Setari Cookie-uri

ce sa fac???

am un prieten de 2 ani de zile,edy, si pot spune ca pana in momentul de fata relatia noastra a fost,si as vrea sa cred k inca este, una perfecta.ne iubim,ne respectam,avem incredere unul in celalalt,ne cunoastem familiile etc. totul a fost super pana de curand cand frate`su mai mare,paul, a venit din spania,de la munca, dupa o absenta de 5 ani.iubitul meu si familia lui m-au invitat cu ocazia asta la o masa organizata in cinstea venirii lui paul,astfel putand si el sa ma cunoasca.ne`am cunoscut,ne`am distrat cu totii acolo,toate bune si ok.nu m-am mai vz cu paul pret de 2 sapt pana acum 2 zile cand am fost din nou la edy acasa sa vd un film,sa mancam o pizza si apoi sa iesim prin oras,ma rog.cat s-a dus edy al meu dupa pizza vis-a-vis de blocul lui,paul a venit in camera unde eram eu si mi-a spus deodata ca lui ii place de mine de cand m`a vazut si tot felul de aberatii. eu l`am ignorat si i`am spus sa inceteze cu prostiile.a inceput sa ma sarute si sa ma mangaie intr`un mod foarte aiurea,violent.eu am tipat si apoi el m`a lovit foarte tare k am ametit ingrozitor.dupa aia m`a strans de maini cumplit k nici acum nu mi-au trecut vanataile si mi-a zis k daca edy afla ceva,"te fac femeia mea in ce mod vreau".in momentul in care a venit edy,paul a fugit din camera si eu am plecat plangand pe langa el.am intepenit de frica in sinea mea.evident,nu i`am zis absolut nimica lui edy si acum mi`e rusine sa dau cu ochii de el.il iubesc enorm dar nu stiu ce sa fac.e totusi frate`sau,asa animal cum e.pe langa ei,ma simt in plus.nici la telefon nu i-am mai rsp.sincer:mi`e frica. chiar nu vreau sa spuna ca bag zanzanie sau altceva.ce sa fac???
o_fata_healthy
Postat pe 7 Decembrie 2009 02:02
e o situatie tare naspa...nu am mai vz decat in filme,nu stiu ce sa-ti zic,dar dak vrei sa termini odata pt totdeauna cu asta spune-i lui edy al tau,k e grava treaba!!!!dak te iubeste o sa te creada si e bun de spus si parintilor lui!!!serios!!!si ai grija sa nu mai ramai singura cu paul in camera.....k fereasca Dumnezeu!!!
kudika092398
Postat pe 13 Decembrie 2009 11:39
De la: o_fata, la data 2009-12-07 02:02:31 am un prieten de 2 ani de zile,edy, si pot spune ca pana in momentul de fata relatia noastra a fost,si as vrea sa cred k inca este, una perfecta.ne iubim,ne respectam,avem incredere unul in celalalt,ne cunoastem familiile etc. totul a fost super pana de curand cand frate`su mai mare,paul, a venit din spania,de la munca, dupa o absenta de 5 ani.iubitul meu si familia lui m-au invitat cu ocazia asta la o masa organizata in cinstea venirii lui paul,astfel putand si el sa ma cunoasca.ne`am cunoscut,ne`am distrat cu totii acolo,toate bune si ok.nu m-am mai vz cu paul pret de 2 sapt pana acum 2 zile cand am fost din nou la edy acasa sa vd un film,sa mancam o pizza si apoi sa iesim prin oras,ma rog.cat s-a dus edy al meu dupa pizza vis-a-vis de blocul lui,paul a venit in camera unde eram eu si mi-a spus deodata ca lui ii place de mine de cand m`a vazut si tot felul de aberatii. eu l`am ignorat si i`am spus sa inceteze cu prostiile.a inceput sa ma sarute si sa ma mangaie intr`un mod foarte aiurea,violent.eu am tipat si apoi el m`a lovit foarte tare k am ametit ingrozitor.dupa aia m`a strans de maini cumplit k nici acum nu mi-au trecut vanataile si mi-a zis k daca edy afla ceva,"te fac femeia mea in ce mod vreau".in momentul in care a venit
edy,paul a fugit din camera si eu am plecat plangand pe langa el.am intepenit de frica in sinea mea.evident,nu i`am zis absolut nimica lui edy si acum mi`e rusine sa dau cu ochii de el.il iubesc enorm dar nu stiu ce sa fac.e totusi frate`sau,asa animal cum e.pe langa ei,ma simt in plus.nici la telefon nu i-am mai rsp.sincer:mi`e frica. chiar nu vreau sa spuna ca bag zanzanie sau altceva.ce sa fac???




