Setari Cookie-uri

Negi genitali la barbati

Buna,nu am deschis topicul asta doar sa fie unul in plus.Am observat ca mai este unul,dar problema aparea la femeie.Ei am si eu aceeasi problema.
De un an si ceva mi-a aparut un fel de neg chiar langa penis in partea de sus,era destu de mic,odata cu timpul s-a marit.Am vazut si poze pe net cu negi genitali.al meu este in dimensiuni mult mai mici.de ceva vreme au mia aparut inca 2 mult mai mici.Ce pot face sa ii opresc sa apara si sa dispara de acolo,e destul de stanjenitor.Nu am nici o alta prblema cu ei(nu ma manaca,nu sunt rana deschisa,absolut nimic.)
Deasemenea as vrea sa stiu din ce cauza au aparut si daca exista vreun tratament (babesc sa zicem)sa nu merg la ginecolog.
Stefan4
Postat pe 8 Iunie 2010 17:50
tarot_healthy
Postat pe 10 Iunie 2010 18:11
salut , incearca un tratament de lunga durata cu tinctura de propolis uz extern si intern plus un unguent local cu propolis , succes ,o zi buna
ungureanu88_gmail_com
Postat pe 20 Iunie 2010 11:50
trebuie sa mergi la un cabinet de dermatologie si venerologie....trebuie neaparat sa vada un medic care-i treaba.in plus ca se transmit prin contact sexual asa ca mare grija.barbatii nu trebuie sa mearga la ginecolog
kudika_bibi
Postat pe 20 Iunie 2010 15:16
Hi, fiul meu a avut un coleg cu asa ceva,l am ajutat, cunosc un dermatolog care te poate ajuta cum la ajutat pe el. Daca vrei lasa mi mesaj cu adresa ta de mess si vb acolo.
sexy_healthy
Postat pe 20 Iunie 2010 23:50
De la: ungureanu88_gmail_com, la data 2010-06-20 11:50:55salut , incearca un tratament de lunga durata cu tinctura de propolis uz extern si intern plus un unguent local cu propolis , succes ,o zi buna


si oare daca folosesc tratamentul asta cam in cat timp ar trebui sa treaca ?


Cyrus_healthy
Postat pe 23 Iunie 2010 16:52
De la: alintici, la data 2010-06-20 15:16:01trebuie sa mergi la un cabinet de dermatologie si venerologie....trebuie neaparat sa vada un medic care-i treaba.in plus ca se transmit prin contact sexual asa ca mare grija.barbatii nu trebuie sa mearga la ginecolog


oare e problema ca si in cazu femeilor?sau ?
Cyrus_healthy
Postat pe 23 Iunie 2010 16:54
acesti "negi" se numesc vegetatii veneriene..candiloame..sunt transmise sexual...initial se incepe cu un tratament chimic..aplicatii de fenol si podofilina...si ar trebui sa dispara..exista sansa sa recidiveze...si atunci se aplica acelasi tratament. se poate incerca si arderea leziunilor. e indicat o cura cu vitamine..pt cresterea imunitatii..pt mai multe informatii: senza_2004@yahoo.com
healthy017387
Postat pe 23 Iunie 2010 17:44
salut . in aproximativ 3 luni se rezolva . o zi buna
ungureanu88_gmail_com
Postat pe 24 Iunie 2010 15:38
De la: Stefan4, la data 2010-06-08 17:50:09 Buna,nu am deschis topicul asta doar sa fie unul in plus.Am observat ca mai este unul,dar problema aparea la femeie.Ei am si eu aceeasi problema.
De un an si ceva mi-a aparut un fel de neg chiar langa penis in partea de sus,era destu de mic,odata cu timpul s-a marit.Am vazut si poze pe net cu negi genitali.al meu este in dimensiuni mult mai mici.de ceva vreme au mia aparut inca 2 mult mai mici.Ce pot face sa ii opresc sa apara si sa dispara de acolo,e destul de stanjenitor.Nu am nici o alta prblema cu ei(nu ma manaca,nu sunt rana deschisa,absolut nimic.)
Deasemenea as vrea sa stiu din ce cauza au aparut si daca exista vreun tratament (babesc sa zicem)sa nu merg la ginecolog.
CONTACT NE PROTEJAT >>MAI DAI SI LA ALTELE >>URGENT LA UROLOG !!!!
kudika080388
Postat pe 26 Iunie 2010 16:15
CE AI TU POARTA NUMELE DE VEGETATII VENERIENE....SUNT VIRALE..LE-AI LUAT IN URMA UNUI CONTACT SEXUAL NEPROTEJAT..SI LA RANDUL TAU LE POTI DA MAI DEPARTE PRIN CONTACT SEXUAL NEPROTEJAT.PROBLEMA SE REZOLVA PRIN DOUA MODALITATI: ORI CHIMIC, PRIN APLICATII LOCALE DE FENOL+ PODOFILINA SAU ELECTROCAUTERIZATE (ARSE). PROBLEMA SE REZOLVA LA DERMATOLOG. EXISTA POSIBILITATEA SA RECIDIVEZE.
PT MAI MULTE INFORMATII : senza_2004@yahoo.com
SUCCES!
healthy017387
Postat pe 26 Iunie 2010 16:22
De la: Cyrus, la data 2010-06-27 17:41:07
De la: healthy017387, la data 2010-06-26 16:22:43CE AI TU POARTA NUMELE DE VEGETATII VENERIENE....SUNT VIRALE..LE-AI LUAT IN URMA UNUI CONTACT SEXUAL NEPROTEJAT..SI LA RANDUL TAU LE POTI DA MAI DEPARTE PRIN CONTACT SEXUAL NEPROTEJAT.PROBLEMA SE REZOLVA PRIN DOUA MODALITATI: ORI CHIMIC, PRIN APLICATII LOCALE DE FENOL+ PODOFILINA SAU ELECTROCAUTERIZATE (ARSE). PROBLEMA SE REZOLVA LA DERMATOLOG. EXISTA POSIBILITATEA SA RECIDIVEZE.
PT MAI MULTE INFORMATII : senza_2004@yahoo.com
SUCCES!


