Setari Cookie-uri

Dieta cu Super Slim

Eu am incercat cu de toate. Daca ma tin de dieta intradevar slabesc si este foarte ok. Insa cum calc stramb cum pun pe mine dublu, si asta nu ma incanta deloc. Acum incerc cu Super Slim, am luat dimineata prima pastila. Voi reveni cu impresii despre aceasta "pastila minune". Deocamdata beau apa intruna.
Va atasez reteta acestui produs, cititi foarte bine inainte sa cumparati.

SUPER SLIM este un produs ce are la baza o reteta provenita din medicina traditionala chinezeasca. Capsulele sunt compuse din ingrediente 100% naturale, care datorita celor mai noi tehnologii de extractie si prelucrare asigura o imbinare perfecta intre cunostintele traditionale si cercetarea moderna.

Studiile arata ca 75% din problemele de sanatate au legatura directa cu surplusul de greutate. 5 din 10 romani sufera de probleme de nutritie si surplus de greutate. Fiecare kilogram peste greutatea normala creste riscul de aparitie si agravare a unor probleme de sanatate.

COMPOZITIE
1. Extract din nuca Koncing ( Juglans regia ) – 18%. Este cunoscut in China, America si Europa ca Bomba Incediara de Grasime - actioneaza diminuand straturile adipoase de pe talie, abdomen, solduri, fese, picioare, antebrate, fata, etc, astfel rezultand un efect rapid de slabire.

2. Fruct de Garcinia Morella (HCA) - 13%. Principala calitate este aceea de a transforma grasimea in energie. Metabolismul organismului revine la nivelul normal iar grasimile se acumuleaza cu greu sau aproape deloc deoarece celulele ajung la forma lor normala, fara grasimi, ele fiind arse.

3. Extractul de Mar verde ( extract de acid malic) – 16%. Activeaza celulele moi ale muschilor stomacali permitindu-le restabilirea elasticitatii si revenirea la capacitatea normala a stomacului in timp ce se micsoreaza considerabil apetitul. Acesta este unul din secretele SUPER SLIM. Dupa incetarea dietei, nu o sa mai apara aceeasi senzatie de foame datorata maririi stomacului.

4. Extractul de Kiwi (Actinidia chinensis) 13%.Dizolva repede proteinele din carne si stopeaza absorbtia de grasimi la nivelul stomacului.

5. Extract de radacina de tapinambur ( Helianthus tuberosus ) - 16%. Sunt un leac modest si prea putin folosit, care vindeca insa un numar foarte mare de boli. Favorizeaza imbunatatirea metabolismului lipidic,stabilizeaza nivelul zaharului din sange.

6. Extract de Dioscorea esculenta – 12%. Aceste plante, impreuna cu restul ingredientelor, inhiba apetitul, formeaza sentimentul de satietate, reduc grasimile din sange, astfel organismul pierzand din greutate, se evita durerile de burta si alte efecte secundare intalnite la produsele clasice de slabit.


ADMINISTRARE

* doar pentru persoane intre 16-65 ani
* 1 capsula pe zi dimineata, inainte de micul dejun
* 1 capsula la 2 sau 3 zile inainte de micul dejun in timpul etapei a doua, de adaptare a organismului, aproximativ 2 luni ( pentru mentinerea organismului in a recunoaste SUPER SLIM in perioada de minirepaus )

Nu luati NICIODATA mai mult de 1 capsula pe zi !!!

RECOMANDARI

* consumul cat mai mare de apa, fructe si legume - ajuta si accelereaza procesul de slabire prin eliminarea mai rapida a toxinelor si arderea mai rapida a grasimilor.
* un program stabil de masa, pentru a evita solicitarea stomacului. Ideal ar fi 3-4 mese pe zi, dar mai reduse cantitativ. extractul de mar verde, continut de SUPER SLIM reda elasticitatea celulelor stomacale.
* pe timpul administrarii SUPER SLIM evitati cat mai mult posibil consumul de cafea si alcool.

PRECAUTII

* este contraindicat copiiilor sub 16 ani, femeilor insarcinate sau care alapteaza, persoanelor cardiace sau predispuse la boli de inima, persoanelor hipertensive sau cu tensiune oscilatorie, persoanelor ce au boli de rinichi , ficat sau diabet.
* pentru femei : SUPER SLIM nu are reactii adverse la pastilele anticonceptionale !!! Trebuie insa evitata luarea simultan a celor doua pastille !!!

GARANTIE : 24 luni de la data inscriptionata pe ambalaj
PRODUS ACREDITAT : Nr. 0778/1998
PRODUCATOR : YANGSHENG YOUFANG CHINA
CONDITII DE PASTRARE : SUPER SLIM trebuie tinute în locuri racoroase si uscate.


