Setari Cookie-uri

Antibioticile distrug flora intestinala??

Buna,in urma cu 3 saptamanai am fost diagnosticata cu infectia chlamydia,la recomandarea medicului am luat azitromycin 4 pastile odata ,de atunci imi merge burta in fiecare zi de vreo 2 ,3 ori ,insotita de crampe.Peste cateva zile merg intr o calatorie lunga cu masina ,va rog sa ma sfatuiti( daca vi s a intamplat si voua) ce medicamente sau ce produse naturiste sa iau pana o sa am posibilitatea sa consult un medic ,multumesc
didi9_blue
Postat pe 25 Iunie 2010 20:27
De la: didi9_miss, la data 2010-06-25 20:27:01 Buna,in urma cu 3 saptamanai am fost diagnosticata cu infectia chlamydia,la recomandarea medicului am luat azitromycin 4 pastile odata ,de atunci imi merge burta in fiecare zi de vreo 2 ,3 ori ,insotita de crampe.Peste cateva zile merg intr o calatorie lunga cu masina ,va rog sa ma sfatuiti( daca vi s a intamplat si voua) ce medicamente sau ce produse naturiste sa iau pana o sa am posibilitatea sa consult un medic ,multumesc
aloe vera gel si active probiotic.http://www.youtube.com/watch?v=O94SyQAgRdU
ene_m_gabriel
Postat pe 25 Iunie 2010 23:12
Da,antibioticele distrug flora intestinala.De aceea se recomanda pt refacerea ei sa bei iaurt,care are proprietatea de refacere a florei.Mai poti lua si Biotics,care echilibreaza flora : http://www.centrofarm.ro/ccAX000181/detalii_produs/Ozone---Biotics.html
ismi3ismi
Postat pe 9 Iulie 2010 08:48
De la: ene_m_gabriel, la data 2010-06-25 23:12:08
De la: didi9_miss, la data 2010-06-25 20:27:01 Buna,in urma cu 3 saptamanai am fost diagnosticata cu infectia chlamydia,la recomandarea medicului am luat azitromycin 4 pastile odata ,de atunci imi merge burta in fiecare zi de vreo 2 ,3 ori ,insotita de crampe.Peste cateva zile merg intr o calatorie lunga cu masina ,va rog sa ma sfatuiti( daca vi s a intamplat si voua) ce medicamente sau ce produse naturiste sa iau pana o sa am posibilitatea sa consult un medic ,multumesc
aloe vera gel si active probiotic.http://www.youtube.com/watch?v=O94SyQAgRdU
vorbesti ttampenii cu aloe vera gel !!! cel de la forever este plin de conservanti artificiali, de asta are 4 ani garantie !!!! E-uri peste E-uri !!!!



International_Networkers_Team
Postat pe 10 Iulie 2010 16:23
Cum apare un om necajit, hop si jegosii cu aloe vera, sa escrocheze...RUSINEEEE!!!!!!
kudika226898
Postat pe 11 Iulie 2010 19:27
De la: didi9_blue, la data 2010-06-25 20:27:01 Buna,in urma cu 3 saptamanai am fost diagnosticata cu infectia chlamydia,la recomandarea medicului am luat azitromycin 4 pastile odata ,de atunci imi merge burta in fiecare zi de vreo 2 ,3 ori ,insotita de crampe.Peste cateva zile merg intr o calatorie lunga cu masina ,va rog sa ma sfatuiti( daca vi s a intamplat si voua) ce medicamente sau ce produse naturiste sa iau pana o sa am posibilitatea sa consult un medic ,multumesc


Vine putin cam tarziu raspunsul meu, insa sper ca medicul ti-a dat azitromicina de 250 mg 4 tablete. Doza recomandata de toate studiile pentru tratamentul chlamidiozei cu azitromicina este 1 gram in doza unica pentru fiecare partener in parte. Orice miligram administrat in plus este deja supradozare!