Stai asa ca incep sa ma speriu.exista posibilitate sa am HIV?daca nu gasesc fenol e buna si cataridina?sau nitrat de argint,sau iod?


mergi la dermatolog! va sti ce este, iti va recomanda si investigatiile necesare si tratamentul corespunzator.. e vorba de sanatatea ta si viata ta de cuplu de acum incolo, nu pe forum afli rezolvarea.
camiflorea
Postat pe 27 Iunie 2010 17:44
nimeni,cu o parere?
Cyrus_healthy
Postat pe 4 Iulie 2010 13:13
omule, tu tot nu ai ajuns la medic?

evident ca exista posibilitatea sa ai HIV, de vreme ce ai facut sex neprotejat. Fuga si fa o analiza de sange.

Iar negii genitali sunt cauzati de alt virus, HPV, pe care il cam transmiti prin sex neprotejat (si chiar si cu prezervativ). Asa ca ai mila de femeile cu care o faci si daca nu pentru tine, macar pentru ele, du-te la doctor si rezolva problema.
Narcisa_tesfio
Postat pe 8 August 2010 20:58
buna seara ,
am si eu aceeasi problema cu negii genitali .. ati putea sa m-ajutati cu un sfat ? multumesc
kudika424400
Postat pe 23 August 2011 22:03
Mergi la un medic dermatolog,si fa o cauterizare !Cat mai urgent posibil.Costa in jur de 50 de RON.
pussycat_d0ll2006
Postat pe 24 August 2011 01:31
sunt 4 la numar ..
kudika424400
Postat pe 24 August 2011 11:33
prietene stiu prin ce treci si eu am avut aceiasi problema eram disperat eu am avut multi negi vre-o 5 erau am fost la doctor tot felu de tratamente nu treceau si intr-o zi am gasit pe net o metoda babeasca ideea este ca negi trebuie arsi . eu am luat o tija metalica cu diametrul de 10 milimetri ( am cumparato de la brico store ) am taiato la nungimea de 15 cm am incalzito cu bricheta pana am simtit ca este incinsa si am inceput sa ii ard ma durea de numai puteam dar asa am scapat de ei . aproape un an m-am tot chinuit cu tratamente medicale si nu am reusit dar cand am inceput sa ii ard cu metoda babeasca intr-o luna an scapat de ei
Valentinos_Valerius_1
Postat pe 21 Aprilie 2014 21:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
invitatie? 1 De la: tibi2008 23 Octombrie 2010 08:02
rana pe col 1 De la: healthy006677 22 Septembrie 2009 11:21
va rog rasp 4 De la: lumi_1978 12 Decembrie 2009 14:23
Ce parere aveti despre sexul la prima intalnire? 73 De la: healthy008659al 20 Ianuarie 2010 23:00
vand pregnyl de 1500 de unitati pret avantajos 2 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 13:28