Setari Cookie-uri

endometrioza

buna seara! am fost diagnosticata cu acest rezultat in urma operatiei de chist ovarian, si de atunci incercam sa raman insarcinata si nici un rezultat. am facut si inseminari dar...degeaba. stiu ca exista si posibilitatea fiv , inca n am putut s o incerc din cauza financiara. cine mi poate da informatii despre acesta boala sau macar sfaturi ma poate contacta la adresa de email: sweetbuterfly81@yahoo.com sau aici pe forum. va multumesc!
adina81
Postat pe 6 Februarie 2010 20:43
buna ziua , infertilitatea se poate trata cu succes cu tinctura de branca ursului si tinctura de cretisoara , sunt plante exclusi pentru sfera ginecologica, polen laptisor de matca , propolis ,pastura / daca doresti alte informatii intra pe id meu , cu respect
ungureanu88_gmail_com
Postat pe 19 Februarie 2010 09:16
Endometrioza poate cauza durere si poate determina probleme in aparitia unei sarcini.Endometrioza se defineste ca fiind tesutul endometrial care creste in afara uterului.Endometrioza este o boala permanenta.Endometrioza formata prin cresterea endometrului se numeste"implant".Acestea cresc in volum ,sangereaza si se elimina in cadrul fiecarui ciclu menstrual.Desi endometrioza nu se vindeca tratamentul adecvat poate calma durerea si rezolva infertilitatea.Se poate trata chirurgical prin indepartarea tesutului format si apoi urmat un tratament hormonal.Operatiunile medicamentoase ar fi Clomid si apoi inseminarea intrauterina.Bine ar fi sa consulti medicul sa iti spuna exact unde este localizata(ovare,trompe,uter)si apoi sa iti recomade un tratament adecvat.Multa sanatate!
cmonikdulcik
Postat pe 19 Februarie 2010 09:24
multumesc pt mesaj cmonikdulcik , clomid am folosit un timp, am facuty si inseminari. mai urmeaza o interventie chirurgicala, la asta ma gandeam.
adina81
Postat pe 19 Februarie 2010 21:33
buna ungureanu88 , tinctura de propolis beau, si branca ursului la fel, sunt in cura cu acestea. multumesc
adina81
Postat pe 19 Februarie 2010 21:34
un tratament natural pt endometrioza ,am intels ca unele ceaiuri sunt bune:cretzisoara,coada soricelului,urzica moarta alba,sunatoare.nush ce sa-mi cumpar si eu.. sa incep o cura..
elutza28
Postat pe 3 Martie 2010 21:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre cezariana? 11 De la: anrya 15 Februarie 2014 20:00
Sarcina sau nu 54 De la: BEL_AMY1 13 Ianuarie 2011 15:28
brida amniotica 2 De la: fericire 25 Ianuarie 2010 12:23
Ce sa Fie? Nu mai Inteleg nimic! 3 De la: andreeaBMA 1 Iulie 2012 20:03
Uterul retrovers...... 61 De la: tina34 26 Februarie 2011 14:06