Setari Cookie-uri

pufuleti cu "viermi" uscati!!!!! atentie ce cumparati

am cumparat vineri 2 pungi de pufuleti romanesti..chiar asa se numesc..pt fetita mea de 1 an su jumatate,pofeteste cand vede la ceilalti copii in parc..
ei bine ..acesti pufuleti aveau viermi uscati in ei..subtiri si negri..
ce ma sfatuiti sa fac?
civita
Postat pe 30 Mai 2010 11:00
Reclamatie imediat la protectia consumatorului.Te duci cu punga si cu bonul de la casa.Sau reclamatie direct la magazin de unde ai cumparat.
kudika098645
Postat pe 18 Iunie 2010 18:01
Categoric plangere...magazin...protectia consumatorului...
neliana15
Postat pe 22 Iunie 2010 07:59
reclamatie la protectia consumatorului neaparat....detalii aici: http://www.anpc.gov.ro/anpc/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=14&Itemid=75
ramo_darkgirl
Postat pe 22 Iunie 2010 09:11
SA NU LE MANCATI!!!!!!!!!!!!!!!!!
SI MERS LA PROTECTIA CONSUMATORULUI DESI NU VAD REZOLVARE.
A PTIT SI EU DE AM CUMPARAT TOBA SI SALAM STRICAT SI AM FACUT RECLAMATIE .
MI-AU DAT NUMAR DE INREGISTRARE SI M-AU TRIMIS ACASA,ZICANDND CA VOI PRIMI ACASA IN SCRIS RASPUNS .
DAR AVEA PILE MARI SI NU A PRIMIT NICI SACNTIUNE SI ICI BANII INAOI. ASTEPT DE VREO 10 ANI SI NIMIC
MAI E O VARIANTA
SA NU MAI CUMARATI NIMIC DE ACOLO SI FACUT RECLAMA PROASTA SA NU MAI AIBE CLIENTI
FACETI POZE SAU AFISE SI PUNETI AFARA NU LE MAI MEARGA NIMIC
MARIA
healthy016516
Postat pe 22 Iunie 2010 13:33
Daca sunt in termen si pastrati conform indicatiilor(temperatura,umiditate),magazinul care comercializeaza produsul nu are nici o vina ci producatorul.Acelasi lucru se putea intampla si cu un produs cumparat la hypermarket.Lucrez in comert si cunosc multe cazuri de produse cu deficiente ptr care au platit cei nevinovati(poate va amintiti de celebrele ciuperci la cutie MA LING care erau pline de nisip si ONPC nu au reusit sa gaseasca importatorul,avea sediul social pe un teren viran de la marginea Bucurestiului si pentru care au platit amenzi usturatoare zeci de comercianti)Adevaratii vinovati au scapat basma curata si cu buzunarele pline.
kris71
Postat pe 22 Iunie 2010 15:12
BUNA
poti face reclamatie la siguranta alimentului in cadru DSV(directia sanitar veterinara si ptr siguranta alimentului)se face o alerta si se retrag produsele din lotul respectiv si se amendeaza producatorul
MARE ATENTIE LA PRODUSELE CONSUMATE DE CEI MICI....
healthy016178
Postat pe 22 Iunie 2010 20:14
zau?! chiar erau viermi uscati? pai...inseamna ca erau viermi de faina, foarte bogati in proteine. Eu zic sa suni producatorul si sa vezi daca nu cumva s-ar cadea sa platesti ceva suplimentar -tinand cont de faptul ca tu ai platit doar pufutetele si ai primit si doi viermisori. apropo, cred ca te-ai chiorat la greu prin toata punga sa dai de ei, deorece au culoarea galbena, sunt mici si foarte greu de depistat.
100101
Postat pe 23 Iunie 2010 20:54
De la: healthy016178, la data 2010-06-22 20:14:43BUNA
poti face reclamatie la siguranta alimentului in cadru DSV(directia sanitar veterinara si ptr siguranta alimentului)se face o alerta si se retrag produsele din lotul respectiv si se amendeaza producatorul
MARE ATENTIE LA PRODUSELE CONSUMATE DE CEI MICI....


formidabil cat esti de documetata, pentru un simplu consumator. Cunosti cumva si procedura retragerii de pe piata?
Mah, io astept cu drag o criza alimentara sa va vad cum mancati si rahat uscat, ca prea v-ati invatat cu protectia consumatorului si mai nou cu DSV.
Bine ca dati copiilor sucurile pline de aditivi cancerigeni. Aia nu-i bai.
100101
Postat pe 23 Iunie 2010 20:57
Buna ziua!
Calatoresc in toata lumea si , sincer, toleranta mai mare decat cea de care da dovada un Roman nu exista.
Nu trebuie , ca oameni de rand , sa mai toleram asa ceva.
Din pacate , suntem prea putini nepatati, care doresc sa-si creasca copiii intr-un mediu civilizat.
Este prea multa nesimtire in tara, iar oamenii de rand se complac in aceasta situatie pt ca asa au invatat de la parinti : "Cand nu te descurci , trebuie sa furi, trebuie sa iti gasesti o pila, o relatie si sa razbesti in pofida legilor, conduitei s.a.m.d.

