Setari Cookie-uri

Cum sa ma ingras?Astept raspunsuri la intrebarea mea

buna,am 18 ani,1.60 inaltime si 41 de kg.sunt complexata de faptul ca sunt prea slabutza .am incercat cu diete de ingrasare luate dupa net, dar nimic.pastile sincer mi-a fost teama sa iau.iubitul ma accepta asa cum sunt, mi-a zis ca s-a indragostit de nime asa cum sunt, dar eu as vrea sa ma mai ingras, macar cateva kg.hellp!!!daca ati fost in situatia mea si ati gasit vreo solutie, va rog sa-mi ziceti si mie .. va pup si astept raspunsurile voastre
bebytza_healthy
Postat pe 6 Aprilie 2010 13:18
De la: bebytza, la data 2010-04-06 13:18:46buna,am 18 ani,1.60 inaltime si 41 de kg.sunt complexata de faptul ca sunt prea slabutza .am incercat cu diete de ingrasare luate dupa net, dar nimic.pastile sincer mi-a fost teama sa iau.iubitul ma accepta asa cum sunt, mi-a zis ca s-a indragostit de nime asa cum sunt, dar eu as vrea sa ma mai ingras, macar cateva kg.hellp!!!daca ati fost in situatia mea si ati gasit vreo solutie, va rog sa-mi ziceti si mie .. va pup si astept raspunsurile voastre


laptisor de matca si multivitamine! dar ideal ar fi sa vedem intai din ce cauza nu te ingrasi, poate ai vreo afectiune endocrina sau metabolica...
camiflorea
Postat pe 10 Aprilie 2010 13:40
De la: camiflorea, la data 2010-04-10 13:40:01
De la: bebytza, la data 2010-04-06 13:18:46buna,am 18 ani,1.60 inaltime si 41 de kg.sunt complexata de faptul ca sunt prea slabutza .am incercat cu diete de ingrasare luate dupa net, dar nimic.pastile sincer mi-a fost teama sa iau.iubitul ma accepta asa cum sunt, mi-a zis ca s-a indragostit de nime asa cum sunt, dar eu as vrea sa ma mai ingras, macar cateva kg.hellp!!!daca ati fost in situatia mea si ati gasit vreo solutie, va rog sa-mi ziceti si mie .. va pup si astept raspunsurile voastre


laptisor de matca si multivitamine! dar ideal ar fi sa vedem intai din ce cauza nu te ingrasi, poate ai vreo afectiune endocrina sau metabolica...
LAPTISORUL DE MATCA SI MULTIVITAMINELE(DACA VORBIM DE CELE NATURALE) NU INGASA CI OFERA ENERGIE,mesele regulate si cat mai sanatoase iti pot reda greutatea NORMALA.
ene_m_gabriel
Postat pe 10 Aprilie 2010 18:28
am inceput deja sa iau EUROVITA iar dupa ce termin aceste vitamine incep cu altele, asa mi s-a recomandat .. o tipa de varsta mea s-a ingrasat 5 kg intr-o luna urmand vitaminele luate de mine. sper sa functioneze si la mine. o problema erau la mine mesele regulate, dar voi incerca sa remediez problema. va tin la curent dak da rezultate!! ms de sfaturi pupicei
bebytza_healthy
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:48
De la: bebytza, la data 2010-04-11 19:48:09am inceput deja sa iau EUROVITA iar dupa ce termin aceste vitamine incep cu altele, asa mi s-a recomandat .. o tipa de varsta mea s-a ingrasat 5 kg intr-o luna urmand vitaminele luate de mine. sper sa functioneze si la mine. o problema erau la mine mesele regulate, dar voi incerca sa remediez problema. va tin la curent dak da rezultate!! ms de sfaturi pupicei

