Setari Cookie-uri

Sarcina sau nu? AJUTOR !

Salutare tuturor!

Trec direct la subiect datorita faptului ca simt ca mi se prabuseste cerul in cap...
Intr-o zi obisnuita de duminica am facut dragoste cu iubitul meu (neprotejat dar numai asa am facut pana acum si avem o relatie de aproape 2 ani),nu a ejaculat in vagin,dupa aproximativ 2 ore am facut din nou la fel , iar dupa 3 zile trebuia sa imi vina menstruatia.Eu dupa 2 zile de la actul sexual am luat pastila de a 2a zi (mai exact,am facut calculul dupa 58-60 de ore).
Astazi a 4a zi am avut si am simptome de oboseala,balonare,urinari mai dese decat de obicei,mici dureri de spate si din cand in cand durere de ovare. AJUTOR ce se intampla cu mine?este posibila vreo sarcina nedorita ?
kudika_23886
Postat pe 20 Decembrie 2012 22:44
De la: kudika_23886, la data 2012-12-20 22:44:49Salutare tuturor!

simt ca mi se prabuseste cerul in cap...

E clar, fugiti! A inceput sfarsitul lumii! 21.12.2012 e aici!
Armain
Postat pe 20 Decembrie 2012 22:55
De la: kudika_23886, la data 2012-12-20 22:44:49Salutare tuturor!

Trec direct la subiect datorita faptului ca simt ca mi se prabuseste cerul in cap...
Intr-o zi obisnuita de duminica am facut dragoste cu iubitul meu (neprotejat dar numai asa am facut pana acum si avem o relatie de aproape 2 ani),nu a ejaculat in vagin,dupa aproximativ 2 ore am facut din nou la fel , iar dupa 3 zile trebuia sa imi vina menstruatia.Eu dupa 2 zile de la actul sexual am luat pastila de a 2a zi (mai exact,am facut calculul dupa 58-60 de ore).
Astazi a 4a zi am avut si am simptome de oboseala,balonare,urinari mai dese decat de obicei,mici dureri de spate si din cand in cand durere de ovare. AJUTOR ce se intampla cu mine?este posibila vreo sarcina nedorita ?


1. Simtomele pe care le descrii tu sunt pt o sarcina mai evoluata. In prima luna vei simti greturi, poate chiar varsaturi, oboseala, si pete maronii- sangerii pe ciloti si bineinteles intarzierea ciclului;
2. Pastila de a doua zi nu trb luata regulat, se ia de cel mult 2 ori pe an. Poti avea grave probleme daca o iei la fiecare contact. Mai bine iti cumperi anticonceprionale, desi nici cu astea nu sunt eu de acord;
3. Citeste pe net, documenteaza-te, netul nu inseamna numai facebook.
Sanatate multa
dienuscha
Postat pe 20 Decembrie 2012 23:29
De la: kudika_23886, la data 2012-12-20 22:44:49Salutare tuturor!

Trec direct la subiect datorita faptului ca simt ca mi se prabuseste cerul in cap...
Intr-o zi obisnuita de duminica am facut dragoste cu iubitul meu (neprotejat dar numai asa am facut pana acum si avem o relatie de aproape 2 ani),nu a ejaculat in vagin,dupa aproximativ 2 ore am facut din nou la fel , iar dupa 3 zile trebuia sa imi vina menstruatia.Eu dupa 2 zile de la actul sexual am luat pastila de a 2a zi (mai exact,am facut calculul dupa 58-60 de ore).
Astazi a 4a zi am avut si am simptome de oboseala,balonare,urinari mai dese decat de obicei,mici dureri de spate si din cand in cand durere de ovare. AJUTOR ce se intampla cu mine?este posibila vreo sarcina nedorita ?
daca te-ai f*tut cu altul inainte de iubitul tau,asteapta sa fii mamica
kudika_23609
Postat pe 20 Decembrie 2012 23:52
Nu este vorba de nici o luna macar pt ca am avut ciclu menstrual regulat , iar pastila de a doua zi este a doua oara pe acest an cand am luat-o . Dar oricum mersi pt sfaturi :)
kudika_23886
Postat pe 21 Decembrie 2012 00:54
Nu , nu este vorba in nici un caz de altul pt ca nu sunt genul plus ca am o situatie destul de delicata in familie stau decat cu mama ,ea nu stie ca eu nu mai sunt virgina de ceva vreme si imi interzice efectiv sa merg la prietenul meu acasa ( de aproape 2 ani de zile stie ca ne vedem in mall wtf ) . absurd raspunsul tau anyway dar multumesc
kudika_23886
Postat pe 21 Decembrie 2012 00:59
De la: kudika_23886, la data 2012-12-20 22:44:49Salutare tuturor!