SURSA PROSPECT: Super Slim
http://magazin.remediu.ro/produs/2664-SUPER_SLIM_ORIGINAL.html
monikvasilescu
Postat pe 7 Mai 2009 17:43
Am incercat si eu mult elogiatul si miraculosul produs Superslim care mi-a fost recomandat de o cunostinta care a slabit 8 kg intr-o luna.Spre stupoarea mea si mai ales dezamagirea mea ,n-am reusit sa dau jos decat un kilogram in mai mult de o luna de zile,desi fetele din jurul meu se laudau care mai de care cu recordul la cat mai multe kg date jos.Mentionez ca eu n-am fost niciodata o persoana grasa(niciodata nu am avut mai mult de 54 de kg).M-am ingrasat in urma unui tratament cu antidepresive 25 de kg.Asa am ajuns dintr-un tar la 76 kg.Dupa o luna si ceva de tratament cu Superslim am slabit doar 1 kg,desi produsul mi-a taiat de tot pofta de mancare.Iau 2 mese pe zi,una dimineata,una seara la 21 in conditiile in care am o intensa activitate pana la ora 1 dimineata.(deci nu ma culc apoi incat organismul sa-si incetineasca digestia).Va rog mult lamuriti-ma si pe mine de ce nu slabesc desi produsul mi-a taiat pofta de mancare.Mentionez ca produsul n-a avut nici un efect secundar asupra mea asa cum am auzit la alte cunostinte(adica insomnii,scaun des,ameteli,disparitia acneei).Ce ma sfatuiti sa fac cu acest medicament si ce alt medicament ar fi eficient pt mine?Va multumesc mult!
sylvynet
Postat pe 8 Mai 2009 08:48
parerea mea e ca aceste pastile superslim nu sunt eficace in asa zisele cure de slabit.
Am incercat si eu, am inghitit 4 zile consecutive cate o pastila.
in prospect scrie ca in timpul curei cu superslim trebuie consumate multe fructe si legume proaspete, ca trebuie consumata multa apa si e indicat sa se faca si miscare.
Deci pentru ce mai e necesara indoparea cu aceste medicamente chinezesti care nu se comercializeaza in farmacie?
Oricum pana nu am simtit efectul lor pe pielea mea nici eu nu am ascultat de sfaturile altora.
am avut dureri groaznice de cap, ameteala, palpitatii si o sete de am baut 5 litri de apa intr-o zi.E adevarat ca din cauza lor am mancat numai mere si salata si am baut multttaaaaaa apa. Iar de slabit nu am slabit....Poate altii or fi mai rezistenti decat mine.....
a cincea zi nu am mai luat pastila pentru ca ma simteam din ce in ce mai rau, adica dureri si mai mari in ceafa, palpitatii etc...
Si am ajuns la concluzia ca sa slabesc trebuie sa mananc poderat, fara dulciuri si sucuri, prajeli, fainoase,

Mai bine mai grasuta si sa nu ma doara capu si sa am palpitatii.Si cine stie ce se mai poate intampla...

Sanatate multa tuturor!
cencu_ioanaviviana
Postat pe 11 Mai 2009 09:55
mama mea are 47 ani. s-a lasat convinsa sa cumpere superslim.
se simte bine, are energie, se invarte ca un titirez toata ziua.
imi pare rau ca nu o pot supraveghea (sunt la 600 km departare), imi povesteste telefonic despre starile ei.
am avertizat-o ca, la cel mai mic semn de disconfort, sa renunte la ele!
ramona_eliza
Postat pe 11 Mai 2009 11:24
De la: ciquita, la data 2009-05-11 11:24:49mama mea are 47 ani. s-a lasat convinsa sa cumpere superslim.
se simte bine, are energie, se invarte ca un titirez toata ziua.
imi pare rau ca nu o pot supraveghea (sunt la 600 km departare), imi povesteste telefonic despre starile ei.
am avertizat-o ca, la cel mai mic semn de disconfort, sa renunte la ele!




ENERGIE AVEAM SI EU....... DAR SIMTEAM CA CEVA NU E IN REGULA

ATENTIE!!!!!
cencu_ioanaviviana
Postat pe 12 Mai 2009 14:18
@cencu_ioanaviviana:

ai folosit si tu? pastila de slabit sau super slim?
ai reusit sa slabesti?

