata pe tema hiperhidrozei.
Am vazut ca s-au scris destul de multe mesaje si pe forum legate de hh:

http://www.antena2.tv/traiestesanatos

Poate vor binevoi si alti medici sa ia in seama si in serios boala asta. Si sa se implice in acordarea unor tratamente reale.
nonado
Postat pe 20 Iulie 2010 12:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DIABET 1 De la: romdesimed 3 Februarie 2009 09:04
Ce lotiune de plaja recomandati? 15 De la: lara007_healthy 2 August 2015 12:00
fond de ten 22 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 12 Septembrie 2010 22:46
ochelarii de vedere...uratesc? 54 De la: alfredodecurtofreco 30 Octombrie 2010 10:08
garnier vs nivea 15 De la: kudika226898 24 Mai 2011 23:45