Trec direct la subiect datorita faptului ca simt ca mi se prabuseste cerul in cap...
Intr-o zi obisnuita de duminica am facut dragoste cu iubitul meu (neprotejat dar numai asa am facut pana acum si avem o relatie de aproape 2 ani),nu a ejaculat in vagin,dupa aproximativ 2 ore am facut din nou la fel , iar dupa 3 zile trebuia sa imi vina menstruatia.Eu dupa 2 zile de la actul sexual am luat pastila de a 2a zi (mai exact,am facut calculul dupa 58-60 de ore).
Astazi a 4a zi am avut si am simptome de oboseala,balonare,urinari mai dese decat de obicei,mici dureri de spate si din cand in cand durere de ovare. AJUTOR ce se intampla cu mine?este posibila vreo sarcina nedorita ?



Nu!!!Asteapta urmatoarea menstra!!!Simptomele prezentate de tine pot avea la baza alte afectiuni,nu neaparat prezenta unei sarcini,daca acestea persista prezinta-te la medic!!Orice posibila sarcina se manifesta ,ca simptome vorbind si in mod evident,de-abia dupa sase saptamani de zile!!Si nu uita de practicarea protectiei!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Decembrie 2012 07:56

Astazi a 4a zi am avut si am simptome de oboseala,balonare,urinari mai dese decat de obicei,mici dureri de spate si din cand in cand durere de ovare. AJUTOR ce se intampla cu mine?este posibila vreo sarcina nedorita ?[/quote

Urinari mai dese?-posibil sa fi racit un pic!
Dureri de spate-posibil sa-ti vina ciclul!
Dureri de ovare?-e din cauza ca ati facut dragoste ceva mai puternic ca de obicei
Un test de sarcina si totul este rezolvat!
Eu zic sa stai linistita si sa astepti ziua in care iti va veni sigur ciclul!Dar daca urinarile dese persista ar fi bine sa-ti faci un control medical!!!
Titanika
Postat pe 21 Decembrie 2012 11:13
nu m-am putut abtine, in4 zile nici nu apuca saracul embrion sa se formeze si deja a inceput sa ii dea dureri de spate . Sun convinsa ca multe tipe neexperimentate au trecut prin spaima asta, citisem un studiu in care cercetatorii au descoperit ca peste 70 % din femei isi fac un test de sarcina daca le-a intarziat mai mult de 3 zile ceea ce mi se pare penal. Hai sa fim logici:
1. Nu poti sa ramai gravida din prima secunda in care ai facut sex;spertazoidul face si el un drum in cautarea ovulului
2. Sa zicem ca nenea asta spermatozoid a gasit ovului imediat l-a fecundat si gata esti insarcinata, nu vei avea stari de voma sau mai cine stie ce stari de rau chiar imediat
3. Si daca ramai si totusi nu vrei acel copil... ai multe optiuni
Deci fetelor luati cu calm fiecare intarziere, mai ales ca menstruatia e ca un tren in gara, cand sunt probleme mari apar intarzieri, aceasta nu este ca un cuc care iese dintr-un ceas la ora fixa
yumy
Postat pe 21 Decembrie 2012 11:30
De la: kudika_23886, la data 2012-12-21 00:59:09Nu , nu este vorba in nici un caz de altul pt ca nu sunt genul plus ca am o situatie destul de delicata in familie stau decat cu mama ,ea nu stie ca eu nu mai sunt virgina de ceva vreme si imi interzice efectiv sa merg la prietenul meu acasa ( de aproape 2 ani de zile stie ca ne vedem in mall wtf ) . absurd raspunsul tau anyway dar multumesc
pai daca o minti pe ma-ta de ce mai scrii pe aici ?vrei ca noi sa te credem ?
kudika_23609
Postat pe 21 Decembrie 2012 11:47
De la: kudika_23886, la data 2012-12-21 00:59:09Nu , nu este vorba in nici un caz de altul pt ca nu sunt genul plus ca am o situatie destul de delicata in familie stau decat cu mama ,ea nu stie ca eu nu mai sunt virgina de ceva vreme si imi interzice efectiv sa merg la prietenul meu acasa ( de aproape 2 ani de zile stie ca ne vedem in mall wtf ) . absurd raspunsul tau anyway dar multumesc