Eu cred ca fiecare lucru marunt, cum ar fi o reclamatie la OPC, ne duce incet incet catre indepartarea cate unui obstacol din lunga lista pe care sincer , nu o vei gasi intr-o alta tara civilizata.

Bine inteles, comentariile pot continua la nesfarsit...
Va inteleg, si va urez multa bafta in tot ce faceti!

Cu respect,
eddysonys
eddysonys
Postat pe 27 Iunie 2010 15:31
Ai nu mai spune musiu! Si zi asa, calatoresti in toata lumea, ai? Si pe unde se invartre mosiu, lumea aia, a ta? La care civilizatii faci referire matale? Italia, Franta, fac parte din lumea aia? Presupun ca vei spune, da! Atunci te intreb - ca tot esti asa mare “calator”, de celebrele branzeturi cu mucegai, frantuzesti (Bleu d’Auvergne, Roquefort, Brie s.a) ce parere ai?
Dar de vestitul cascaval sardinez “Formaggio marcio”, care se consum doar cand este in descompunere, si este infestat de lave si insecte? Apoi sa nu-ti mai exemplific bucataria asiatica sau latino-americana.
No poi vezi, musiu?! Lumea asta-i mai mare decat ai ginit matalutza. Nu te uita ca globu-i mic, cand il iei in palme. La pas, e altfel.
Musiu! Si pe tine, la fel ca pe aia de sus, fudulia te omoara! „Bine inteles”.
Apropo! Mai invata sa scrii, musiu. Vezi cu „bine inteles” -ul ala, musiu.
Iar copii matalutza, daca vrei, poti sa-i cresti intr-un borcan steril. Ca, cine te opreste in romania?
Apoi vezi musiu?! Fudulia-i mare la roman! Mai mare decat necazul. Si talentul de pupincuris, de foaite straine! N`au aia cuwr atat de mare, pe cat ar vrea, o seama d`ai nostri sa-l pupe!
100101
Postat pe 27 Iunie 2010 18:22
Draga mea, marketul nu e absolvit de vina, pentru ca "EL" nu se poate aproviziona de la un depozit care are sediul : "inexistent" CA SEF DE MAGAZIN, CA JURIST ( pt. ca da-mi voie sa cred ca acel market sau supermarket are un jurist, aceste superM au sediile prin strainatate, stiu sa se apere, au " legile" lor interne, sau hai sa-i zic ( folosesc singularul:) regulament intern, facut in baza legilor noastre, evident) lucreaza pe baza unui contract, si-ti zic si de ce lucreaza pe baza unui contract, pentru ca avand plata marfii la termen, adica te aprovizionezi si o platesti la 30,40, sau in fine la N zile, trebuie sa stii in ce cont virezi banii, si cel care-ti da marfa sa aiba siguranta ca isi va incasa banutii.( asta este scopul contractului). Asa ca asta ca-s nevinovati nu tine, tine pentru cei ce privesc lucrurile superficial.
Daca era sa fie nevinovati, dadeau statul in judecata si chiar daca procesul il castigau in 10 ani, tot il castigau:)
deci, incepand de la producator, distribuitor si vanzator, toti au vina intr-o asemenea problema.
Plus ca exista niste legi, in ceea ce-l priveste pe gestionar, el are obligatii N si deptate mai deloc:)....asta e legea, nu o spun eu, receptia marfii se face in anumite conditii, nu le respecti, platesti.:)
stem_29
Postat pe 29 Iunie 2010 08:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma poate ajuta cineva? 30 De la: merycam 12 Mai 2010 17:34
Reteta de curatire a rinichilor 11 De la: dianana 20 August 2014 13:39
cum pot sa-mi cresc parul mai repede? 35 De la: healthy007286 20 Martie 2015 11:46
SFATURI PENTRU A MA LASA DE FUMAT 69 De la: kyru 14 Martie 2010 10:20
“Bucatarasul cel dibaci” ne dezvaluie secretele sale 2 De la: rashela 24 Martie 2011 23:08