desi ma despart cateva kg de greutatea ideala, mi-a trecut prin minte sa iau si eu. dar mi-e teama de efectele secundare...
ramona_eliza
Postat pe 13 Mai 2009 13:02
De la: healthy002115, la data 2009-05-08 08:48:24Am incercat si eu mult elogiatul si miraculosul produs Superslim care mi-a fost recomandat de o cunostinta care a slabit 8 kg intr-o luna.Spre stupoarea mea si mai ales dezamagirea mea ,n-am reusit sa dau jos decat un kilogram in mai mult de o luna de zile,desi fetele din jurul meu se laudau care mai de care cu recordul la cat mai multe kg date jos.Mentionez ca eu n-am fost niciodata o persoana grasa(niciodata nu am avut mai mult de 54 de kg).M-am ingrasat in urma unui tratament cu antidepresive 25 de kg.Asa am ajuns dintr-un tar la 76 kg.Dupa o luna si ceva de tratament cu Superslim am slabit doar 1 kg,desi produsul mi-a taiat de tot pofta de mancare.Iau 2 mese pe zi,una dimineata,una seara la 21 in conditiile in care am o intensa activitate pana la ora 1 dimineata.(deci nu ma culc apoi incat organismul sa-si incetineasca digestia).Va rog mult lamuriti-ma si pe mine de ce nu slabesc desi produsul mi-a taiat pofta de mancare.Mentionez ca produsul n-a avut nici un efect secundar asupra mea asa cum am auzit la alte cunostinte(adica insomnii,scaun des,ameteli,disparitia acneei).Ce ma sfatuiti sa fac cu acest medicament si ce alt medicament ar fi eficient pt mine?Va multumesc mult!
nu slabesti din cauza ca modul de alimentatie este deficitar.In conditiile in care mananci doar de 2 ori pe zi,cu siguranta nu ai sa slabesti,ba mai mult,poti avea surpriza neplacuta sa te ingrasi,deoarece organismul tau se apara si din ceea ce mananci tu,poate mai bine de 50% se depune in rezerve ale organismului.Daca ai manca 3 mese principale si 2 gustari intre aceste mese,la diferente de 3 ore si la ore fixe ai constata ca slabesti.Mai departe de asta,daca ai elimina din alimentatie zaharurile si carbohidratii(zahar,zaharoza,fructoza,paine,cartofi,paste fainoase,mamaliga,orez) ai avea placuta surpriza sa constati ca intr-o luna ai sa slabesti cel putin 5-6 kg,daca nu si mai mult.Cea mai buna metoda de a slabi este sa mergi la un nutritionist sa-ti priscrie un program de alimentatie....marile vedete cum crezi ca au slabit dupa nastere spre exemplu?? vezi cazul Nicoleta Luciu ,care a slabit enorm dupa nastere cu ajutorul nutritionistului si nu cu ajutorul pastilelor.
4Life
Postat pe 13 Mai 2009 13:14
Depinde foarte mult de organismul fiecarei femei. Eu am slabit 8 kg intr-o luna. In primele 2 sapt mi-a taiat complet pofta d mancare. Mi se usca gura tot timpul asa ca beam foarte multa apa, cam 3 litri p zi. Tin sa spun ca eu ador dulciurile, sunt foarte pofticioasa, dar in primele 2 sapt nu am avut pofta de nimic dulce. Ce-i drept, ma luase ameteala dupa cateva zile, dar asta numai pt ca nu mancam. Ciuguleam ceva pe la ora 4.. am obs ca daca iei pastila la 7 dim, efectul tine pana la 4 dupa-amiaza. In rest, numai apa (plata, normal... fara lamaie )
In schimb, o colega incepuse sa le ia dar dupa 2 zile acuza dureri d cap, greturi, voma. M-a asigurat ca nu era gravida... prin urmare, pastilele erau d vina. Mai am un coleg care ia superslim.. ii merge bine.. aceleasi simptome ca ale mele... aveti grija insa: mi-a spus ca daca bea prea multa apa ii creste tensiunea! deci, saracu sta cu buzele si gatul uscate pentru ca ajunge repede la limita de lichide admise pentru organismul lui.
Ca o paranteza, va spun ca la mine in grupa e o moda sa iei superslim sau sa tii cura. Nu stiu c le-a venit tuturor. Vorba unei colege: "E demodat sa mananci!"
Recomand superslim, dar cititi cu mare atentie prospectul! Ah, si cafeaua reduce efectul pastilei. Mie mi se face foame orikum dupa cafeaua d dim. Luand pastila, senzatia e undeva la mijloc. Puteti incerca sa o luati la o ora dupa c v-ati baut cafeaua. Am incercat metoda, functioneaza. Mult succes!
Giulia_Habiba
Postat pe 19 Mai 2009 08:20
Te pot ajuta cu Hoodia Gordonii, un extract de catus, deci 100% natural. Slabesti eficient si treptat. Slabitul tine si de varsta si de dezechilibre hormonale, de aceea sunt persoane care slabesc mai greu altele mai usor. Oricum nu trebuie sa dai jos mai mult de o jumatate de kg pe saptamana. Trebuie sa tii cat de cat o dieta, ceva miscare (mers pe jos de exemplu, 4-5 statii de masina). Si mai ales trebuie sa insisti. eu am avut rezultate cu Hoodia exact cand incepusem sa ma descurajez, adica dupa trei luni.... Daca te intereseaza contacteaza-ma pe loapersonal@yahoo.com. O zi buna
L.
kudika028076
Postat pe 25 Mai 2009 11:56
Exista vreo persoana care vinde bazaconia asta de pastila sa ne ofere niste raspunsuri de calitate?
enemgabriel
Postat pe 25 Mai 2009 12:09
4 enemgabriel: Nu stiu exact ce inseamna pentru tine "raspunsuri de calitate". O sa incerc sa nu ma gandesc ca pui la indoiala experientele noastre, alea celor care am postat mesaje pe acest forum.

Intra pe www.superslim.com.ro sper ca vei fi satisfacut de calitatea informatiilor.

Si apropo, ar trebui sa tii cont de povestile celor care au incercat aceasta "bazaconie". Sunt mai adevarate decat informatiile date de cineva care incearca doar sa-si vanda produsul. Parerea mea...
Giulia_Habiba
Postat pe 25 Mai 2009 15:31
De la: healthy002421, la data 2009-05-25 15:31:084 enemgabriel: Nu stiu exact ce inseamna pentru tine "raspunsuri de calitate". O sa incerc sa nu ma gandesc ca pui la indoiala experientele noastre, alea celor care am postat mesaje pe acest forum.