In alta ordine de idei un probiotic bun este Linex de exemplu. Am gasit si un prospect pentru el (http://www.terapeut.ro/commerce/linex-p-2162.html ). In general este indicat sa evitam suplimente alimentare gen Aloe Vera si alte chestii naturiste si sa preferam extractele standardizate (pt ca un produs sa se poata numi extract standardizat este obligatoriu ca el sa contina aceeasi cantitate de substanta activa in fiecare capsula sau tableta in parte), acceptate atat de Institutul de bioresurse alimentare cat si de Ministerul sanatatii.
Kyiutza
Postat pe 1 August 2010 10:21
” Cand stomacul este slabit, ia planta serlai (Salvia sclarea) si o treime de busuiocul cerbilor (Mentha pulegium) si o treime de seminte de fenicul (din cantitatea de busuiocul cerbilor) si fierbe toate intr-un vin bun (vin rosu, de cel putin 2 ani vechime) si adauga miere de albine. Dupa aceea strecoara vinul si bea-l des dupa masa si catre noapte (inainte de culcare) . Stomacum va fi curatit si vei avea din nou pofta de mancare".

Reteta:
3 parti de serlai (se citeste sherlai) - Salvia sclarea (in germana Muskatellersalbei)
1 parte de busuiocul cerbilor (Mentha pulegium - in germana Poleiminze)
0,3 Parti de seminte de fenicul
1 litru de vin
cateva linguri de miere de albine

Se bea de 2 ori pe zi dupa mese si iniante de culcare cate un pahar mic ca cel de tzuica (1/16 litri)

Indicat la: gastrita, inflamatia mucoasei, ulcer, sensibilitate la stomac, digestie slaba, ulcer duodenal, lipsa de apetit,
dereglari digestive

.....................................

iti mai dau un link unde poti gasi mai multe informatii : http://sanatate.findtalk.net/forum.htm
healthy014679
Postat pe 9 August 2010 07:36
Nu cred in minunea asta pentru stomac, dar un lucru e cert...daca o bea, cu siguranta pacientul va dormi bustean....
kudika226898
Postat pe 9 August 2010 20:19
De la: healthy014679, la data 2010-08-09 07:36:13” Cand stomacul este slabit, ia planta serlai (Salvia sclarea) si o treime de busuiocul cerbilor (Mentha pulegium) si o treime de seminte de fenicul (din cantitatea de busuiocul cerbilor) si fierbe toate intr-un vin bun (vin rosu, de cel putin 2 ani vechime) si adauga miere de albine. Dupa aceea strecoara vinul si bea-l des dupa masa si catre noapte (inainte de culcare) . Stomacum va fi curatit si vei avea din nou pofta de mancare".

Reteta:
3 parti de serlai (se citeste sherlai) - Salvia sclarea (in germana Muskatellersalbei)
1 parte de busuiocul cerbilor (Mentha pulegium - in germana Poleiminze)
0,3 Parti de seminte de fenicul
1 litru de vin
cateva linguri de miere de albine

Se bea de 2 ori pe zi dupa mese si iniante de culcare cate un pahar mic ca cel de tzuica (1/16 litri)

Indicat la: gastrita, inflamatia mucoasei, ulcer, sensibilitate la stomac, digestie slaba, ulcer duodenal, lipsa de apetit,
dereglari digestive

.....................................

iti mai dau un link unde poti gasi mai multe informatii : http://sanatate.findtalk.net/forum.htm


...........................


este chiar foarte adevarat ce spune aici , urmeaza si te vei convinge.
daca vrei mai multe detalii intra pe forumul recomandat sau mai incearca www.leacuri.net
healthy014679
Postat pe 10 August 2010 18:10
Leacul asta o fi bun pentru barbati...cred ca il iau tot deodata...
kudika226898
Postat pe 10 August 2010 19:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HIPERTENSIUNE INTRACRANIANA 9 De la: camiflorea 27 Martie 2010 10:30
Ajutor!!! Boala necrutatoare a revenit :( 1 De la: serenity575 22 Aprilie 2014 22:51
DEPRESIA 31 De la: healthy010227 9 Februarie 2010 00:48
Hidrocortizon Acetat - Tratamente 1 De la: wasymed 23 Februarie 2010 19:27
o rugaminte pt toate femeile si fetele 13 De la: inimioara_magica 6 Aprilie 2010 00:37