Setari Cookie-uri

epilatoare speciale

ma gandeam sa imi cumpar un epilator special pentru zona inghinala.insa nu stiu care e cea mai buna marca si daca intr-adevar isi fac treaba.voi ce ziceti?multumesc
tovarasha
Postat pe 3 Iulie 2010 17:22
Nu exista epilator special pentru zona inghinala,decat aparat electric cu mai multe capete cum ar fi (Brown Silk Epil ala rezistent in apa este recomandarea mea ca te poti face in cada sub apa) desigur daca este pe baterie,in nici un caz legat la priza :))
Mai este si de la Philips Satin iara cu mai multe capete (alea in general rad si trimuiesc)....

Daca vrei sa-ti spun experienta mea (cei drept is baiat hormoni infinit mai multi si probleme in domeniu mai multe) nu-ti lua jafurile din comert .....te sfatuiesc sa mergi pe ceara de UNICA FOLOSINTA CALDA PROFESIONALA !!!!
Home Use=Tapa pentru clienti!!!!!
Profesional=da un efect real....

Poti lua la conserva de 800 de g(30-50 lei) sau la reciepent 100g(5-7 lei) (dar la acesta trebuie si un inclazitor care e undeva pe la 100-150 Ron)...Avantajul la recipient este ca nu face mizerie,si este bun si pentru cei mai incepatori din incepatori datorita rolei cu care intinde ceara (la nivelul corect)... la conserva unde itit trebuie spatula si multa grija,pui mult nu iei firul si irosesti ceara pui prea putin te torturezi pana la pielea de bebe...iar mizeria naspa ...
Inca ceva iti va trebui si role de hartie (alea-s scumpe undeva pe la 55-65 lei bucata 7mm/100m).

Iar experienta ff simpla ceara are glicerina(cel putin asta de unica folosinta) spre deosebire de aparat care nu are nimic..peste asta aparatul rupe firele si lasa bube care raman cu lunile (ma refer la cosurile alea mari umflate si dureroare) si daca nu mergi la dermatolog (ca in cazul meu) raman si 1 an!!!!.....La ceara fenomenul este automat tratat prin smulgerea completa a firului de par si tratarea pielii cu glicerina....Nu-ti lua azulena ca este o porcarie ia-ti daca vrei NATURALA sau Hidrosolubila eu folosesc IDROX -se spala cu apa (ceea ce este o usurare) mai ales ca e ceara la conserva unde o intind cu spatula.Dar acuma optez sa mai strang bani ca sa iau un incalzitor UNO si sa ma dau pe recipiente ca am obosit sa-mi curat baia ...Spor la investitii...
kudika049846
Postat pe 4 Iulie 2010 13:57
Incearca ceara roz, poti intreba la un salon de cosmetica si iti comanzi, ai nevoie de un incalzitor ( daca iti permiti ) iar daca nu, ceara fiind intr-o conserva, o poti pune intr-un vas cu apa si o pui la fiert, asa incalzesti si ceara.
Bubitele care au fost mentionate mai sus apar mai ales daca nu te epilezi corect, daca pielea nu ti-e intinsa asa cum trebuie sau ..... daca ai o piele sensibila :)
Totusi daca ai de gand sa achizitionezi ceara roz, ai grija cum te epilezi, intinde bine pielea si trage repede si cu putere ceara :D
kudika120668
Postat pe 4 Iulie 2010 21:57
ce perere aveti despre epilatorul rio scanning?
vreau sa stiu si eu cateva pareri
pozitive:D
mira_hot
Postat pe 4 Iulie 2010 22:28
ce parere aveti despre derma seta?
diana3289
Postat pe 5 Iulie 2010 10:59
Scuze nu ai inteles ....topicul nu era facut de mine ci de userul "mai sus de mine"....

Bubele nu mi-au aparut de la ceara ci de la aparatul electric de epilat...

Ceara roz e o mare porcarie care costa + 10 ron ...(in cazul conservei de 800 g)....incalzitorul nu e necesar nici sa te chinui pe soba cu apa...asta daca te faci acasa..Incearca la microunde (pui pe LOW desigur) si ai sa vezi minune...ceara la temperatura perfecta !!!(desigur muti si tu ceara intr-un recipient de sticla ...borcan sau ceva...ca nu ai vrea ca si conserva de aluminiu sa faca scantei si sa te faci Braniac peste noapte/zii).

Pt. ceilalti useri....aparatele de epilat acasa (home use) sunt o mare porcarie si tzepe comerciale adevarate..stiu pe cineva care si-a luat rio si degeaba,deasemeni pe alta tipa care si-a luat Epila si a fost si mai rau...daca vreti lase mergeti pe Biotechnique Laser au aspect mai brut (nu au o groaza de leduri si lcd) dar sunt 100% certificate si un laser care face fir cu fir costa cam 300 euro cu efecte reala..in reste pentru arii mai mari.ORICE APARAT CU EFECT REAL DE EPILARE LASER ESTE PESTE 1500 EURO!!!!
La IPL peste 2000 Euro..

kudika049846
Postat pe 6 Iulie 2010 22:11
buna!ma gandeam sa imi cumpar si eu epilatorul HPL silk'n ,este in jur de 1800 ron.stiti persoane care il au si l-au folosit.ce parere aveti?astept raspunsuri.multumesc!
msyry
Postat pe 31 Ianuarie 2011 13:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
epilare definitiva in craiova 10 De la: kudika475540 22 Noiembrie 2011 17:22
Ajutor - problema mare cu epilatul 6 De la: kudika_943081 3 Decembrie 2013 21:47
Chiar trebuie??? 46 De la: ronna20 1 Iunie 2010 22:22
Epilare pe maini... 69 De la: Deluxe 12 August 2015 21:08
epilatul inghinal 329 De la: cristinutza012000 22 Iunie 2016 15:27