Intra pe www.superslim.com.ro sper ca vei fi satisfacut de calitatea informatiilor.

Si apropo, ar trebui sa tii cont de povestile celor care au incercat aceasta "bazaconie". Sunt mai adevarate decat informatiile date de cineva care incearca doar sa-si vanda produsul. Parerea mea...

Si ti-se pare ca este pastila minune?Mie nu,atat timp cat are unele dintre cele mai daunatoare efecte(o persoana obeza sau supraponderala are cu siguranta probleme de sanatate precum cele din prospect)nu o pot considera o solutie ci o problema sau accentuarea problemelor de sanatate daca nu chiar decesul.Asteptam raspunsuri de calitate de la cei care-l recomanda,dar nestiind absolut nimic de nutritie aceste persoane il recomanda in necunostinta,ceea ce este imoral.
enemgabriel
Postat pe 25 Mai 2009 16:12
RECOMANDARI:
- consumul cat mai mare de apa, fructe si legume; sport sau plimbari in aer liber
- un program stabil de masa: 3-4 mese regulate/zi, mai reduse cantitativ
- evitati consumul de alcool, cafea sau bauturi energizante
PRECAUTII:
- doar pentru persoane intre 18-65 ani
- este contraindicat: femeilor insarcinate sau care alapteaza, persoanelor cardiace sau predispuse la boli de inima, persoanelor hipertensive sau cu tensiune oscilatorie, hipertiroidie, afectiuni renale, diabet insipid, afectiuni hepatice sau diabet zaharat.
- SUPER SLIM nu are reactii adverse la pastilele anticonceptionale; se recomanda administrarea lor la ore diferite
enemgabriel
Postat pe 25 Mai 2009 16:12
De la: enemgabriel, la data 2009-05-25 16:12:52RECOMANDARI:
- consumul cat mai mare de apa, fructe si legume; sport sau plimbari in aer liber
- un program stabil de masa: 3-4 mese regulate/zi, mai reduse cantitativ
- evitati consumul de alcool, cafea sau bauturi energizante
PRECAUTII:
- doar pentru persoane intre 18-65 ani
- este contraindicat: femeilor insarcinate sau care alapteaza, persoanelor cardiace sau predispuse la boli de inima, persoanelor hipertensive sau cu tensiune oscilatorie, hipertiroidie, afectiuni renale, diabet insipid, afectiuni hepatice sau diabet zaharat.
- SUPER SLIM nu are reactii adverse la pastilele anticonceptionale; se recomanda administrarea lor la ore diferite
hahahahahaha...asta este foarte tare...recomanda 3-4 mase regulate /zi putin cantitative...pai daca ai ceva kg in plus,mananca 4 mese /zi putin cantitative si cu program stabil si garantat slabesti....NU ITI TREBUIA SUPER SLIM sau orice altceva supliment minune pt slabit....oricum slabesti !!!! tari astia cu recomandarile lor....
4Life
Postat pe 25 Mai 2009 18:39
Scuze ca intervin ....dar problema este ca nu merge pentru toata lumea .La mine a mers si merge in continuare: de 3 luni le folosesc , respect ceea ce mi s-a spus...apa cat mai multa cand simt nevoia sau fructe(in cazul meu mere), mancat dimineata un dumicat inainte de pastila, administrarea ei ininte de ora 9 dim,fara alcool,fara bere, fara fortarea organismului sa manance, dar daca organismul cere un dulce nu-l opri...trebuie la un moment dat si acest lucru - de exemplu mie cam la 3,4 zile imi cere organismul o ciocolata(2-3-4 cubulete ca mai mult nu pot manca), inghetata mananc dar nu de ciocolata- doar din fructe....si slabesc din prima saptamana...am avut pantaloni marimea XXXL - acum am marimea 34 .Am avut 87 kg ramase din timpul sarcinii(2001 am nascut) si acum am 64 kg.
Nu fac reclama! Nici eu nu credeam, dar efectele sunt vizibile din prima saptamana.Nimeni nu stie din familia mea ca folosesc pastilele- tocmai pentru a ma convinge daca au efect sau nu.(nu am vrut sa fie influentati de ideea de a nu ma dezamagi ca poate nu are efect si ei sa spuna ca da este efectul scontat)
Bafta si sper sa aiba acelasi efect la toti.
kudika012886
Postat pe 26 Mai 2009 06:41
Am avut multe dubi inainte de a cumpara Super Slim. O cunostinta mi-a povestit ca a luat si a fost foarte multumita, tot ea mi-a adus si prima cutie. Eu sunt multumita, dupa o luna am dat jos 5 kg. Mi-au aprut ameteli in momentul in care nu am consumat suficienta apa. Atata timp cit consum apa (cam 3 litri in 24 ore) nu am probleme.
nk_healthy
Postat pe 26 Mai 2009 10:46
eu nu am incredere in aceste asa zise produse minune de slabit,cred ca schimbarea modului de a gandi alimentatia si o deieta echilibrata sunt mai sanatoase.
andradit
Postat pe 26 Mai 2009 13:52
buna draguta... bv tie ca ai slabit ... spune-mi si mie te rog de unde ai cumparat pastilele k nu am chef sa-mi iau vreo teapa:*:*:*pupici si ms... astept rasp

