Setari Cookie-uri

implanturi dentare

Salutare tuturor,
Stie cineva si poate sa recomande un cabinet stomatologic in Timisoara unde se fac implanturi dentare? Daca ati facut un asemenea tratament si mi-ati putea spune ce v-a placut si ce nu ar fi chiar minunat.

Postat pe 1 Iunie 2010 08:21
Buna Laura,
In Timisoara nu stiu nici un cabinet. Eu am 2 asemenea implanturi dentare, 2 masele si le-am facut pe amnadoua o data in Bucuresti. Din momentul in care iti face operatia pana iti pune coronita dureaza 4-5 luni. Partea un pic mai dureroasa este dupa operatie pana se reface gingia: cateva zile (6-7), apoi restul de interventii nu sunt dureroase. O sa mai taie dupa vreo 1-2 luni inca o data gingia ca sa bage si un surub, dar asta nu doare aproape deloc ca nu mai atingi gingia cu mancare, mancarea o sa se atinga de surub. O parte mai urata este ca dupa ce iti pune surubul si mai apoi coronita trebuie sa ai grija cu ce pasta de dinti te speli, adica sa nu fie una care sa contina aluminiu. Pasta cu aluminiu iti da un miros metalic in gura. In rest eu ma simt foarte bine cu implanturile in gura. Nu e chiar ca si cum ar fi maselele mele, dar pot manca cam tot ce vreau fara sa ma deranjeze nimic.
Problema este sa gasesti un doctor bun care sa iti faca calumea gaura in maxilar (nu doare deloc) si apoi sa iti faca o coronita care sa nu te jeneze cu nimic la masticatie si nici sa nu iti intre mancarea intre gingie si coronita.
Succes,
Cristina
Cristina_Aron
Postat pe 21 Iunie 2010 10:22
Buna Cristina!
Ti s-a facut si aditie de os?Daca da,a fost dureroasa interventia ?Si cat te-a costat?
kudika010152
Postat pe 21 Iunie 2010 17:16
Nu am avut nevoie de os ca se pare ca aveam destul :). Operatia m-a costat 470 euro pentru fiecare masea iar coronita 970 ron tot asa, bucata. A mai trebuit sa mai fac si o radiografie la tot maxilarul care m-a costat cam 50 ron... si cam atat. Mi-a fost recomandat de cineva doctorul ala ca ar fi bun si ieftin (mai rar in ziua de azi). Si am fost multumita.
O zi buna,
Cristina
Cristina_Aron
Postat pe 22 Iunie 2010 06:50
buna.. sunt noua pe aici dar as vrea sa va rog sa imi recomandati si mie o firma de unde imi pot procura un dus bucal. am auzit ca sunt foarte bune pentru mentinerea unei igiene corecte. si eu am un implant si in acest caz igiena este foarte importanta. va multumesc. daca va pot fi de ajutor....
maylin3071
Postat pe 24 Septembrie 2010 09:23
De la: maylin3071, la data 2010-09-24 09:23:25buna.. sunt noua pe aici dar as vrea sa va rog sa imi recomandati si mie o firma de unde imi pot procura un dus bucal. am auzit ca sunt foarte bune pentru mentinerea unei igiene corecte. si eu am un implant si in acest caz igiena este foarte importanta. va multumesc. daca va pot fi de ajutor....


OralB...Felicitari pt grija fata de igiena bucala !
Summer_
Postat pe 24 Septembrie 2010 12:06
Din pacate nici eu nu stiu in Timisoara un implantolog bun, desi am stat 10 ani in acel minunat oras. Implanturile (am 3) mi le-am facut in Bucuresti la o clinica pe la piata Alba Iulia. Sunt extrem de incantata de cum arata si cum ma simt dupa.
Uitati-va pe www.imperialdent.ro si gasiti acolo preturi si descrierea procedurilor ca sa va puteti face singuri calculul. Cat despre cei de acolo, credeti-ma ca se poarta minunat si au si pediatru stomatolog foarte bun.
happyastrid
Postat pe 7 Octombrie 2010 20:47
Buna.

Pls, ajuta-ma si pe mine dezvaluindu-mi numele acestui doctor de bun simt. Am nevoie de 2 implanturi si incerc sa caut un astfel de medic.]
Multumesc foarte mult ca impartsesti...
ca_lina
Postat pe 30 Ianuarie 2011 12:10
Buna, Cristina Aron.

Pls, ajuta-ma si pe mine dezvaluindu-mi numele acestui doctor de bun simt. Am nevoie de 2 implanturi si incerc sa caut un astfel de medic.]
Multumesc foarte mult ca impartsesti...
ca_lina
Postat pe 30 Ianuarie 2011 12:12
De la: laura0608, la data 2010-06-01 08:21:53Salutare tuturor,
Stie cineva si poate sa recomande un cabinet stomatologic in Timisoara unde se fac implanturi dentare? Daca ati facut un asemenea tratament si mi-ati putea spune ce v-a placut si ce nu ar fi chiar minunat.


Exista in Arad clinica de implantologie...pe strada Marasesti
_oktober_
Postat pe 30 Ianuarie 2011 12:19
Salutãri!
Aici am o veste buna pentru tine. Existã atât de multe dentist bun în zona dumneavoastrã. Doar a verifica afarã
www.Dentalcrownhealth.ro în apropiere zona ta
Au o vizitã plãcutã.
mulțumiri

implanturi dentare bucuresti
implanturi dentare prêt

kudika_936394
Postat pe 1 Octombrie 2013 08:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
2% pentru copii spitalizati 2 De la: RBK2008 16 Martie 2011 15:17
cardiologie la medicover 9 De la: alipasare 6 Mai 2010 13:27
Analiza EMG - electromiograma! 4 De la: office_salinasusesi_ro 16 Februarie 2010 15:28
hellp me please! 2 De la: office_salinasusesi_ro 23 Februarie 2010 21:23
cabinet stomatologic Suceava 1 De la: laura_simona 17 Noiembrie 2012 13:01