Doamne?!!!! maica-ta chiar e asa... ca nu zic cuvantul incat crede ca te vezi de doi intr-una in mall?
Eu in locul lui maica-ta cred ca te-as bate cu bulanul daca nici in maica-ta nu ai incredere a pai atunci in cine? ca nu cred ca ai vreo prietena din moment ce ai deschis topicul asta....
yumy
Postat pe 21 Decembrie 2012 11:51
De la: Titanika, la data 2012-12-21 11:13:49
Astazi a 4a zi am avut si am simptome de oboseala,balonare,urinari mai dese decat de obicei,mici dureri de spate si din cand in cand durere de ovare. AJUTOR ce se intampla cu mine?este posibila vreo sarcina nedorita ?[/quote

Urinari mai dese?-posibil sa fi racit un pic!
Dureri de spate-posibil sa-ti vina ciclul!
Dureri de ovare?-e din cauza ca ati facut dragoste ceva mai puternic ca de obicei
Un test de sarcina si totul este rezolvat!
Eu zic sa stai linistita si sa astepti ziua in care iti va veni sigur ciclul!
DACA NU VINE DU-TE SI ASTEAPTA-L LA COLTUL BLOCULUI SAU IN STATIA DE AUTOBUZ
kudika_23609
Postat pe 21 Decembrie 2012 11:59
De la: kudika_15804, la data 2012-12-21 07:56:10
De la: kudika_23886, la data 2012-12-20 22:44:49Salutare tuturor!

Trec direct la subiect datorita faptului ca simt ca mi se prabuseste cerul in cap...
Intr-o zi obisnuita de duminica am facut dragoste cu iubitul meu (neprotejat dar numai asa am facut pana acum si avem o relatie de aproape 2 ani),nu a ejaculat in vagin,dupa aproximativ 2 ore am facut din nou la fel , iar dupa 3 zile trebuia sa imi vina menstruatia.Eu dupa 2 zile de la actul sexual am luat pastila de a 2a zi (mai exact,am facut calculul dupa 58-60 de ore).
Astazi a 4a zi am avut si am simptome de oboseala,balonare,urinari mai dese decat de obicei,mici dureri de spate si din cand in cand durere de ovare. AJUTOR ce se intampla cu mine?este posibila vreo sarcina nedorita ?



Nu!!!Asteapta urmatoarea menstra!!!Simptomele prezentate de tine pot avea la baza alte afectiuni,nu neaparat prezenta unei sarcini,daca acestea persista prezinta-te la medic!!Orice posibila sarcina se manifesta ,ca simptome vorbind si in mod evident,de-abia dupa sase saptamani de zile!!Si nu uita de practicarea protectiei!!!


Multumesc
kudika_23886
Postat pe 22 Decembrie 2012 00:46
De la: Titanika, la data 2012-12-21 11:13:49
Astazi a 4a zi am avut si am simptome de oboseala,balonare,urinari mai dese decat de obicei,mici dureri de spate si din cand in cand durere de ovare. AJUTOR ce se intampla cu mine?este posibila vreo sarcina nedorita ?[/quote

Urinari mai dese?-posibil sa fi racit un pic!
Dureri de spate-posibil sa-ti vina ciclul!
Dureri de ovare?-e din cauza ca ati facut dragoste ceva mai puternic ca de obicei
Un test de sarcina si totul este rezolvat!
Eu zic sa stai linistita si sa astepti ziua in care iti va veni sigur ciclul!Dar daca urinarile dese persista ar fi bine sa-ti faci un control medical!!!