Postat pe 27 Mai 2009 23:38
aaaaaa... msj era pt ING_STEFAN 2001.. VA POOP

Postat pe 27 Mai 2009 23:40
buna. si eu am folosit pastila dupa ce am vazut pe nepoata mea ca a slabit si am dat in 5 sapt 18 kg. de o luna jumate nu am mai luat si vreaus a zic ca nu am mai pus nimic la loc, am la fel kg ca atunci cind le-am intrerupt.tin sa mentionez ca mi-a fost putin rau de la ele, ameteli cu senzatie de cazut, dar totodata va spun ca am hipertensiune si un mic diabet......dar cind vedeam ca slabeam, parca uitam de ele.... acum am inceput iar sa iau, vreau sa ajung la 55 kg, atit cit aveam inainte de nastere,si de cind am inceput nu mai am nimic, decit senzatie de sete..Au luat si mama si fratele si sora mea si ttoi sunt multumiti de ele. Singura persoana care nu a reusit sa le ea este cumnata mea, care a luat o sapt si le-a intrerupt fiindu-i foarte rau. deci depinde in amre masura si de organismul persoanei respective.sunt persoane care slabesc mai repede si altele mai incet. vreau sa va spun ca intr-adevar nu mancam cu zilele, dar cind mancam, nu tineam cont nici de ora, si in general mancam noaptea si mancam numai prostii, forneti, prajituri,toate prostiile si cu toate astea am slabit..Schimbarea este asa de vizibila si mare incat multe persoane m-au itnrebat daca am probleme cu sanatatea, ca am slabit enorm de mult.asa ca recomand. am inteles ca sunt foarte multe si facaturi... si ca trebuie sa fii foarte atent de unde le ei...asa ca mare atentie.
valle3114
Postat pe 29 Mai 2009 08:14
si eu am luat si am slabit 10 kg in 2 luni dar a trebui sa intrerup pastilele deoarece a trebuit sa iau antibiotice nu am mai tinut apoi cura de intretinere nu nimik si am mai dat jos 2 kg sau 3 chiar si acum incerc sa le iau din nou dar nu mai am cu sa slabesc tot asa mult deoarece eu m am ingrasat in toamna cu 10 kg de la anticonceptiuonale si acele 10 kg le am dat cel mai repede jos ....
singura chestie la ele a fost ca ma cam durea un pik capul dar pt k eu nu consum fructe:)) asta mi a zis si doctorul...:)))
oana_stelutza
Postat pe 4 Iunie 2009 09:52
eu am urmat o cura cu super-slim anul tercut am reusit sa dau jos de la 105kg pina la 86 kg in decurs de 6luni in februarie am intrerupt brusc si pina in przent am pus 2kg la 1iunie am reluat tratamantul si am reusit intro saptamina sa dau jos 1kg depinde de fieare si totusi sa tinem cont si dece mincam binenteles si cind mincam ,folosesc foarte mult merele cu pielea verde lichide faragaz si mult lapte cu orez firt pe abaie de aburi ajuta mult la slabit o intrebare ati vazut vreun chinezsau corean obez nu fiindca baza este produsele din orez
kudika075645
Postat pe 7 Iunie 2009 13:14
Am inceptu sa iau si eu de vreo 2 saptamani..nu am recatii aderse doar setea...am slabit vreo 2 kg...cam putin ..dar tinand cont ca beau foarte multa cafea si fumez..ceea ce este interzis...sunt multumita...
Dea03
Postat pe 11 Iunie 2009 07:53
De la: monikvasilescu, la data 2009-05-07 17:43:26Eu am incercat cu de toate. Daca ma tin de dieta intradevar slabesc si este foarte ok. Insa cum calc stramb cum pun pe mine dublu, si asta nu ma incanta deloc. Acum incerc cu Super Slim, am luat dimineata prima pastila. Voi reveni cu impresii despre aceasta "pastila minune". Deocamdata beau apa intruna.
Va atasez reteta acestui produs, cititi foarte bine inainte sa cumparati.

SUPER SLIM este un produs ce are la baza o reteta provenita din medicina traditionala chinezeasca. Capsulele sunt compuse din ingrediente 100% naturale, care datorita celor mai noi tehnologii de extractie si prelucrare asigura o imbinare perfecta intre cunostintele traditionale si cercetarea moderna.

Studiile arata ca 75% din problemele de sanatate au legatura directa cu surplusul de greutate. 5 din 10 romani sufera de probleme de nutritie si surplus de greutate. Fiecare kilogram peste greutatea normala creste riscul de aparitie si agravare a unor probleme de sanatate.

COMPOZITIE
1. Extract din nuca Koncing ( Juglans regia ) – 18%. Este cunoscut in China, America si Europa ca Bomba Incediara de Grasime - actioneaza diminuand straturile adipoase de pe talie, abdomen, solduri, fese, picioare, antebrate, fata, etc, astfel rezultand un efect rapid de slabire.

