Setari Cookie-uri

as avea nevoi de un sfat

buna!de mult timp incercam sa raman gravida si am rama sintrun sfarsit dar ce cel mai durereos afost ca la 9 saptamanii la,m pierdut poate ca afost si primul nu pot da seama de ce,doctori de aici imi spun ca multe femei la prima sarcina o pierd oare asa sa fie?sau poate ca am io vreo problema ,ma macina mult situatai asta,va rog datimi un sfat,, as putea avea probleme????
kudika151434
Postat pe 9 Iunie 2010 14:53
Dute la un medic bun Din Bucuresti, preferabil de la o clinica privata.
kudika098645
Postat pe 22 Iunie 2010 09:35
Buna. Din ce am studiat eu inca nu s-a descoperit motivul ptr care unele sarcini se pierd. Daca esti sanatoasa si nu ai nicio problema atunci asa a fost sa fie. Din ce am inteles eu e vb de combinatia de cromozomi care nu a fost cum trebuie si ca o protectie organismul elimina viitorul bebelus. Si mai bine asa decat sa faci un copil anormal. Dar mai poate fi si varianta in care ai o problema de sanatate. Consulta mai multi medici gineco si vezi care e problema. Sanatate iti doresc!
Plopia
Postat pe 24 Iunie 2010 10:24
salut . posibil corpul tau este slabit sau nu este pregatit pentru o sarcina sau cum zicea cineva sarcina nu era genetic compatibil , intrebare ? ce rh ai tu si sotul tau ? ati facut analize ? exista varianta anticorpilor si a rh care daca nu sunt compatibile apar probleme care merg pana la cazuri in care mama omoara fatul sau fatul omoara mama sau moare la nastere , nu vreau sa te sperii dar trebuie sa iti faci cateva analize sumare , inclin sa cred ca ai un organism slabit ( ma refer la sistem imunitar ) sau esti stresata , incearca sa te aduni si sa mergi mai departe , daca te pot ajuta cu ceva ai id meu de mess , o zi buna
ungureanu88_gmail_com
Postat pe 30 Iunie 2010 10:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
calorii negative ! 12 De la: floare56 26 Martie 2010 15:05
A FOLOSIT CINEVA-AMIX 200 ??? 6 De la: tani 26 Octombrie 2009 16:17
incerc sa slabesc 17 De la: healthy009904 12 Ianuarie 2010 09:49
“Bucatarasul cel dibaci” ne dezvaluie secretele sale 1 De la: Veenman 24 Martie 2011 22:45
sanatate 3 De la: kudika_5811 29 Mai 2012 13:42