Setari Cookie-uri

va confruntati cu ticuri?

am si eu o problema:sunt insarcinata in 6 luni si dat fiind k sunt stresata krd k am un tic:stau in fund si kand ascult muzik k sa ma pot relaxa ma misc in fata si in spate contractandu-mi muskii.poate afecta copilul?doctora a zis k nu insa altcineva mi-a zis k poate fi o probleme.voi ce credeti?mentionez k am de mult ticul
veyrona
Postat pe 26 Februarie 2010 11:50
De la: healthy009706, la data 2010-02-26 11:50:34am si eu o problema:sunt insarcinata in 6 luni si dat fiind k sunt stresata krd k am un tic:stau in fund si kand ascult muzik k sa ma pot relaxa ma misc in fata si in spate contractandu-mi muskii.poate afecta copilul?doctora a zis k nu insa altcineva mi-a zis k poate fi o probleme.voi ce credeti?mentionez k am de mult ticul




Buna!Nu stiu daca iti afecteaza sarcina.Voiam doar sa-ti zic ca si eu am avut cateva ticuri,de exemplu :clipeam des(tot din cauza stresului).Initial credeam ca nu ma pot lasa de acest tic,ma trezeam dimineata si ziceam :"azi nu mai clipesc",dar nu rezistam clipeam f mult pe tot parcursul zilei.Am observat ca chestia asta tinea doar de minte,ma gandeam la clipit si clipeam,am mai observat ca atunci cand aveam treaba ,sau eram concentrata(vedeam un film,citeam) nu clipeam,asa ca am hotarat sa uit de cuvantul clipit,sa-l scot din minte.Azi nu mai clipesc repede(clipesc ca un om normal),pt ca nu m-am mai gandit,mi-am facut mereu de lucru.Tu daca te legani ca sa te relaxezi cand asculti muzica,poti sa-ti schimbi obiceiul,aculta muzica si date pe corp cu o crema,gandeste-te la bebe,nu te gandi la leganat,lasa-ti mintea sa zboare intr-un loc,inchide ochii si viseaza,danseaza,fa-te frumoasa(nu stiu cat de bine m-am exprimat,dar sper sa ma intelegi ceea ce am vrut sa-ti transmit).Nastere usoara!
cami_goanga10
Postat pe 26 Februarie 2010 16:21
stai linistita. nu prezinta nici o problema. pt k bebele tau e safety in ”casuta” lui.
multa sanatate tie si bebelui!
healthy280991
Postat pe 26 Februarie 2010 23:16
iti multumesc mult pt sfat!m-am mai linistit isa e ceva ce ma pune pe ganduri;cateodata ma doare acolo unde sta el insa imi trece!eu fac repede miskrile pt k ascult muzik mai alerta!ce parere ai de asta?
veyrona
Postat pe 27 Februarie 2010 11:50
astept rasp vostru
veyrona
Postat pe 27 Februarie 2010 11:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hepatita b 12 De la: office_salinasusesi_ro 18 Iunie 2010 21:36
uff 2 De la: rashela 10 Aprilie 2011 06:41
Relatii sexale inainte de antibiotice 6 De la: kudika_955770 30 Mai 2014 12:55
fertilizare in vitro 214 De la: crinam_healthy 21 Iulie 2015 16:28
cabinete ginecologie ploiesti 1 De la: maria1989 9 Septembrie 2010 16:46