Setari Cookie-uri

Arsuri stomacale

Cine ma poate ajuta cu un sfat pentru arsuri stomacale. Ce ciaiuri sunt recomandate?
zubascu
Postat pe 1 Ianuarie 2010 20:59
am citit intr-0 carte de medicina ca ceaiul de rozmarin e foarte bun. eu nu am incercat ca nu mai am demult arsuri, si sfatul l-am gasit din intamplare nu de mult. sanatate
corneliamorar
Postat pe 9 Ianuarie 2010 01:34
Cunosc o sumedenie de leacuri babesti foarte eficiente, insa inainte de a da sfaturi persoanei, trebuie sa sti mai multe despre simptome. Eu ca practician imi pot da seama daca aceste simptone pot fi rezolvate cu ceaiuri ori sunt un semnal de alarama pentru ceva mai grav. Ma poti contacta privat cu mai multe detalii si daca te pot ajuta iti spun daca nu te trimit la nenea medicul.
Daca primesti imediat oferte, despre aia sau ailalta, chiar si de la nenea in halat alb, ai grije ca o faci pe pielea si buzunarul tau. Esrcoci gasesti mai multi chiar decat escrocati, pentru ca lumea romanesca s-a cam desteptata si sufla si-n iaurt, sa nu se friga cu ciorba.
Nutrisan
Postat pe 9 Ianuarie 2010 07:31
De la: Nutrisan, la data 2010-01-09 07:31:27Cunosc o sumedenie de leacuri babesti foarte eficiente, insa inainte de a da sfaturi persoanei, trebuie sa sti mai multe despre simptome. Eu ca practician imi pot da seama daca aceste simptone pot fi rezolvate cu ceaiuri ori sunt un semnal de alarama pentru ceva mai grav. Ma poti contacta privat cu mai multe detalii si daca te pot ajuta iti spun daca nu te trimit la nenea medicul.
Daca primesti imediat oferte, despre aia sau ailalta, chiar si de la nenea in halat alb, ai grije ca o faci pe pielea si buzunarul tau. Esrcoci gasesti mai multi chiar decat escrocati, pentru ca lumea romanesca s-a cam desteptata si sufla si-n iaurt, sa nu se friga cu ciorba.
si de unde stim noi ca si dumneata esti unul dintre cei enumerati?
ene_m_gabriel
Postat pe 9 Ianuarie 2010 09:33
da soluti sunt ma poti contacta pe stefania_dareli si vb.
stefania49
Postat pe 10 Ianuarie 2010 09:42
De la: zubascu, la data 2010-01-01 20:59:53Cine ma poate ajuta cu un sfat pentru arsuri stomacale. Ce ciaiuri sunt recomandate?
Buna ziua!Renunta la prajeli,mancaruri grase,dulciuri,mananca incet,bea cu 15 minute inainte de masa 40picaturi de tinctura de galbenele dizolvate in 100ml de apa,nu manca seara tarziu,nu te aseza imediat in pat dupa ce ai mancat,stai mai mult pe partea stanga,laptele,iaurtul,branza,produc aciditate,incearca sa reduci din consumul lor. Pentru arsuri stomacale este fb ceaiul de galbenele sau tinctura de galbenele.Iti doresc sanatate.
51160
Postat pe 15 Ianuarie 2010 11:54
Hey!
Eu imi fac ceai de lemn dulce si busuioc. Nu stiu daca gasesti combinatia asta direct la pliculete. Eu am cumparat separat plantele. N are cel mai bun gust dar la mine functioneaza. Recomand sa l bei caldut. In plus, folosesc si tinctura de propolis,care are si efect energizant pe langa ca ajuta pt stomac. Daca durerile sunt f puternice si persistente cel mai bine ar fi sa vizitezi un medic. Ceaiurile doar iti alina durerea,dar nu trateaza cauzele ei. Se subintelege ca pentru a scapa de durere tre sa ti dai seama ce o cauzeaza,ce alimente sunt nocive pt tine. De obicei intra in categoria asta prajelile, mancarurile condimentate, cele acre,citricele,laptele,ciupercile,maioneza si muuulte altele din pacate..
O zi frumoasa!
serenika_b
Postat pe 23 Martie 2010 03:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sarcina in adolescenta 24 De la: fericire 1 Martie 2010 14:13
Produse naturale pentru bebelusi 12 De la: yanyacharberet 9 Octombrie 2009 15:34
A emigra sau nu! 55 De la: rubya 15 Aprilie 2010 22:35
sunt insarcinata??? 14 De la: kudika421339 16 Octombrie 2011 15:50
nu mai raman insarcinata 36 De la: ik_heet_ster 17 Octombrie 2013 18:55