Setari Cookie-uri

Libidou scazut

Buna fetele!
Ma confrunt cu o problema, destul de grava, zic eu. Nu am chef de sex. Deloc. Am doar 20 de ani si libidoul meu aprope ca nu exista. Am un partener pe care il iubesc si care ma atrage fizic, nu sunt complexata de corpul, nu sufar de stres, preludiul e destul de intes si dureaza, nu ne grabim, dar pur si simplu nu exista dorinta! Am orgasm cu el cand o fac, dar as vrea sa il surprind placut, sa pot lua eu initiativa din cand in cand. Din pacate acum sufar de o anexita, ma tratez cu antibiotice, nu am mai facut nimic cu el de vreo 6 luni: deci pe langa ca nu simteam dorinta, acum ma mai si doare!
Am incercat sa iau pastile, si am luat cam un flacon de Damiana, dar in prospect scria sa iei minim 3 luni, cate 2-3 pastile pe zi, iar eu nu am fost prea incantata sa inghit atatea pastile zi de zi. Dar nu am resimtit cine stie ce efect.
Asa ca va intreb pe voi, daca ati trecut prin asta, ce ati facut ca sa va revina pofta de sex?
Multumesc!
Georgiana77
Postat pe 7 Decembrie 2009 17:04
eu mam casatorit la 23 de ani si am fost virgina la sot.timp de un an faceam sex ca sa nul supar dar eu nu aveam nici o placere, nici macar orgasm. dupa un an,am inceput sa ma uit la filme erotice,si abia dupa un an mam simtit si eu femeie .poate la tine sa fie si strsul, la servici sau facultate.dar mai ales isi punea nprenta foarte mult si anexita. eu de cite ori raceam mai serios, am luat, norflosocilin si chetonal cite una la 12 ore, din fiecare, si pina in 5 zile imi trecea. si mai ales sunt ceaiurile astea de infectie urinara. eu lam cumparat din supermarchet, foarte bun. incearca si tu.
kudika098645
Postat pe 7 Decembrie 2009 17:13
De la: fericire, la data 2009-12-07 17:13:16eu mam casatorit la 23 de ani si am fost virgina la sot.timp de un an faceam sex ca sa nul supar dar eu nu aveam nici o placere, nici macar orgasm. dupa un an,am inceput sa ma uit la filme erotice,si abia dupa un an mam simtit si eu femeie .poate la tine sa fie si strsul, la servici sau facultate.dar mai ales isi punea nprenta foarte mult si anexita. eu de cite ori raceam mai serios, am luat, norflosocilin si chetonal cite una la 12 ore, din fiecare, si pina in 5 zile imi trecea. si mai ales sunt ceaiurile astea de infectie urinara. eu lam cumparat din supermarchet, foarte bun. incearca si tu.


Ms de raspuns, poate ca e si de la anexita, dar eu nu aveam chef nici inainte de a raci. Privesc cu placere filmele erotice, ma excita, dar pentru foarte scurt timp. Nu stiu ce sa mai fac. El ma intelege..., dar pana cand? Ma gandesc tot mai serios sa merg la un doctor pentru niste analize hormonale, endocrinolog sau sexolog, nici nu stiu...
Georgiana77
Postat pe 8 Decembrie 2009 13:52
da cred ca pina la urma cel mai indicat e sa mergi la un medic. inseamna ca e un om extraordinar, si te iubeste, mult, daca te intelege.dar vb ta pina cind? si rabdarea asta are o limita
kudika098645
Postat pe 8 Decembrie 2009 14:30
indicat ar fi sa mergi la un endocrinolog
kudika098645
Postat pe 8 Decembrie 2009 14:31
nu iti face probleme! esti inca un copil. ai sufletul curat, esti la inceput de drum si ai timp sa descoperi si acest lucru. ai rabdare cu tine. nu depinde totul de tine
kudika182838
Postat pe 16 Decembrie 2009 22:12
exact,inca e poate devreme. nici mie la inceput nu imi placea, nu simteam nicio placere,nu luam eu initiativa niciodata dar apoi la al 3 lea partener, incet incet m-am schimbat si mai iau si eu initiativa.mai asteapta sau du-te la medic.
MoneyKidu
Postat pe 21 Decembrie 2009 18:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
NOUTATI !!!!!!!!!!!!!!!!!! 1 De la: ioanabobocea 21 Noiembrie 2009 07:21
suspect... 31 De la: Ada16 24 Martie 2012 07:39
Pareri va rog!!! 1 De la: kudika_23383 23 Aprilie 2016 14:54
la a cata intalnire se face sex? 43 De la: kukla 17 Noiembrie 2009 19:38
amenoree 1 De la: healthy006624 20 Septembrie 2009 11:52