....buna idee....dupa care incearca si cu ceva suplimente nutritive de tipul batoanelor proteice pt sportivi....nu ti fie frica nu ti vor creste muschii ci doar vei pune ceva carnita pe tine.....;):):):P
gratuit89
Postat pe 11 Aprilie 2010 21:50
De la: sly_sly, la data 2010-04-11 21:50:40
De la: bebytza, la data 2010-04-11 19:48:09am inceput deja sa iau EUROVITA iar dupa ce termin aceste vitamine incep cu altele, asa mi s-a recomandat .. o tipa de varsta mea s-a ingrasat 5 kg intr-o luna urmand vitaminele luate de mine. sper sa functioneze si la mine. o problema erau la mine mesele regulate, dar voi incerca sa remediez problema. va tin la curent dak da rezultate!! ms de sfaturi pupicei

....buna idee....dupa care incearca si cu ceva suplimente nutritive de tipul batoanelor proteice pt sportivi....nu ti fie frica nu ti vor creste muschii ci doar vei pune ceva carnita pe tine.....;):):):P
nu mesele bogate in proteine te fac mai gras ci cele bogate in carbohidrati.
ene_m_gabriel
Postat pe 12 Aprilie 2010 09:09
io una zic ca esti bine asa si mai ales la inaltimea ta si daca te iubeste asa prietenul tau nu tre sa te ingrijorezi
maria01_healthy
Postat pe 16 Aprilie 2010 14:06
De la: ene_m_gabriel, la data 2010-04-12 09:09:04
De la: sly_sly, la data 2010-04-11 21:50:40
De la: bebytza, la data 2010-04-11 19:48:09am inceput deja sa iau EUROVITA iar dupa ce termin aceste vitamine incep cu altele, asa mi s-a recomandat .. o tipa de varsta mea s-a ingrasat 5 kg intr-o luna urmand vitaminele luate de mine. sper sa functioneze si la mine. o problema erau la mine mesele regulate, dar voi incerca sa remediez problema. va tin la curent dak da rezultate!! ms de sfaturi pupicei

....buna idee....dupa care incearca si cu ceva suplimente nutritive de tipul batoanelor proteice pt sportivi....nu ti fie frica nu ti vor creste muschii ci doar vei pune ceva carnita pe tine.....;):):):P
nu mesele bogate in proteine te fac mai gras ci cele bogate in carbohidrati.

.......daca cumva te ai uitat pe un baton proteic....are intradevar mai multi carbohidrati...dar nu vroiai sa i spun....mananca...baton carbohidraich ....asa ca ia de citeste si invata.....si vei vedea ca asa se numesc......si pt cultura ta generala....te poti ingrasa f bine si din proteine....daca aportul de carbohidrati este redus...si marit cel de proteine.....asa ca nu mai fa pe desteptul.....ca nu tine ....fa naroado!

gratuit89
Postat pe 16 Aprilie 2010 15:12
De la: sly_sly, la data 2010-04-16 15:12:27
De la: ene_m_gabriel, la data 2010-04-12 09:09:04
De la: sly_sly, la data 2010-04-11 21:50:40
De la: bebytza, la data 2010-04-11 19:48:09am inceput deja sa iau EUROVITA iar dupa ce termin aceste vitamine incep cu altele, asa mi s-a recomandat .. o tipa de varsta mea s-a ingrasat 5 kg intr-o luna urmand vitaminele luate de mine. sper sa functioneze si la mine. o problema erau la mine mesele regulate, dar voi incerca sa remediez problema. va tin la curent dak da rezultate!! ms de sfaturi pupicei

....buna idee....dupa care incearca si cu ceva suplimente nutritive de tipul batoanelor proteice pt sportivi....nu ti fie frica nu ti vor creste muschii ci doar vei pune ceva carnita pe tine.....;):):):P
nu mesele bogate in proteine te fac mai gras ci cele bogate in carbohidrati.

