Setari Cookie-uri

Curatenia de Paste

Mi-aduc aminte cu mare placere clipele copilariei petrecute in casa bunicii mele.Mi-aduc aminte cu mare emotie momentele premergatoare Pastelui cind facea curatenie generala in casa.Incercam si eu sa dau o mana de ajutor.Mai exista astazi asemenea preocupare?Copiilor mei cind le pomenesc de curatenie ai apuca subit stresul.Cum procedati voi in astfel de situatie?
blanch
Postat pe 26 Februarie 2010 22:42
ii parchezi pe copii la mall si faci curat. curatenia trebuie sa se faca ori de cate ori e nevoie, nu doar de pasti.


eleain
Postat pe 16 Martie 2010 22:42
Asa zic si eu.Trebuie sa stii ca am intilnit femei care pareau indignate cind le-am spus ca trebuie sa spal geamurile.M-au intrebat de ce trebuie sa fac asta ca oricum va ploua intr-o zi si le va curata?
Ce faci insa cind dupa o curatenie generala vine "gloaba" de sot si intra incaltat pe parchetul proaspat lustruit si mai apoi "trintorul" de copil in urma lui care-si arunca hainele oriunde ai vine?
blanch
Postat pe 17 Martie 2010 20:42
De la: healthy010392, la data 2010-02-26 22:42:31Mi-aduc aminte cu mare placere clipele copilariei petrecute in casa bunicii mele.Mi-aduc aminte cu mare emotie momentele premergatoare Pastelui cind facea curatenie generala in casa.Incercam si eu sa dau o mana de ajutor.Mai exista astazi asemenea preocupare?Copiilor mei cind le pomenesc de curatenie ai apuca subit stresul.Cum procedati voi in astfel de situatie?
mda,ma intreb,oare este la fel de importanta sanatatea precum curatenia in casa,adica curatenia de toate porcariile pe care le-am ingerat?
ene_m_gabriel
Postat pe 17 Martie 2010 21:23
bine, dar doamnele respective de ce mai mananca, oricum dupa un timp iar li se face foame.
ce sa zic, eu nu am pretentii sa se descalte lumea, nu fac curatenie pentru totdeauna. le poti cumpara papuci pe care sa-i tii pe hol. iar trantorul...mama albina l-a crescut asa, oferindu-i totul sub trompa.



De la: healthy010392, la data 2010-03-17 20:42:02Asa zic si eu.Trebuie sa stii ca am intilnit femei care pareau indignate cind le-am spus ca trebuie sa spal geamurile.M-au intrebat de ce trebuie sa fac asta ca oricum va ploua intr-o zi si le va curata?
Ce faci insa cind dupa o curatenie generala vine "gloaba" de sot si intra incaltat pe parchetul proaspat lustruit si mai apoi "trintorul" de copil in urma lui care-si arunca hainele oriunde ai vine?







eleain
Postat pe 18 Martie 2010 07:48
Inainte de Paste intorci toata casa cu fundul in sus,si te apuci de curatenie.
Este jale cand faci singura curatenie fara sa fii ajutata.
Simti ca o iei razna.
healthy012871
Postat pe 23 Martie 2010 15:30
Nene Ene, nu te supara pe mine dar de ce ingerezi porcarii?
micabis
Postat pe 23 Martie 2010 18:07
De la: healthy012871, la data 2010-03-23 15:30:46Inainte de Paste intorci toata casa cu fundul in sus,si te apuci de curatenie.
Este jale cand faci singura curatenie fara sa fii ajutata.
Simti ca o iei razna.


Esti deja superobosita daca faci asta singura.Trebuiea sa te gandesti ca tu vei fii cea care se va ocupa si de gatit:cozonaci, sarmale, mielul, ouale si cate si mai cate.Sau poate ca sotul e bucatar si scapati.
blanch
Postat pe 24 Martie 2010 18:54
Deviza mea este :"curatenia se intretine nu se face"

Iar cu mincare pentru Sfintele Pasti...lasati-o fratilor mai usor ca tot o gura si un stomanc ai si in zilelel alea.
Va imbuibati fara limita si pe urma umpleti spitalele si forumul cu plingeri ca va doare.
Chiar nu se invata nimeni minte de la un an la altul?
micabis
Postat pe 25 Martie 2010 04:21
curatenia generala nu se face doar cand vin sarbatorile mari!
fata_healthy
Postat pe 4 Aprilie 2010 22:19
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 13 Aprilie 2010 09:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dieta 28 De la: healthy014526 30 Martie 2010 20:18
hello fetelor 2 De la: milies 4 Mai 2009 00:46
Vitamine si minerale bune pentru corp.....care sunt cele mai bune? 9 De la: alinacrivoi 13 Octombrie 2014 18:04
VAGINOPLASTIA 3 De la: hatice 1 Ianuarie 2010 02:07
dorm prea mult 34 De la: PRALEA_ 24 August 2011 08:28