Setari Cookie-uri

am fost diagnosticata cu hpv

buna.de cand m-am impacat cu prietenul meu mi-au aparut niste condiloame.la inceput eram speriata,am vorbit cu el si am mers la medic amandoi.am aflat k el aste purtator de virus(hpv) cu toate k lui nu i-a aparut nimic.medicul ne-a recomandat sa facem amandoi un vaccin pentru imunitate(60ron/pers) care se face in 5 zile consecutive iar condiloamele mi le arde cu o solutie si cu podofilina.imi aparuse si in interior dar de acelea am scapat repede.cele de pe piele se duc mai greu.medicul mi-a zis k e din cauza k am pielea maslinie,e mai rezistenta.nu mi-a dat in afara de asta nici un fel de tratament.credeti k e de ajuns doar acel vaccin pt imunitate?nu e nevoie de nici un supliment alimentar?vreau sa scap cat mai repede..sa ma despart de prietenul meu nici nu se pune problema.mi-e frica sa nu imi reapara aceste condiloame dupa intreruperea tratamentului si dupa reinceperea vietii sexuale.vreau sa stiu cum pot sa tin virusul inactiv atat eu cat si prietenul.multumesc anticipat
nico_dia
Postat pe 18 Martie 2010 16:42
De la: nico_dia, la data 2010-03-18 16:42:55buna.de cand m-am impacat cu prietenul meu mi-au aparut niste condiloame.la inceput eram speriata,am vorbit cu el si am mers la medic amandoi.am aflat k el aste purtator de virus(hpv) cu toate k lui nu i-a aparut nimic.medicul ne-a recomandat sa facem amandoi un vaccin pentru imunitate(60ron/pers) care se face in 5 zile consecutive iar condiloamele mi le arde cu o solutie si cu podofilina.imi aparuse si in interior dar de acelea am scapat repede.cele de pe piele se duc mai greu.medicul mi-a zis k e din cauza k am pielea maslinie,e mai rezistenta.nu mi-a dat in afara de asta nici un fel de tratament.credeti k e de ajuns doar acel vaccin pt imunitate?nu e nevoie de nici un supliment alimentar?vreau sa scap cat mai repede..sa ma despart de prietenul meu nici nu se pune problema.mi-e frica sa nu imi reapara aceste condiloame dupa intreruperea tratamentului si dupa reinceperea vietii sexuale.vreau sa stiu cum pot sa tin virusul inactiv atat eu cat si prietenul.multumesc anticipat


daca aveti o viata cu nivel ridicat de stres tot o sa faceti recidive, un tratament naturist imunomodulator completat cu un adaptogen m-a ajutat pe mine sa scap...
camiflorea
Postat pe 20 Martie 2010 08:41
Draga Nico eu nu am inteles din descrierea ta daca:esti fumatoare ,ce varsta ai, si daca in momentus asta faci un tratament si cu ce .In general daca esti fumatoare e bine sa te duci sa-ti faci analiza ptr. geotipare HPV iar rezultatul vine cam in 3 saptamini chiar o luna.EFOARTE IMPORTANT SA VEZI CE FEL DE GEOTIPARE SUNT.In acest timp trebue sa faceti tratamen cu antibiotice timp de 14 zile ,iar tu si cu ovule.Cand iti vine rezultatul de la geotipare atunci o sa vezi ce este de facut.Astept vesti de la tine si multa sanatate.
andra77alex
Postat pe 25 Martie 2010 10:13
De la: camiflorea, la data 2010-03-20 08:41:09
De la: nico_dia, la data 2010-03-18 16:42:55buna.de cand m-am impacat cu prietenul meu mi-au aparut niste condiloame.la inceput eram speriata,am vorbit cu el si am mers la medic amandoi.am aflat k el aste purtator de virus(hpv) cu toate k lui nu i-a aparut nimic.medicul ne-a recomandat sa facem amandoi un vaccin pentru imunitate(60ron/pers) care se face in 5 zile consecutive iar condiloamele mi le arde cu o solutie si cu podofilina.imi aparuse si in interior dar de acelea am scapat repede.cele de pe piele se duc mai greu.medicul mi-a zis k e din cauza k am pielea maslinie,e mai rezistenta.nu mi-a dat in afara de asta nici un fel de tratament.credeti k e de ajuns doar acel vaccin pt imunitate?nu e nevoie de nici un supliment alimentar?vreau sa scap cat mai repede..sa ma despart de prietenul meu nici nu se pune problema.mi-e frica sa nu imi reapara aceste condiloame dupa intreruperea tratamentului si dupa reinceperea vietii sexuale.vreau sa stiu cum pot sa tin virusul inactiv atat eu cat si prietenul.multumesc anticipat


