Setari Cookie-uri

ALERGICA LA ZAHAR

buna sunt alergica la zahar cu ce as putea sa-l inlocuiesc in afara de fructoza si zaharina care nu sunt sanatoase deloc si pe deasupra mai si ingrasa
kudika032207
Postat pe 5 Aprilie 2010 10:43
buna, stiu ca mai exista si glucoza prin farmacii, cu care poti indulci diverse alimente, bauturi....nu stiu cat ingrasa...
a_ana_f
Postat pe 6 Aprilie 2010 07:34
Parazitozele creeaza astfel de probleme, faceti o analiza care se numeste IGg Ascaris , sigur aveti o parazitoza.
zinna_healthy
Postat pe 6 Aprilie 2010 08:36
fructoza nu-i sanatoasa???
nicoleta.carole@gmail.com
Postat pe 6 Aprilie 2010 09:22
Gresit!
1)Fructoza nu ingrasa, evident doar daca se mananca in cantitati industriale.
2)Este sanatoasa, e naturala, nu este un indulcitor de sinteza gen aspartam etc.
pt.mai multe explicatii cauta in dieta Montignac, te vei lamuri.
in rest, sanatate!
Hristos a Inviat!
rsirina
Postat pe 6 Aprilie 2010 09:23
Buna
Sunt suzana
De ce nu incerci zahar brun sau miere?
suzana_basarab
Postat pe 6 Aprilie 2010 09:38
ceaiul de trei frati patati trateaza alergiile. ;) 100%
celya
Postat pe 6 Aprilie 2010 10:21
Alergiile sunt efectul, noi trebuie sa tratam cauza.
Cred ca alergiile sunt semnale ale corpului, atunci cand se simte agresat, de ex.ficat suprasolicitat, colon plin de toxine, etc.
Zaharul, de ex., declanseaza la mine, aproape instantaneu, asa-zisa dermatita seboreica. Eu cred ca are legatura directa cu aciditatea din organism. Tot ce e rafinat creste aciditatea; si hrana procesata, nu mai zic de adaosurile otravitoare, gen coloranti, arome identic naturale, amelioratori de panificatie, etc. In aceste conditii, hranim Candida prezenta, in mod normal, in noi, ea se inmulteste si ne creeaza mari probleme de sanatate. Asta cred eu ca se intampla, observandu-ma de ceva timp. Dar majoritatea doctorilor nu prea fac legatura, din pacate...Ei inca nu stiu ce este dermatita seboreica!!
Situatia mea s-a imbunatatit spectaculos de cand iau Coenzima Q10 si Redigest Plus. Enzimele sunt f.importante pentru procesarea a ceea ce bagam in noi si asimilarea substantelor necesare. Chiar daca mananc dulciuri, acum pare sa fie OK daca iau si enzime.In plus, folosesc zilnic argila, ceea ce "stinge" aciditatea.
ro_lightworker
Postat pe 6 Aprilie 2010 13:43
salut ! cauta pe net xylitol, am auzit ca e foare bun, eu am comandat de pe ebay.co.uk ! iti trebuie un card si cont paypal , e usor :D
o alta varianta e stevia, dar nu ti-o recomand, e amara !!!!!!! scarbos ! fructoza e ok :D
sab628
Postat pe 6 Aprilie 2010 13:56
Se poate trai FARA ZAHAR , fara nici o problema.
Daca ai ajuns la concluzia ca NU-ti face bine, RENUNTA la el.
Deci iti recomand RENUNTAREA la ZAHAR pe VIATA
Fiecare produs fructifer condine zahar suficient pentru tine.
Chiar daca crezi ca te freaca la cap acea MINTE intunecata si incepe sa turuie acolo in creeier fel si fel de povesti ,,,,, incearca sa o domolesti si sa creezi armonie in trupul tau.
Renunta la o alimentatie neregulata, incearca sa te alimentezi cu produse dupa grupa sanguina, consuma apa plata mai multa, fa putina miscare ( gimnastica, plimbare prin parc, padure etc), respiratia sa fie intermitenta cu retentie de aer cateva secunde, ca celula din corp sa aibe putin timp pentru regenerare fara probleme,,,,, SIMPLU .
Daca chiar , vrei sa consumi DULCE, recomand Mierea de Albine .
Ingerii plini de armonie si de sanatate sa va asiste non-stop, dupa vointa Divina si a Voastra
healthy000378
Postat pe 12 Aprilie 2010 18:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Produsele pe baza de aloe 3 De la: mveve 23 Februarie 2009 15:25
par degradat... 9 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 13:16
Tratament amigdalite 1 De la: office_salinasusesi_ro 28 Februarie 2010 11:26
De ce tremur? 38 De la: bellaaa 26 Ianuarie 2010 15:11
Hai sa scapam de vergeturi!! 2 De la: kudika226898 2 Septembrie 2010 10:23