2. Fruct de Garcinia Morella (HCA) - 13%. Principala calitate este aceea de a transforma grasimea in energie. Metabolismul organismului revine la nivelul normal iar grasimile se acumuleaza cu greu sau aproape deloc deoarece celulele ajung la forma lor normala, fara grasimi, ele fiind arse.

3. Extractul de Mar verde ( extract de acid malic) – 16%. Activeaza celulele moi ale muschilor stomacali permitindu-le restabilirea elasticitatii si revenirea la capacitatea normala a stomacului in timp ce se micsoreaza considerabil apetitul. Acesta este unul din secretele SUPER SLIM. Dupa incetarea dietei, nu o sa mai apara aceeasi senzatie de foame datorata maririi stomacului.

4. Extractul de Kiwi (Actinidia chinensis) 13%.Dizolva repede proteinele din carne si stopeaza absorbtia de grasimi la nivelul stomacului.

5. Extract de radacina de tapinambur ( Helianthus tuberosus ) - 16%. Sunt un leac modest si prea putin folosit, care vindeca insa un numar foarte mare de boli. Favorizeaza imbunatatirea metabolismului lipidic,stabilizeaza nivelul zaharului din sange.

6. Extract de Dioscorea esculenta – 12%. Aceste plante, impreuna cu restul ingredientelor, inhiba apetitul, formeaza sentimentul de satietate, reduc grasimile din sange, astfel organismul pierzand din greutate, se evita durerile de burta si alte efecte secundare intalnite la produsele clasice de slabit.


ADMINISTRARE

* doar pentru persoane intre 16-65 ani
* 1 capsula pe zi dimineata, inainte de micul dejun
* 1 capsula la 2 sau 3 zile inainte de micul dejun in timpul etapei a doua, de adaptare a organismului, aproximativ 2 luni ( pentru mentinerea organismului in a recunoaste SUPER SLIM in perioada de minirepaus )

Nu luati NICIODATA mai mult de 1 capsula pe zi !!!

RECOMANDARI

* consumul cat mai mare de apa, fructe si legume - ajuta si accelereaza procesul de slabire prin eliminarea mai rapida a toxinelor si arderea mai rapida a grasimilor.
* un program stabil de masa, pentru a evita solicitarea stomacului. Ideal ar fi 3-4 mese pe zi, dar mai reduse cantitativ. extractul de mar verde, continut de SUPER SLIM reda elasticitatea celulelor stomacale.
* pe timpul administrarii SUPER SLIM evitati cat mai mult posibil consumul de cafea si alcool.

PRECAUTII

* este contraindicat copiiilor sub 16 ani, femeilor insarcinate sau care alapteaza, persoanelor cardiace sau predispuse la boli de inima, persoanelor hipertensive sau cu tensiune oscilatorie, persoanelor ce au boli de rinichi , ficat sau diabet.
* pentru femei : SUPER SLIM nu are reactii adverse la pastilele anticonceptionale !!! Trebuie insa evitata luarea simultan a celor doua pastille !!!

GARANTIE : 24 luni de la data inscriptionata pe ambalaj
PRODUS ACREDITAT : Nr. 0778/1998
PRODUCATOR : YANGSHENG YOUFANG CHINA
CONDITII DE PASTRARE : SUPER SLIM trebuie tinute în locuri racoroase si uscate.


SURSA PROSPECT: Super Slim
http://magazin.remediu.ro/produs/2664-SUPER_SLIM_ORIGINAL.html

Daca v-ati interesa mai atent, ati vedea ca acest Superslim contine amfetamina, care este un drog. In Europa si Statele Unite a fost interzis. Au fost cazuri cand au intrat in coma, sau chiar deces. La anumite persoane pot aparea efectele negative mai tarziu, chiar si dupa 20 ani. Nu merita riscul. Nu credeti ca ar fi mai normal sa cereti sfatul unui endocrinolog pentru a va face o dieta personalizata? Daca tineti la sanatatea voastra, apelati la un medic. Ma intreb oare cine si cat castiga din Ministerul Sanatatii autorizand importul si comercializarea???
hairpin
Postat pe 11 Iunie 2009 14:54
Pt.Monica Vasilescu-Pai tocmai ca cei din Ministerul Sanatatii nu au nici un interes cu acest produs naturist,si asta ii deranjeaza f tare.Am auzit odata la tv ca ei vor sa-l scoata de pe piata din Romania.De unde au ei de castigat sunt vaccinurile,care sunt f.periculoase pt organism,vacile nebune,gripa aviara si gripa porcina,care sunt niste aberatii.Scopul e ca noi,Romania,sa nu mai avem vacile,porcii si gainile noastre,ci sa fim o piata de desfacere pentru produsele lor umflate cu hormoni.Iar ministerul sanatatii sa furnizeze asa zisele vaccinuri fabricate de Occident impotriva acestor boli animale pe care le pot lua oamenii.
sylvynet
Postat pe 11 Iunie 2009 19:35
De la: andradit, la data 2009-05-26 13:52:45eu nu am incredere in aceste asa zise produse minune de slabit,cred ca schimbarea modului de a gandi alimentatia si o deieta echilibrata sunt mai sanatoase.