Chiar m-au linistit unele raspunsuri si mi-au dovedit faptul ca n-am motive de panica , iar unul dintre ele este acesta . multumesc
kudika_23886
Postat pe 22 Decembrie 2012 00:47
De la: yumy, la data 2012-12-21 11:30:45 nu m-am putut abtine, in4 zile nici nu apuca saracul embrion sa se formeze si deja a inceput sa ii dea dureri de spate . Sun convinsa ca multe tipe neexperimentate au trecut prin spaima asta, citisem un studiu in care cercetatorii au descoperit ca peste 70 % din femei isi fac un test de sarcina daca le-a intarziat mai mult de 3 zile ceea ce mi se pare penal. Hai sa fim logici:
1. Nu poti sa ramai gravida din prima secunda in care ai facut sex;spertazoidul face si el un drum in cautarea ovulului
2. Sa zicem ca nenea asta spermatozoid a gasit ovului imediat l-a fecundat si gata esti insarcinata, nu vei avea stari de voma sau mai cine stie ce stari de rau chiar imediat
3. Si daca ramai si totusi nu vrei acel copil... ai multe optiuni
Deci fetelor luati cu calm fiecare intarziere, mai ales ca menstruatia e ca un tren in gara, cand sunt probleme mari apar intarzieri, aceasta nu este ca un cuc care iese dintr-un ceas la ora fixa


Multumesc de ajutor,m-am lamurit :)
kudika_23886
Postat pe 22 Decembrie 2012 00:47
De la: kudika_23609, la data 2012-12-21 11:47:54
De la: kudika_23886, la data 2012-12-21 00:59:09Nu , nu este vorba in nici un caz de altul pt ca nu sunt genul plus ca am o situatie destul de delicata in familie stau decat cu mama ,ea nu stie ca eu nu mai sunt virgina de ceva vreme si imi interzice efectiv sa merg la prietenul meu acasa ( de aproape 2 ani de zile stie ca ne vedem in mall wtf ) . absurd raspunsul tau anyway dar multumesc
pai daca o minti pe ma-ta de ce mai scrii pe aici ?vrei ca noi sa te credem ?


daca ai chef de misto incearca pe alta pagina nu aici.no lifer kthxbye
kudika_23886
Postat pe 22 Decembrie 2012 00:48
De la: kudika_23886, la data 2012-12-22 00:48:51
De la: kudika_23609, la data 2012-12-21 11:47:54
De la: kudika_23886, la data 2012-12-21 00:59:09Nu , nu este vorba in nici un caz de altul pt ca nu sunt genul plus ca am o situatie destul de delicata in familie stau decat cu mama ,ea nu stie ca eu nu mai sunt virgina de ceva vreme si imi interzice efectiv sa merg la prietenul meu acasa ( de aproape 2 ani de zile stie ca ne vedem in mall wtf ) . absurd raspunsul tau anyway dar multumesc
pai daca o minti pe ma-ta de ce mai scrii pe aici ?vrei ca noi sa te credem ?


daca ai chef de misto incearca pe alta pagina nu aici.no lifer kthxbye
tu faci misto de ma-ta
kudika_23609
Postat pe 22 Decembrie 2012 10:33
Cand vad asemenea subiecte ma apuca greata.
Ia uite inca o individa, care nu stie sa-si dea jos chilotii jos responsabil, nu are idee, decat cat are negru sub unghii, despre.metodele de contraceptie, face sex de 2 ani(si tot habar n-are!)
Desteapta pamantului, daca ai un ciclu regulat, sa faci sex cu 3 zile inainte sa-ti apara menstruatia si sa ramau gravida, inseamna ca ai probabil unele din cele mai rezistente ovule. Si apoi, sa iei pastila de a doua zi cu asa putin timp inainte de menstruatie cam ce efect crezi ca are la doza de hormoni continuta?! Scrie clar in prospect efectele si reactiile adverse. Presupun ca nu te-ai obosit sa lecturezi aceste informatii.
Mai informeaza-te fetita, si nu mai posta subiecte d-astea. Ca te faci de ras cat de ignoranta esti. Si-n plus nu stiu cati medici ginecologi au timp sa-ti raspunda tie pe forumul asta.
Fiecare a gresit, dar nu ne-am intrebat pe forumuri daca om fi gravide sau nu!
mihaelaghet
Postat pe 24 Decembrie 2012 07:33
corect
beatrice_f
Postat pe 6 Februarie 2013 00:45
musculita e de vina.......
kind_er
Postat pe 6 Februarie 2013 06:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Test pozitiv sau negativ? 6 De la: kudika_926360 5 Iulie 2013 08:45
de unde luam hainutele copiilor? 11 De la: dibu_iulia 12 Ianuarie 2015 14:19
SARCINA 4 De la: healthy006043 2 Noiembrie 2009 13:57
refacerea celulei renale!!! 14 De la: healthy010963 3 Octombrie 2015 23:51
SALINA TIMISOARA SUSESI 1 De la: office_salinasusesi_ro 14 Februarie 2010 21:33