Setari Cookie-uri

disparitia acneei

vreau sa ma ajutati in ceea ce priveste acneea ..deja m-am saturat de ea ..vreau sa imi ziceti cva tratament acasa sau cva de genu...si sa imi ziceti cum sa faq...am incercat mai multe produse si nici unul nu m-a convis..toate produsele kre le-am achizitionat pana akum au dat gresh..in lok sa imi dispara ,mi-a aparut mai multa ...akuma de vreo saptamana doua am cumparat clean&clear(daily facial scrub)..intreadevar este bun..dar dupa cateva zile de utilizare am inceput sa ma innrosesk in obraji:(..mi-am dat seama k e o reactie alergica...si nu am luat in considerare:-j..si dupa cateva zile ''mi s-a ars fatza '' in obraji si mi se ducea pielea de pe obraji si de pe frunte ..nu stiu ce sa mai faq:(:(:((:((
lora4everme
Postat pe 21 Decembrie 2009 16:10
De la: Laura_antonia, la data 2009-12-21 16:10:24vreau sa ma ajutati in ceea ce priveste acneea ..deja m-am saturat de ea ..vreau sa imi ziceti cva tratament acasa sau cva de genu...si sa imi ziceti cum sa faq...am incercat mai multe produse si nici unul nu m-a convis..toate produsele kre le-am achizitionat pana akum au dat gresh..in lok sa imi dispara ,mi-a aparut mai multa ...akuma de vreo saptamana doua am cumparat clean&clear(daily facial scrub)..intreadevar este bun..dar dupa cateva zile de utilizare am inceput sa ma innrosesk in obraji:(..mi-am dat seama k e o reactie alergica...si nu am luat in considerare:-j..si dupa cateva zile ''mi s-a ars fatza '' in obraji si mi se ducea pielea de pe obraji si de pe frunte ..nu stiu ce sa mai faq:(:(:((:((


incearca sa nu agravezi mai mult starea tenului tau. incearca sa fii mai cu rabdare (stiu ca este greu!!!). ai incercat cu ceai rece de musetel/ sau pui intr-un tifon, o lingura de malai, o umezesti in ceai rece si masezi usor fata, dar inainte stai cu fata deasupra unui decoct de plante, care abureste. mai intreaba si apoi incearca sa faci asa.
sa nu faci nimic fara sa te informezi corect. sa nu mananci ciocolata prea des. ai grija !
kudika182838
Postat pe 27 Decembrie 2009 13:06
multzumesk pentru sfat...o sa incerk..sunt cea de sus:D..
mi-a mai zis si mama sa faq asa
laura_a_healthy
Postat pe 27 Decembrie 2009 21:05
si mai e o problema:D ..imi place foarte mult ciocolata:D:D:D..trebuie sa manank zilnik sau dk nu din 2 in 2 zile..nu pot rezista fara ea
lora4everme
Postat pe 29 Decembrie 2009 14:58
ma mai ajuta si pe mine cineva?
am acnee si cosuri..!!!
imi apar zii de zii altele!!
ce remedii pot folosi?
am acasa geluri,soluttii,creme...!!!
dar nimic!!
nimic nu imi este bun pentru ten
in loc sa imi dispara cosurile imi apar mai multe!!
am fost si la dermatolog!
si am cumparat ce mi-a recomandat!
dar tot nimic..
totul inutil si fara rost!
chiar nu stiu ce sa mai fac
si la cine sa apelez
ma simt complexata de asta!
deja m-am saturat sa am fata plina de cosuri
si sa nu pot face nimic pentru asta!
am 15 ani!!
am incercat si remedii naturale!!
ceai de musetel!
masca facuta din miere si lamaie!!
dar nimic
!!!
daca ma poate ajuta si pe mine cineava cu ceva!!
multumesc!!:*
laura_a_healthy
Postat pe 21 Aprilie 2010 22:03
buna Laura..pentru acnee: comprese cu tinctura de galbenelese, se pun 2-4 lingurite pe o farfurioara curata si se lasa la evaporat timp de 2-4 ore, apoi se aplica imediat preparatul obtinut pe locul afectat cu un tampon de vata, prin stoarcere, nu prin frecare superficiala a locului..succes..
healthy015294
Postat pe 21 Aprilie 2010 22:24
Te pot ajuta sa imbunatatesti problemele tenului.Cunosc poersoane cu rezultate incredibile. Poti vedea cateva rezultate si pe contul meu.
Pentru mai multe detalii : 0748100741 / 0726461445 sau mail. centruwellness_pitesti@yahoo.com mesenger:centruwellness_pitesti
sorinporojan
Postat pe 21 Aprilie 2010 22:29
Te pot ajuta sa imbunatatesti problemele tenului.Cunosc poersoane cu rezultate incredibile. Poti vedea cateva rezultate si pe contul meu.
Pentru mai multe detalii : 0748100741 / 0726461445 sau mail. centruwellness_pitesti@yahoo.com mesenger:centruwellness_pitesti
sorinporojan
Postat pe 22 Aprilie 2010 00:08







-----------------------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:14
buna,nu stiu ce varsta ai,eu 24 de ani si sunt casatorita,si eu am avut probleme cu tenul cand mam casatorit.dar mi au disparut cu timpul,nu dispera,stresul produce si mai multe cosuri,mai de curand mi au aparut din nou mai multe cosuri si am auzit pe cineva ca ,,,,,,cremele cu extract de caracol,sunt f bune,mie mia cumparato sotul meu din spania e f buna,daca o zi sau 2 nu o folosesc imediat imi apar,dupa ce mi dau la o zi doua imi dispar toti,,,,,a a a tine cont si de o curatire corecta a tenului,cu un gel de curatare pt tipul tau de ten,si un tonic bun,nu te uita ca este scump,ca apoi treagi consecinte,alergii si alte minuni,eu folosesc un gel de curatare de la garnier,si un tonic de la clinique,cumparat din spania si e un pic cam scum 20 de euro,dar imi ajunge cam 6 luni,si sunt f multumita,poate si tie iti va merge.succes.sa auzim de bine,by by
kudika226393
Postat pe 13 Iulie 2010 23:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
extract mladite rozmarin 3 De la: by_ella84 24 Februarie 2010 10:38
Ce efecte adverse are? 35 De la: seso1sss 9 Februarie 2012 15:15
orgasm 29 De la: kyru 28 Septembrie 2009 22:11
vgr 1 De la: healthy002240 14 Iulie 2009 23:02
ABSORBANTE si TAMPOANE PERICULOASE ! 1 De la: ioanabobocea 19 Noiembrie 2009 12:15