.......daca cumva te ai uitat pe un baton proteic....are intradevar mai multi carbohidrati...dar nu vroiai sa i spun....mananca...baton carbohidraich ....asa ca ia de citeste si invata.....si vei vedea ca asa se numesc......si pt cultura ta generala....te poti ingrasa f bine si din proteine....daca aportul de carbohidrati este redus...si marit cel de proteine.....asa ca nu mai fa pe desteptul.....ca nu tine ....fa naroado!

dupa limbajul tau suburban si nesimtit bag de seama ca nici scoala nu ai terminat-o sau ai dat bani sa termini .Cat despre aberatiile scrise de tine nu pot sa spun decat ca esti inculta si vrei cu tot dinadinsul sa te lauzi pentru acest lucru.Proteinele sunt benefice masei musculare iar carbohidratii sunt de mai multe feluri si ajuta la dezvoltarea masei de grasimi,carbohidrati=grasimi ,grasimi(unele) benefice dar in exces sunt depozitate in organism daca nu sunt arse sau pentru cultura ta,transformate in energie.Nu sunt fa,poate ba.Batoanele le numesti proteice pentru ca asa vrei tu,pune mana si citeste eticheta corect,asta daca intelegi ce scrie acolo.
ene_m_gabriel
Postat pe 16 Aprilie 2010 15:36
.....scuza ma pt ca am fost foarte distrat.....inca odata distrat.....sunt barbat....si ti am zis la misto fa naroado ....desi stiam ca esti barbat..... ....dar habar nu ai ce i acela un baton proteic ....si ca sa ti demonstrez ...ai aici lincul de la ele.....dai clic si vezi cum se keama si cum scrie pe etiketa...http://www.google.ro/search?aq=f&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=batoane+proteice .....apoi mai ai si tu putina drteptate in ceeea ce zici insa nu deplina.....ai multe de citit si invatat....dar nu merita sa ma iau la cearta cu tine......doar vreau sa o ajut pe fatuca aceea ...care vrea sa se ingrase.....dai clic inca odata pe lincul ce ti l am dat si te vei comvinge....toate cele bune....in ceea ce priveste limbajul suburban....ce bine ca ne au invadat filmele americane si avem de unde lua expresii de genul ....limbaj suburban....si de ai copiia ca doar de asta suntem buni....iar cu scoala ....laso moarta
gratuit89
Postat pe 18 Aprilie 2010 15:37
De la: bebytza, la data 2010-04-11 19:48:09am inceput deja sa iau EUROVITA iar dupa ce termin aceste vitamine incep cu altele, asa mi s-a recomandat .. o tipa de varsta mea s-a ingrasat 5 kg intr-o luna urmand vitaminele luate de mine. sper sa functioneze si la mine. o problema erau la mine mesele regulate, dar voi incerca sa remediez problema. va tin la curent dak da rezultate!! ms de sfaturi pupicei


de ce nu intelegi ca esti unica, ceea ce functioneaza la altcineva nu-i musai sa functioneze si la tine? de ce nu mergi la medic? ai fost slabuta dintotdeauna sau ai slabit de ceva vreme in urma vreunui eveniment deosebit in viata ta sau a vreunei afectiuni? alte tulburari, in afara de faptul ca esti subponderala, mai ai? trebuie mai multe date si apoi stabilita conduita. daca prietenul tau te vrea asa, de unde stii ca nu se va supara daca iti schimbi dimensiunile?
camiflorea
Postat pe 29 Mai 2010 16:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bun! 14 De la: cornel_sabin 26 Februarie 2010 23:53
despre celulita si cum o eliminam 92 De la: liquidshugar 21 Octombrie 2013 20:58
Strategia slabirii in greutate se bazeaza pe succesiunea ciclurilor "slabire - mentinere", 1 De la: CosminAvram 7 Noiembrie 2009 12:17
dorm foarte mult 43 De la: healthy005744 11 Februarie 2010 12:32
Tine o dieta fara sa iti pui sanatatea in pericol! 6 De la: Asynia 28 Octombrie 2011 00:57