daca aveti o viata cu nivel ridicat de stres tot o sa faceti recidive, un tratament naturist imunomodulator completat cu un adaptogen m-a ajutat pe mine sa scap...


cel mai eficient tratament naturist imunomodulator este cu TRANSFER FACTOR PLUS de la 4 Life Research.

http://media.4life.com/us/pdf/pps/TRI-FACTOR%20PLUS_PPS_110509_US.pdf

4Life
Postat pe 29 Martie 2010 22:55
imi puteti spune si mie ce boala ii hpv nu ma prea pricep la boli si as vrea sa stiu si eu ce poala ii.va multumesc
healthy015653
Postat pe 6 Mai 2010 13:01
De la: healthy015653, la data 2010-05-06 13:01:25imi puteti spune si mie ce boala ii hpv nu ma prea pricep la boli si as vrea sa stiu si eu ce poala ii.va multumesc


e data de un virus, se localizeaza in zona colului uterin, poate sa determine cancer de col uterin daca nu se trateaza.
camiflorea
Postat pe 8 Mai 2010 22:05
De la: 4Life, la data 2010-03-29 22:55:09
De la: camiflorea, la data 2010-03-20 08:41:09
De la: nico_dia, la data 2010-03-18 16:42:55buna.de cand m-am impacat cu prietenul meu mi-au aparut niste condiloame.la inceput eram speriata,am vorbit cu el si am mers la medic amandoi.am aflat k el aste purtator de virus(hpv) cu toate k lui nu i-a aparut nimic.medicul ne-a recomandat sa facem amandoi un vaccin pentru imunitate(60ron/pers) care se face in 5 zile consecutive iar condiloamele mi le arde cu o solutie si cu podofilina.imi aparuse si in interior dar de acelea am scapat repede.cele de pe piele se duc mai greu.medicul mi-a zis k e din cauza k am pielea maslinie,e mai rezistenta.nu mi-a dat in afara de asta nici un fel de tratament.credeti k e de ajuns doar acel vaccin pt imunitate?nu e nevoie de nici un supliment alimentar?vreau sa scap cat mai repede..sa ma despart de prietenul meu nici nu se pune problema.mi-e frica sa nu imi reapara aceste condiloame dupa intreruperea tratamentului si dupa reinceperea vietii sexuale.vreau sa stiu cum pot sa tin virusul inactiv atat eu cat si prietenul.multumesc anticipat


daca aveti o viata cu nivel ridicat de stres tot o sa faceti recidive, un tratament naturist imunomodulator completat cu un adaptogen m-a ajutat pe mine sa scap...


cel mai eficient tratament naturist imunomodulator este cu TRANSFER FACTOR PLUS de la 4 Life Research.

http://media.4life.com/us/pdf/pps/TRI-FACTOR%20PLUS_PPS_110509_US.pdf



am folosit altceva, dar nu mai conteaza ca va folositi de informatiile date de mine pt a dezvolta afacerea d-voastra.
camiflorea
Postat pe 8 Mai 2010 22:07
tarot_healthy
Postat pe 10 Iunie 2010 18:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pregnyl 70 De la: diana_feraru 7 Mai 2014 21:24
chist ovarian 14 De la: rebeca69 26 Ianuarie 2010 16:16
urgent! 5 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 15:45
Probleme ginecologice 12 De la: kudika_12257 12 Octombrie 2012 13:09
contraceptie 7 De la: darksukkubus69 23 Februarie 2009 21:00