sunt intru totul de acord.lasati pastilele minune si profitati de faptul ca e vara iar legumele si fructele se gasesc din plin. eu am tot citit pe aceasta tema pana m-am hotarat sa incep de undeva.am incercat in primul rand sa nu mai mananc dupa 6-7 seara. a fost greau pentru ca stau pana la 1-2 noaptea asa ca am inceput sa ma amagesc cu un ceai, cu o feliuta mica mica de ceva...nimicuri.dulciurile le-am scos ca regula din alimentatie (cand vreau un moft iau un pic de ciocolata neagra...nu ma omoram inainte dupa ea). am trecut treptat de la cola la sucuri "naturale" (la cutie).acum nu mai beau de cat apa plata cu lamaie si cu miere, facuta in casa (cat vrei de dulce, cat vrei de acru).la o cafea nu am renuntat dar nevoia de surplus am inlocuit-o cu ceaiuri de orice fel (eu beau sunatoare, galbenele, digestie usoara, energinzant, silueta perfecta - ce mi-a trecut prin cap sa cumpar de la farmacie). am inceput dieta cu branza si rosii, piept de pui la gratar, peste cu legume la gratar, supe fara vegeta, iaurturi, cereale etc.iar ca sa nu fiu tentata sa renunt m-am hotarat ca o data pe saptamana, de regula in weekend ca avem liber...sa-mi permit masa de pranza mai "gustoasa" , adica sa includa carne de porc sau vita, in diverse retete. prajeli nu accept.

e o medoda de slabire lenta, dar dupa ce am citit atatea variante cu slabit si ingrasat dublu, cu pastile minune de slabesti intr-o noapte cat altii intr-un an....nu, nu, nu! nu stiu cat am energie fizica si psihica sa incerc cure de slabire iar si iar. dar am zis ca stilul asta nu-mi poate face rau si nici de dereglari nu am parte.plus ca am fost daruita si cu vergeturi si nu pot risca o slabire brusca.rezultatul: am slabit aproape 5 kg in 2 luni dar ma simt foarte bine si continui.de fapt, la un moment dat uiti ca e dieta si devine un stil de viata. la inceput organismul a stagnat din ingrasare, o perioada destul de mare apoi am inceput sa dau jos incet, incet.

va puteti face propria dieta.trebuie doar sa cititi un pic sa vedeti ce anume ingrasa si ce nu. alegeti alimentele care va plac si jonglati cu ele. in perioada asta se gasesc retete pe buzunarul si gustul tuturor.caut ceva retete inainte sa gatesc, vad daca ingrasa si ce anume, daca mi s-ar parea gustoasa sau nu si ma pregatesc ca pentru un adevart festin.aseara de exemplu am aranjat frumos pe farfurie rulouri de dovlecei umpluti cu branza (jumate vaca, jumate dietetica, plus un pic de usturoi; la reteta scria ca se freaca branza cu unt - l-am scos cu totul) am uns feliile de dovlecel tinute deja 2-3 min pe gratar cu ulei de masline, le-am umplut cu branza, le-am rulat, prinse cu scobitoare, un pic de marar presarat si...deliciu. normal apoi am stat la ceva - limonada mea cu miere si a fost o cina delicioasa. se poate deci totul...cu vointa si un pic de imaginatie. mult succes tuturor si sper ca nu v-am plicitisit cu povestea mea.
andreea_8_11
Postat pe 18 Iunie 2009 11:02
Dovlecelul pe gratar cu ulei de masline si lamaie este delicioc.

Cu timpul te obisnuiesti sa manaci mai multe fructe si legume ,totul e sa gandesti in perspectiva si sa nu te gandesti ca faci un sacrificiu o perioada de timp si gata .
Daca poti sa te convivingi ca multe alimente sunt foarte bune la gust dar total nesanatoase si sa iti creezi un alt stil de viata in final reusesti.