esti o fata cu bun-simt! poate ai drepate sa pui capat. un frate isi va crede mereu fratele! gandeste-te cat de mult poti plati pt aceasta iubire si daca merita. dar trebuie sa vorbesti cu prietenul tau. daca te iubeste isi va da seama de sufletul atat de mic al fratelui sau. omul asta nu poate fi numit decat un rebut uman, o scursura cu chip uman!!!
incearca sa comunici cu persoana iubita si nu numai. la inceput poate fi o reactie dura la ceea ce spui, dar va reflecta si va analiza orice cuvintel al tau. daca este om de calitate va sti ce sa faca.
iti doresc tie si tuturor celor care iubesc sincer un an nou cu tot ce este mai frumos si multa sanatate. Dumnezeu si Maica Domnului sa ne aiba in paza!
kudika182838
Postat pe 27 Decembrie 2009 12:34
De la: o_fata, la data 2009-12-07 02:02:31 am un prieten de 2 ani de zile,edy, si pot spune ca pana in momentul de fata relatia noastra a fost,si as vrea sa cred k inca este, una perfecta.ne iubim,ne respectam,avem incredere unul in celalalt,ne cunoastem familiile etc. totul a fost super pana de curand cand frate`su mai mare,paul, a venit din spania,de la munca, dupa o absenta de 5 ani.iubitul meu si familia lui m-au invitat cu ocazia asta la o masa organizata in cinstea venirii lui paul,astfel putand si el sa ma cunoasca.ne`am cunoscut,ne`am distrat cu totii acolo,toate bune si ok.nu m-am mai vz cu paul pret de 2 sapt pana acum 2 zile cand am fost din nou la edy acasa sa vd un film,sa mancam o pizza si apoi sa iesim prin oras,ma rog.cat s-a dus edy al meu dupa pizza vis-a-vis de blocul lui,paul a venit in camera unde eram eu si mi-a spus deodata ca lui ii place de mine de cand m`a vazut si tot felul de aberatii. eu l`am ignorat si i`am spus sa inceteze cu prostiile.a inceput sa ma sarute si sa ma mangaie intr`un mod foarte aiurea,violent.eu am tipat si apoi el m`a lovit foarte tare k am ametit ingrozitor.dupa aia m`a strans de maini cumplit k nici acum nu mi-au trecut vanataile si mi-a zis k daca edy afla ceva,"te fac femeia mea in ce mod vreau".in momentul in care a venit edy,paul a fugit din camera si eu am plecat plangand pe langa el.am intepenit de frica in sinea mea.evident,nu i`am zis absolut nimica lui edy si acum mi`e rusine sa dau cu ochii de el.il iubesc enorm dar nu stiu ce sa fac.e totusi frate`sau,asa animal cum e.pe langa ei,ma simt in plus.nici la telefon nu i-am mai rsp.sincer:mi`e frica. chiar nu vreau sa spuna ca bag zanzanie sau altceva.ce sa fac???



trebuie neaparat sa-i spui prietenului tau.daca te iubeste si te pretuiete te va crede si va lua masuri, daca nu te crede ar trebui sa pui capat relatiei.ar fi bine sa vorbesti si cu parinti tai( cu mama ta).mama ta trebuie sa stie sa rezolve situatia.evita cat de mult poti sa mai mergi la edy acasa pana nu lamuresti situatia.acel paul e un animal, de care trebuie sa te feresti.
healthy006968
Postat pe 22 Ianuarie 2010 10:27
pfff naspa situatia cel mai bine era sai spui iubitului tau exact atunci knd sa intamplat de fata cu el..de ce sa stai cu teama asta k apoi sa faca vreun un gest si sa va prinda iubitul tau..iti dai seama ce o sa iasa..ai sa ai si tu vina normal..ce o sa creada el vazand asta ..gaseste un moment potrivit in care sa ii explici totul cum sa intamplat.stii niciodata nu e prea tarziu dar nu lasa asta asa..sa auzim numai de bine..o intrebare .cati ani ai?
fata_healthy
Postat pe 22 Ianuarie 2010 19:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sanatate si prosperitate nou in Romania ! 10 De la: marco918 29 Septembrie 2010 21:53
ciao 1 De la: zalu 16 Martie 2011 11:55
Tromboflebita 24 De la: kudika_1042538 4 Octombrie 2021 16:17
servicii medicale si psihologice 1 De la: psiholog 8 Februarie 2011 23:28
psiholog 14 De la: kudika_26766 14 Aprilie 2013 20:33