Setari Cookie-uri

lasati kilogramele, ce faci atunci cand ai o piele urata?!

Buna!

Mai toate vorbim despre kilogramele in plus si in cele mai multe cazuri solutii exista: mancat rational, facut sport samd.

Ce faci insa cand ai:
- o piele ff uscata
- acnee pe fata, umeri, sani, spate
- o pilozitate excesiva (pe fata, burta, spate, brate, sani)
- o piele care nu se vindeca decat f greu si atunci raman urme care nu trec ever!
- iti cade parul f mult (din cap evident
- unghii care se rup des.

Nu exagerez, e teribil! si chiar as fi interesata si de alte metode care oricum inaltura doar pe alocuri si pe moment problemele,

Am mers si la doctori: dermatologul ma trimite la ginecolog iar acesta la endocrinolog.
si acesta din urma ma trimite inapoi .. si tot asa..

Asta chiar e o problema grava!
diana_qwerty
Postat pe 3 Iulie 2010 22:50
incearca sa te duci si la un homeopat...dar mi-e greu sa cred ca endocrinologul nu ti-a gasit cauza...in urma unor analize si investigatii serioase!
miss_darine
Postat pe 5 Iulie 2010 20:02
Bei cel putin 2 l de apa zilnic
Schimbi fetele de perne la cel mult 2-3 zile si iti cureti fata dimineata , la pranz si seara ( praf , sebum ...chestii de genu )
cu pilozitatea nu stiu ce tre sa faci
Pentru par si unghii poti folosi produse speficice .Manaci lactate , fructe si legume suficient ?
iris_4_ever
Postat pe 5 Iulie 2010 21:25
nu multe, dar in fiecare zi incerc sa am o alimentatie sanatoasa: legume, fructe, branzateuri, lactate; nu consum ciocolata, nu mananc cartofi prajiti sau fast food decat f rar.
diana_qwerty
Postat pe 13 Iulie 2010 15:25
Ai toate problemele astea???? Adica piele,f uscata,acnee, pilozitate excesiva,etc?? E curios ca ai probleme cu acneea din moment ce ai si tenul uscat in acelasi timp...dar poate nu am inteles eu prea bine.Te pup
kudika176534
Postat pe 13 Iulie 2010 17:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs 8 Martie 3 De la: battleofwits 7 Martie 2011 11:50
Iubesc un barbat cu copil - dati-mi si mie un sfat 20 De la: kudika495111 4 Ianuarie 2013 13:50
va rog 10 stelutze 3 De la: doi_ochi_caprui 5 Octombrie 2011 23:46
nu stiu daca am luat decizia buna 27 De la: yumalai 14 Iunie 2010 17:16
Iti multumesc ca pot sa-ti multum 12 De la: MIMI1958 4 Iulie 2010 22:58