Eu ma simt si mult mai bine ,olina de energie cu atat mai mult cu cat m-am lasat si de fumat in perioada asta si am reusit sa nu ma ingras.Nu trebuie sa slabesc mult dara am un target pe care mi l-am propus realizabil in timp si nu in 2-3 saptamani si apoi vrea sa ma mentin si sa nu ma mai ingras.
andradit
Postat pe 19 Iunie 2009 17:41
eu iau super slim de 2 luni si am slabit 10 kg,mi-a fost recomandat de nepoata mea care este farmacista...deci se vinde in farmacie sau cumparati-l numai din farmacie.cand am inceput sa-l iau ...in prima saptamana mi-a fost ff rau,probabil pana am inceput sa elimin din toxinele acumulate in ani de zile.primul lucru pe care il simti este lipsa poftei de mancare..pur si simplu nu iti este foame,asta nu inseamna ca nu trebuie sa mananci ba din contra trebuie sa ai 3 mese principale chiar daca mananci ff putin.concomitent cu aceste pastile mai beau si ceaiul antiadipos in fiecare zi o cana.nu mananci nimik prajit,bei multa apa,eu pur si simplu sunt tot timpul cu sticla de apa in mana oriunde ma duc,altfel simti ca te usuci...luand aceste pastile iti este foarte usor sa ti cura pt ca nu iti mai este pofta de nimik,eu mancam ff multe dulciuri,amandine,acum pur si simplu ma pot uita la o amandina si nu mie pofta sa o mananc....am 39 de ani si nu am putut sa tin cura de slabire niciodata pt. ca tot timpul imi era foame,mancam si noaptea...deaceea spun ca aceste pastile,sunt ca o mana cereasca.sa nu crede-ti ca este usor...nu.. eu mi-am pus toata familia in cap si sotul meu si fiul meu ma cearta ca le iau si ca ce nevoie am eu sa slabesc..dar cand nu te mai simti bine in pielea ta trebuie sa incerci.eu ma rugam de nepoata mea care este farmacista de ff multi ani sa-mi dea ceva sa iau sa pot sa slabesc dar nu mi-a recomandat nimik pt ca erau medicamente si mi-a spus ca fac mult rau,acum este pt prima oara cand mi-a recomandat aceste superslim,spunandu-mi ca sunt naturale si nu au ce rau sa-mi faca..asta bineinteles daca organismul tau le suporta.dupa ce termini cura de 3 luni e bine sa le iei in continuare dar numai o pastila la cateva zile doar pt intretinere.succes.
anyka37
Postat pe 6 August 2009 10:05
Buna fetelor! Eu am slabit in 2 luni 15 kg de la 85 la 70 kg,varul meu 13 kg tot in 2 luni ,matusa mea 6 kg intr-o luna cu capsula de slabit pe care o gasiti la farmaciile naturiste 1 milion cutia.Dupa 2 luni am intrerupt 1 luna si nu am pus nici un gram in plus.Acum am reluat pt inca o luna sa mai slabesc 5 kg.Va tin la curent!Succes la slabit!
healthy001807
Postat pe 6 August 2009 10:09
De la: anyka37, la data 2009-08-06 10:05:08eu iau super slim de 2 luni si am slabit 10 kg,mi-a fost recomandat de nepoata mea care este farmacista...deci se vinde in farmacie sau cumparati-l numai din farmacie.cand am inceput sa-l iau ...in prima saptamana mi-a fost ff rau,probabil pana am inceput sa elimin din toxinele acumulate in ani de zile.primul lucru pe care il simti este lipsa poftei de mancare..pur si simplu nu iti este foame,asta nu inseamna ca nu trebuie sa mananci ba din contra trebuie sa ai 3 mese principale chiar daca mananci ff putin.concomitent cu aceste pastile mai beau si ceaiul antiadipos in fiecare zi o cana.nu mananci nimik prajit,bei multa apa,eu pur si simplu sunt tot timpul cu sticla de apa in mana oriunde ma duc,altfel simti ca te usuci...luand aceste pastile iti este foarte usor sa ti cura pt ca nu iti mai este pofta de nimik,eu mancam ff multe dulciuri,amandine,acum pur si simplu ma pot uita la o amandina si nu mie pofta sa o mananc....am 39 de ani si nu am putut sa tin cura de slabire niciodata pt. ca tot timpul imi era foame,mancam si noaptea...deaceea spun ca aceste pastile,sunt ca o mana cereasca.sa nu crede-ti ca este usor...nu.. eu mi-am pus toata familia in cap si sotul meu si fiul meu ma cearta ca le iau si ca ce nevoie am eu sa slabesc..dar cand nu te mai simti bine in pielea ta trebuie sa incerci.eu ma rugam de nepoata mea care este farmacista de ff multi ani sa-mi dea ceva sa iau sa pot sa slabesc dar nu mi-a recomandat nimik pt ca erau medicamente si mi-a spus ca fac mult rau,acum este pt prima oara cand mi-a recomandat aceste superslim,spunandu-mi ca sunt naturale si nu au ce rau sa-mi faca..asta bineinteles daca organismul tau le suporta.dupa ce termini cura de 3 luni e bine sa le iei in continuare dar numai o pastila la cateva zile doar pt intretinere.succes.

1.nepoata dumitale a facut facultatea pe trei galeti de branza si habar nu are de nutritie.
2.nu sti sa citesti un prospect,super slim este UN MEDICAMENT.
3.dupa ce termini cura de 3 luni sa ne postezi si analizele ca sa poti sa fii credibila.
4.probabil ca la 39 de ani nu mai faci sport ceea ce este si unul din motivele care te-a adus in aceasta stare,in loc sa stai sa postezi despre minunata idee data da nepoata ar trebui sa faci miscare.
enemgabriel
Postat pe 6 August 2009 10:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Solutii naturiste pentru relaxare si dormit 56 De la: annamaria_healthy 18 Ianuarie 2015 19:54
6 lamai pe zi stoarse in 3 litri de apa - slabit 23 de kg! 80 De la: Himera 9 Mai 2010 20:52
porumbel cu picior rupt 7 De la: healthy005889 13 Februarie 2010 18:00
2. Guma de mestecat este un "must-have" al oricarei gentute. 1 De la: size_back 2 Septembrie 2010 10:14
caut medic endocrinolog bun-recomandari??? 7 De la: BIANCABIA 7 August 2015 08:39